Idi na sadržaj

Legalizacija marihuane!


Da li ste za legalizaciju marihuane?  

25 glasova

  1. 1. Da li ste za legalizaciju marihuane?

    • Da.
      16
    • Ne znam, nisam siguran/a.
      1
    • Ne.
      8


Preporučene poruke

nikad nije bila jasna logika po kojoj je nešto štetno legalno pa ajde da i druge štetne stvari legalizujemo.

Ako bismo zabranili sve što je štetno, našli bismo se u prilično čudnoj situaciji. Zabranili bismo internet jer je sedenje za računarom štetno za kičmu, vožnju automobila jer može dovesti do nesreće, bandži džamping jer sajla može pući, alkohol jer možemo ispasti kreteni čak i kad nismo.. itd. A šta bi nam ostalo od života?

Da li je osoba ovisna o marihuani po definiciji opasnija po okolinu od one koja je alkoholičar? Ne? Zašto da onda alkohol bude legalan, a marihuana ne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 82
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:joint: Ja sam za,iz više praktičnih razloga,o kojima nije mudro pisati ovde,al dobro sad... Pametnim ljudima koji biraju mesto,vreme,društvo i imaju meru je jasno šta hoću da kažem,da ih neumer

NE! Pokazite karakter i ne konzumirajte drogu!

Ja sam zavisnik od cigareta.. i navučena sam na štrudlu od maka Nemam kad da razmišljam o marijuani.. dok se borim s'mnogo jachim opijatom.. s'makom makovo zrno a i biber mi je suml

Navika i zavisnost isto :blink:.

Ok. Onda treba zabraniti, kladionice, televiziju, internet, alkohol, dijetu, novine, bavljenje sportom, odlazak na pecanje, jutarnju gimnastiku, odlazak na posao i sve druge stvari na koje se covek jednostavno navikne..sve je to psihoaktino, sve sto postoji na svetu i van njega manje ili vise utice na psihu.

Ako se ja naviknem da svako jutro popijem cedjenu pomorandzu, a ona mi nekim chudom prija, i ja se navikne da svako jutro pijem cedjenu pomorandzu, znaci ja sam zavisnik od cedjene pomorandze..

Navikao sam i da razgovaram sa ljudima, jbt..al sam ja opasan zavisnik :lol:

...ckode...popusio sam vise gandze nego Bik Koji Sedi...pa ti mogu reci da je gandza cisto sranje...i naravno,zavisnost od gandze i cedjenog soka moze da uporedi samo neko ko je vec navucen...polako kreces na Hors...povuci malo rucnu...:kul3:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

......polako kreces na Hors...povuci malo rucnu...:kul3:...

Chkode zao mi je sto moram ovo da ti kazem ali..ti ni sam ne znas sta si rekao..

Sta ti uopste znas o meni..ja cigaretu nisam zapalio vec 3 meseca a gandzu pusim samo kad me pozove ortak i to se desava jednom u mesec dana..

Previse gledas filmove..povuci rucnu i predji na crtace prijace ti promena..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Jel to već legalizovano ili ...?!? :hahaha::hahaha::hahaha:

Učenik za 8. mart učiteljici poklonio saksiju marihuane

March 8, 2012

Na teritoriji opštine Milići, u jednoj područnoj osnovnoj školi, učiteljica D.M. danas je dobila neobičan poklon. Učenik drugog razreda P.L. poklonio joj je saksiju marihuane.

marihuana345.jpg

Sa ostalim poklonima učiteljica je saksiju odložila u hodnik, a da se radi o marihuani primjetila je čistačica Vojka Cvjetinović.

Za nekoliko minuta stigla je policija, zaplijenila marihuana i ispitala dječaka.

Dječak je rekao da je saksiju uzeo iz svoje kuće, pošto je pare namjenjene za poklon učiteljici potrošio.

„Znam da sam učinio lošu stvar, ali bilo mi je neugodno da u školu dođem bez poklona. Ukrao sam mamino cvijeće, jer ona sigurno ne bi primjetila da fali jedna saksija pošto ih ima jako mnogo”, kroz suze je govorio dječak.

Učenik P.L. od ranije je poznat policiji, u prvom razredu je na času srpskog jezika zapalio bukvar, a početkom ovog polugodišta u školu je dva puta donosio ručnu bombu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Chkode zao mi je sto moram ovo da ti kazem ali..ti ni sam ne znas sta si rekao..

Sta ti uopste znas o meni..ja cigaretu nisam zapalio vec 3 meseca a gandzu pusim samo kad me pozove ortak i to se desava jednom u mesec dana..

Previse gledas filmove..povuci rucnu i predji na crtace prijace ti promena..

...kao i svaki narkoman...kada mu das savet...on se naljuti...:pljuc:...sledeci put ces napisati da te ortak zove jednom mesecno da se kresnete u pedu i to ce naravno biti normalno...:pljuc:...

