Idi na sadržaj

Legalizacija marihuane!


Da li ste za legalizaciju marihuane?  

25 glasova

  1. 1. Da li ste za legalizaciju marihuane?

    • Da.
      16
    • Ne znam, nisam siguran/a.
      1
    • Ne.
      8


Preporučene poruke

A u Beogradu najveci deleri ...:fijuk:

Prijatno,samo pazi da ne jedes neku travu,cudne su to nezdrave biljke ;)

Naravno Beograd zauzima najveći procenat kriminaliteta u Srbiji. Evo da ne bude da se pozivam na tekst iz 'Politike':

1. http://www.mup.rs/domino/saveti.nsf/drogaopisl.pdf (MUP Srbije)

2. http://www.scribd.com/doc/37624533/Izazovi-i-Stranputice-Na-Putu-Odrastanja (na kraju texta su izvori i reference)

Za sada ova dva gde se jasno navodi ono što sam već napisao :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 82
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:joint: Ja sam za,iz više praktičnih razloga,o kojima nije mudro pisati ovde,al dobro sad... Pametnim ljudima koji biraju mesto,vreme,društvo i imaju meru je jasno šta hoću da kažem,da ih neumer

NE! Pokazite karakter i ne konzumirajte drogu!

Ja sam zavisnik od cigareta.. i navučena sam na štrudlu od maka Nemam kad da razmišljam o marijuani.. dok se borim s'mnogo jachim opijatom.. s'makom makovo zrno a i biber mi je suml

Sada ću ja biti verovatno najcrnja ovca ovde na ovoj temi, jer sam stopostotni protivnik narkotika uopšte.

Prvo, ne postoje lake i teške droge. Droga je droga i teška je u svakom pogledu i obliku.

Upotreba marihuane je samo otvaranje vrata za nešto jače i "delotvornije". Imala sam prilike, sticajem okolnosti da vidim kako to ide....na kraju se završili u Rasrkšću na odvikavanju. Krenulo se iz radnoznalosti, stvorilo lažni osećaj lepog, omogućilo beg "u bolje raspoloženje" i onda posle nekog vremena postalo nedovoljno "lepo". Nakon toga sledi ušmrkavanje kokaina...itd..itd...jer ako je Marihuna dozvoljena u čemu je onda problem preći ne našto jače?? Dao si mi mali prst a ne daš mi celu ruku?? Nisi fer...

Svaki život u iluziji je za mene besmislen. To je za mene kukavičluk....( izvinjavam se ako sam nekog uvredila ovom izjavom).

Što se tiče marihuane u medicinske svrhe? Postoje drugi sedativi koji ublažavaju bol, ako hoćemo da pričamo o tome. Onda bi trebalo vratiti u slobodnu prodaju i Bensedine pa ih možemo opušteno i za mnogo manje para korisiti, i biće "nam lepo", još ako i zalijemo malo uz njih...ojhaaaaa milina. Ako se ovaj lek više ne može nabaviti u slobodnoj prodaji, kao ni Trodon, čemu onda legalizacija Marihune.

Da zaključimo-totalni sam protivnik.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kum'ce, jok... :jok:

Nije to ta konoplja!

Od ove domaće nikakva vajda, sem za manilu, džakove i platno.

No se u onoj šumi od konoplje svašta moglo (i ne samo moglo) raditi. :prcprc:

Ne zovu to džaba "sirotinjska zabava".

:kez:

Boc, boc, bocka trava

pu, pu puna mrava

skaka skakavac mi svira

...

http://www.youtube.com/watch?v=9ekRmVjepjs

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Onda bi trebalo vratiti u slobodnu prodaju i Bensedine pa ih možemo opušteno i za mnogo manje para korisiti, i biće "nam lepo", još ako i zalijemo malo uz njih...ojhaaaaa milina. Ako se ovaj lek više ne može nabaviti u slobodnoj prodaji, kao ni Trodon, čemu onda legalizacija Marihune.

Da zaključimo-totalni sam protivnik.

Poštujem tvoj stav. Iako sam u kategoriji ''za''.

Pročitaj, Veki post #28 ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pročitaj, Veki post #28 ;)

Pročitala i možda grešim, ali koliko sam ja informisana nemoguće je kupiti Bensedin u slobodnoj prodaji.

Nikada u životu nisam popila ni jedan sedativ, pa čak ni kada je na rafineriju nafte, (koju gledam kroz prozor), posipan "tepih" od bombi, a suprug bio u njoj tog trenutka....ni kada je srušen Žeželjev most a ja stanujem ( stanovala ) tih uz njega...

