Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 2 godina kasnije...

Uloga Reta Batlera iz filma Prohojula sa vihorom bila je prvo ponuđena ovom američkom glumcu. On ju je glatko odbio uopšte ne verjući u uspeh ovog projekta. Glumio je u različitim filmskim žanrovima, ali će možda biti najviše zapamćen po sjajnim ulogama u nekoliko vesterna od kojih se jedan pamti kao prvi i najbolji psihološki vestern ikada snimljen. Za glavnu ulogu u ovom filmu dobio je svog drugog oskara. Žene su ga jako volele, a i i on njih iako je nastojao biti diskretan. Važio je za intelektualca u tadašnjem Holivudu i bio je daobar prijatelj sa Ernestom Hemingvejem...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oklopnnjača Potemkin režisera Sergeja Ejzenštajna. Jedan od mojih najomiljenijih filmova...

Radnja ovog filma događa se u jednom kalifornijskom gradiću za vreme velike ekonomske krize. Za novčanu nagradu bore se brojni parovi takmičeći se u plesu. Surova drama čiji je lajt motiv ubistvo jedne drage životinje iz milosrđa. Inače ovaj film proslavljenog američkog režisera (umro je, čini mi se prošle ili pretprošle godine) je jedan od retkih koji je svojim kvalitetom u mnogome nadmašio književni uzor po kojem je snimljen. Bio je nominovan čak za devet oskara, ali ga je osvojila samo glumica koja je tumačila glavnu žensku ulogu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poslednji tango u Parizu, scena analnog seksa sa margarinom :blink:. Znam da je tada Bertoluči nadrljao i završio na sudu. Čak mu je bilo zabranjeno i da glasa. Glumac Marlon Brando.

Film o granicama u ljubavi,šta smo sve spremni da uradimo za voljeno biće.Jednostavno-komplikovana ljubavna priča. Medjutim,dubuko uznemirujuća, višeslojna drama koja teško može biti tako okarakterisana. Film istražuje nekoliko strana ljubavi – romantiku, seksualnost, žrtvu, transformaciju, iskupljenje i destrukciju. Film je podeljen na devet delova, prolog, sedam poglavlja i epilog. Priča se odigrava tokom sedamdesetih godina u Škotskoj, a radnja se odvija u zatvorenom seocetu nastanjenom duboko ukorenjenim fundamentalističkim hrišćanskim verovanjem... Jedan od mojih omiljenijih reditelja i filma.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...