...btw...preferiram Duska Dugouska...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Pre neki dan mi pade na pamet... marihuana je nelegalna, ali niko nema problema sa energetskim pićima i raznim pilulama za "podizanje seksualne energije" koja su preplavila tržište. Marihuanu (bar koliko sam ja shvatio) čovek može konzumirati godinama bez veće opasnosti po zdravlje, dok konzerva energetskog napitka koja može legalno da se kupi dramatično povećava opasnost od srčanog udara i šloga, o njenom kombinovanju sa alkoholom da ne pričamo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

glasao protiv, nabavka savršeno funkcioniše i ovako nelegalno :hahaha:

sad bez šale - protiv sam

slažem se da postoje jaki argumenati za legalizaciju, al' mi nekako nije moralno

ok, što ne bi bila legalizovana gandža ako je već toliko otrova legalno, ali valjda bi trebalo da podvučemo crtu i ne nastavimo sa legalizacijom, nego da gledamo kako legalne otrove da skidamo jedan po jedan sa liste :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Broj novoregistrovanih narkomana je u konstantnom padu u Holandiji i Češkoj, gde je marihuana legalna. Možda zbog toga, na primer?

broj dilera heroina u Švajcarskoj je takođe u konstantnom padu..

u stvari bio je dok je trajao pilot projekat o gratis heroinu po bolnicama (ne znam da li su ga produžili, trajao je valjda godinu i po dana)

plus što su drastično smanjili broj umrlih usled overdoza i korišćenja prljavih igala..

plus što su smanjili i broj krivičnih dela krađe kojima su skloni narkomani..

sve je to super, ali jbt.. dođeš u bolnicu, kažeš "dobar dan, ja sam narkoman, je l' biste bili ljubazni da me roknete?" i doktor kaže "nema problema, sedite, sad ćemo da Vam nađemo neku lepu venu"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne secam se da sam pisao nesto na ovu temu, mrzi me da listam jer sam preko fona trenutno, pa cu za svaki slucaj nesto reci. :)

Marihuana je biljka koju je stvorila majka priroda, nekada davno se pusila po jedna lula na dan i to je bilo dovoljno. Kada su je zabranili i ti isti poceli da je diluju, pa ti isti zaplene, pa ta ista opet nazad u promet, pa se tako dok stoji u njoj razviju razni sitni insekti koji tu zive, i tako ona bude prljava.

U zemljama gde je legalizovana, postoje ovlascene nazovimo prodavnice u kojima se prodaje prvoklasna i cista marihuana koja leci raznorazne bolesti, bolove, stres, depresiju itd..i naravno nema nezeljenih reakcija, jer je prirodan lek.

To ne znaci da treba po ceo dan da se pusi u nenormalnim kolicinama, ali znaci da valja malo.

Podrzavam legalizaciju jer se tu resava mnogo problema. Hemija stop!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Američka savezna država Kolorado ušla je u istoriju kao prva koja će dozvoliti prodaju kanabisa u prodavnicama. Očekuje se da će čak 30 prodavnica širom države početi prodaju droge "u rekreativne svrhe" od prvog januara. Kasnije tokom godine njenim stopama će krenuti i savezna država Vašington. Izvor: BBC

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Američka savezna država Kolorado ušla je u istoriju kao prva (?!?) koja će dozvoliti prodaju kanabisa u prodavnicama. Očekuje se da će čak 30 prodavnica širom države početi prodaju droge "u rekreativne svrhe" od prvog januara. Kasnije tokom godine njenim stopama će krenuti i savezna država Vašington. Izvor: BBC

Ma šta znači 21 dan!? Ništa, kad nisu "pravi" Amerikanci. Izvor: BBC :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 meseci kasnije...

Tri meseca nakon istorijske legalizacije marihuane u rekreativne svrhe u američkoj saveznoj državi Kolorado, nije došlo do porasta kriminala u njenom najvećem gradu, Denveru.

Ukupan broj zločina prema imovini građana je u prva dva meseca 2014. godine za čak 14.6 procenata manji nego u istom periodu prošle godine. Kada su u pitanju nasilni zločini nije bilo tako dramatičnih promena, ali je ipak zabeležen pad za 2.4 posto.

Ovi podaci prkose stavovima radnika zaposlenih u oblasti bezbednosti građana, koji su pre legalizacije upozoravali na njene moguće štetne posledice.

Izvor: The Young Turks Network

Prevod: NS Portal 2014

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Da razbijemo malo monotoniju a? :)

Onaj ko misli da je droga loše utiče na društvo, neka uzme svoje cd-jove rock muzike i neka ih odnese na poljanu i sve zapali.

Nije problem u drogama aman više boGte mazo, već je problem u ljudima koji ne umeju da je koriste. Ako na vestima kažu ''Mladić probao LSD i skočio sa zgrade jer je umislio da može da leti''..kakva tragedija :(

Ustvari..kakav moron. Da je mislio da može da leti prvo bi probao sa zemlje, jeste nekada videli patku da čeka lift u zgradi da bi poletela? ne, poleće sa zemlje, on je moron, ooo neee izgubili smo morooonaaa šta ćemo saaad?...

Postoje ljudi koji su na drogama uradili fenomenalne stvari kojima se dive ljudi čak i oni koji su protivnici droge ali znate šta? ne znaju to jer su zarobljeni u neznanju.

Najveći paradebilizam je kad neko govori o štetnosti droga a nije čak ni probao...ne mogu dalje..

Što se tiče ove biljke što se bodemo u venu po parkovima, evo nekog ko je to kratko ali slatko objasnio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...