O onim teškim emotivnim trenucima u životu neću ni da pričam...a bilo ih je jako puno!!!

Nisam bežala od stvarnosti, nisam pravila lažnu dobru atmosferu u svojoj glavi, nisam prespavala problem, i čekala da se "reši sam od sebe kad se probudim"...Nisam zapalila "džoint", a trpela sam mnogo. Sve je to u glavi. Ili možeš da živiš svoj život ili ne. Ili imaš hrabrosti da se suočiš sa problemom ili ne.

Postoji mnogo drugih načina da ti bude lepo u životu, samo ako ti to zaista želiš.

Pas kojeg smo imali pre ovog, dobio je traume od bombardovanja i morali smo da mu dajemo blage doze Bensendina. Svaki put samo morala da idem kod veterinara po recept da bi to "čudo" imala pri ruci, kad zagrmi tamo negde oko Kaća, ukoliko neću da mi pas umre od srčanog udara.

Tako sam saznala da ovog leka nema u slobodnoj prodaji...

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Protiv. :)

Kažu da nema lakih i teških droga, samo droge. Nije marihuana jedina koja stvara zavisnost

Cenim vashe cenjeno misljenje ali gresite.

Prva stvar, marihuana nije droga nego opijum.

druga stvar, marihuana ne stvara zavisnost vec ljudi sto su inace slabi na poroke se jednostavno naviknu.

trece, marihuana ili tacnije sastojci te biljke su se odlicno pokazali u medicini.

cetvrto, droga moze da bude bilo sta, sve sto se uzima u velikim kolicinama sem vode nije dobro za organizam, vitamini kad se previse uzimaju takodje imaju lose dejstvo..

Ja uzimam jednom mesecno najvise dva puta, dok sam bio mladji/ludji uzimao sam vise, naravno svi imamo periode.

Znam jos bar 300 ljudi koji je uzimaju mnogo vise nego ja, i znam da dok to rade ni jedan nije pokazivao bilo kakav vid agresije ili nervoze..

Naravno znam da stvara rak pluca kad se previse uzima, bas kao i cigarete, bas kao i zivot u strogom centru grada gde se najvise udise gradski smog.

A sad tema.

Mislim da nema potrebe za legalizacijom, nista se nebi resilo, niti bi bila kvalitetnija, niti jeftinija..sto naravno onima koji je koriste nebi bas mnogo znacilo.

Odes lepo u prirodu, gde ima malo ljudi, opustis se i niko te nece ni primetiti.

Ali ako bi se ipak legalizovala, prvih godinu dana bi se zezali po ulici, posle bi to vec bilo dosadno.

Sa neke psiholoske strane, jos od malih nogu nama je uvek bilo najzanimljivije ono sto je zabranjeno, dok smo bili klinci nije bilo vece radosti nego napraviti neko da izvinete sranje, tipa bacanje grudvi na vozila u prolazu, zvonjenje na interfone i slicno. Tako i ovo, bilo bi legalno, posle nekog vremena normalno, a u danasnje vreme pogotovo ono sto je normalno brzo posta je dosadno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa šta je opijum ako nije droga? Tačno je da se neke droge koriste u medicinske svrhe, pa se i lekovi negde i nazivaju 'drugs' a apoteke drogerije. Ima i medicinski kanabis i medicinski kokain, samo što je upotreba u medicinske svrhe skroz druga priča. Razne supstance se koriste u medicinske svrhe pa ih nema u slobodnoj prodaji.

Kažeš ne stvara zavisnost, ali se slabi karakteri naviknu, pa šta je to ako nije zavisnost :) zavisnost može biti psihička i fizička, plus što je ovde reč o psihoaktivnoj supstanci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"sta je to u ljudskom bicu

sto ga tera ka cveticu"!

Imala sam priliku da osetim dejstvo trave i nije mi prijalo - nenormalan paranoican napad:ufrci:

drugima prija, i konzumiraju je - putjkaju :joint:

Jesam za legalizaciju, u marihuani ne vidim hemiju, nista neprirodno i opasno po zivot. Duvan je mnogo gori!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Navika i zavisnost isto :blink:.

