Idi na sadržaj

Kontrola nad osecanjima


Preporučene poruke

Negde sam procitala:

- Na dve stvari ne moze se uticati, kad cemo umreti i u koga cemo se zaljubiti.

Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osecanja kad je ljubav u pitanju?

Mozemo li da selektujemo u koga cemo se zaljubiti i koliko cemo voleti?

Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda vise nisi svoj?

Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?

Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

mozda covek ne moze da svesno kontrolise u koga ce se zaljubiti ali ne mislim da tu ima nekih velikih iznenadjenja

ako ste inteligentni i imate neku licnu misiju,interesovanja i stavove,tesko da cete se zaljubiti u nekog priglupog,polupismenog

ako vam je bitan faktor kod ljudi moralnost i integritet ne verujem da ce vas suprotnost obezglaviti...

neocekivano je tu u nijansama

e sad

kontrolisanje ponasanja i ispoljavanja ljubavi mi je razumljivo i smatram ga mogucim

u nekim situacijama ga cak smatram i pristojnim i pozeljnim....

ako su okolnosti protiv,ako nije u redu,ako je cena prevelika onda srce sluzi tome da se stegne.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pojednostaviću...

ljubav je ljubav...

kakvo komplikovanje sa kontrolom...

to ne mogu, tačnije, ne želim da nazovem ljubavlju.. jer je to onda filozofija... a ne ljubav :)

ništa manje... ništa više...

Što se zaljubljivanja tiče, gospođa b. je jednostavno objasnila da...

ako ste inteligentni i imate neku licnu misiju,interesovanja i stavove,tesko da cete se zaljubiti u nekog priglupog,polupismenog

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Ne možemo kontrolisati zaljubljivanje, ono nikad nije bilo u racionalnom domenu. Ono je rezultat osnovnih instikata i tu nema mnogo prostora za manevrisanje. Možemo kontrolisati konačan ishod, u smislu da sputamo zaljubljenost usled nekih ličnih ili društvenih klauzula koje je potrebno zadovoljiti, ali kontrolisati samo zaljubljivanje - teško.

Kad je kontrola u pitanju... zaljubljenost svakako upravlja našim potezima, bilo da joj se prepustimo i uživamo, bilo da je gušimo racionalizacijom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Ne možemo kontrolisati zaljubljivanje, ono nikad nije bilo u racionalnom domenu. Ono je rezultat osnovnih instikata i tu nema mnogo prostora za manevrisanje. Možemo kontrolisati konačan ishod, u smislu da sputamo zaljubljenost usled nekih ličnih ili društvenih klauzula koje je potrebno zadovoljiti, ali kontrolisati samo zaljubljivanje - teško.

Ovo potpisujem :ok:

Ako su osećanja prava i ako zaista želiš da uspe

nećeš kontrolisati emocije, tada se razum ne pita,

ideš srcem... i stremiš ka tome :)

Sputava se zaljubljenost ukoliko je to suprotno

od naših moralnih ubeđenja, pa se trudiš da to potisneš

i ne misliš na to...

Ali, kad tad - ispliva na površinu sve...

Tu je borba uzaludna...

Reče Đole - ne bira pamet nego srce :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Kako ne mogu?U sta bi se petvorili kad ne bi kontrolisali emocije,vec ih stalno ispoljavali? Ne mozemo kontrolisati njohovo javljanje,ali i te kako mozemo ispoljavanje.

​Šta kako ne mogu? :blink:

Slažem se s tobom oko kontrole ipoljavanja emocija, ali to ne znači da ti kontrolišeš i same emocije!!! Kontrolišeš sebe i svoje ponašanje. A ti i bilo ko drugi, bez obzira na razum, ne može da kontroliše svoja osećanja! Ona postoje, bez obzira ispoljila, pokazala ih ti drugima ili ne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​Šta kako ne mogu? :blink:

Slažem se s tobom oko kontrole ipoljavanja emocija, ali to ne znači da ti kontrolišeš i same emocije!!! Kontrolišeš sebe i svoje ponašanje. A ti i bilo ko drugi, bez obzira na razum, ne može da kontroliše svoja osećanja! Ona postoje, bez obzira ispoljila, pokazala ih ti drugima ili ne.

​I ja se slažem sa Adrijanom. 
Evo na primer, juče sam dobila jednu vest i jednostavno ne znam da li da joj se radujem, ili ne...i to me  totalno satire... i dalje se dvoumim šta i kako dalje..šok....iznenađenje.....strah...panika......pa onda zadovoljstvo i ponos.....ali ćutim i kontrolišem sve vezano za tu vest i sve emocije držim u sebi. 

Niko to na meni ne vidi. 

Šifra: partizanka Mara :bek: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

​Šta kako ne mogu? :blink:

Slažem se s tobom oko kontrole ipoljavanja emocija, ali to ne znači da ti kontrolišeš i same emocije!!! Kontrolišeš sebe i svoje ponašanje. A ti i bilo ko drugi, bez obzira na razum, ne može da kontroliše svoja osećanja! Ona postoje, bez obzira ispoljila, pokazala ih ti drugima ili ne.

​Da, da, ali sve sto potisnes, stvara tenziju, a tenzije menjaju dusu. Menja se karakter coveka. Tako nas osecanja menjaju, grade i slamaju. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...