Ok. Onda treba zabraniti, kladionice, televiziju, internet, alkohol, dijetu, novine, bavljenje sportom, odlazak na pecanje, jutarnju gimnastiku, odlazak na posao i sve druge stvari na koje se covek jednostavno navikne..sve je to psihoaktino, sve sto postoji na svetu i van njega manje ili vise utice na psihu.

Ako se ja naviknem da svako jutro popijem cedjenu pomorandzu, a ona mi nekim chudom prija, i ja se navikne da svako jutro pijem cedjenu pomorandzu, znaci ja sam zavisnik od cedjene pomorandze..

Navikao sam i da razgovaram sa ljudima, jbt..al sam ja opasan zavisnik :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad, što ti ne možeš da razlikuješ stvar navike i zavisnost to je tvoj problem. Slab karakter kada su droge u pitanju? Pre će biti da je zavisnost baš kao sa cigaretama ili alkoholom. Pa ono, kao slab karakter, a pojede se ako na zapali cigaretu. Ne znam neko verovatno može biti i zavisnik od soka od pomorandže, kao neki vid psihološke zavisnosti, samo što je takav oblike zavisnosti daleko manje štetan i lakše se leči nego zavisnost od opojnih droga, cigareta ili alkohola. Kanabis izaziva zavisnost. To je dokazano i na engleskoj vikipediji (jbg nemam neku drugu literaturu trenutno dostupnu) imaju prilično dobre reference koje o tome govore.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh...

Ima mnooogo potpuno legalnih i mnogo opasnijih supstanci od gandžarike pa se o njima ne talasa puno.OK ima razloga za to veoma razložnih.Na bensedine i slične "zabole me" bombone je navučen,ne svojom voljom,lep deo populacije ove zemlje.Jbg,posledica opšteg stanja pa uzme neko ono što mu se nudi pa mu to prija,zaboravi i opusti se malo ali nije to ni tema ni filozofija.Gutaju se tablete jer je teško podneti svakodnevni što stres što razne pritiske ali to deluje frontalni,na um i na telo,obamre se totalno i vremenom se na takav ritam navikne.

Ako marihuanu posmatramo malo kao urbani,možda ne baš fenomen ali ipak kao veoma prisutan element urbane kulture,ja ga bar takvog poznajem,onde na prvi pogled nemam ama baš ništa protiv legalizacije.

Momenat mi nije nekako baš najbolji,za sam svakako ali kada se bar malo sredi ovaj opšti haos u kome živimo,bar malo,pa da vidim ko će hladne glave i socijalno sređen posle par piva u lepom društvu uz koji dimić ili u 4 oka sa kim treba biti protiv.

Za uglavnom pa šta bude biće.Neće trava napraviti veće njesra od ovog sada.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo onaj ko je koristio marihuanu moze da polemise o tome kakva je i dali stvara zavisnost ili ne.

Moze da daje svoje misljenje o tome da li je treba legalizovati ili ne, ali nema potrebe da prica u prazno o tome kako ona deluje.

Ja sam se samo nadovezao jer znam sve o toj biljci, od semena do dzointa, i onda sam posle odgovorio na temu kao i svi drugi.

Ako cemo da polemisemo o samoj biljci, onda na forumu biljke, trerba otvoriti temu marihuana(ako vec nema otvorena tema) i tamo polemisati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma da i onaj ko je koristio heroin jedini zna da li se može postati zavisnik ili ne :roll: ostali veze sa životom nemaju. Aman, naravno da izaziva zavisnost, dokazano je naučnim ispitivanjima. Jbga ja i dalje više verujem doktorima i naučnicima nego povremenom konzumentu trave :beyond: Što se mene tiče glasao bih i za zabranu cigareta a ne kanabisa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno, ovome nikad kraja :), kazem ja, bilo bi dosadno kad bi svi ljudi isto razmisljali.

Nije dobro ni opijati se ni drogirati, ne kazem da je dobro. Ali ja na primer najjacu hemiju koju sam uzeo je bio andol i to bas kad me boleo zub inace ne pijem tablete za svaku glupost, cak sta vise ne pijem ih ni kad mi prepisu lekari.

Travu sam probao cisto iz radoznalosti, samo sto mi je lik objasno kako treba sa njom rukovati da mi ne predje u naviku/zavist kako god.

Cigarete sam pusio pa ih sad ne pusim vise, i tako nikad kraja mojim periodima :lol:, ali sam potpuni protivnik hemije kako u medicini tako i narkomaniji :).

Ja zaista postujem svacije misljenje ali veruj mi da je teorija jedno a praksa drugo :).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...