Sign in to follow this  
Followers 0

Kontrola nad osecanjima

19 posts in this topic

Posted · Report post

Negde sam procitala:

- Na dve stvari ne moze se uticati, kad cemo umreti i u koga cemo se zaljubiti.

Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osecanja kad je ljubav u pitanju?

Mozemo li da selektujemo u koga cemo se zaljubiti i koliko cemo voleti?

Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda vise nisi svoj?

Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?

Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?

Posted · Report post

mozda covek ne moze da svesno kontrolise u koga ce se zaljubiti ali ne mislim da tu ima nekih velikih iznenadjenja

ako ste inteligentni i imate neku licnu misiju,interesovanja i stavove,tesko da cete se zaljubiti u nekog priglupog,polupismenog

ako vam je bitan faktor kod ljudi moralnost i integritet ne verujem da ce vas suprotnost obezglaviti...

neocekivano je tu u nijansama

e sad

kontrolisanje ponasanja i ispoljavanja ljubavi mi je razumljivo i smatram ga mogucim

u nekim situacijama ga cak smatram i pristojnim i pozeljnim....

ako su okolnosti protiv,ako nije u redu,ako je cena prevelika onda srce sluzi tome da se stegne.....

Aiko, Apolodor and Mia like this

Posted · Report post

Pojednostaviću...

ljubav je ljubav...

kakvo komplikovanje sa kontrolom...

to ne mogu, tačnije, ne želim da nazovem ljubavlju.. jer je to onda filozofija... a ne ljubav :)

ništa manje... ništa više...

Što se zaljubljivanja tiče, gospođa b. je jednostavno objasnila da...

ako ste inteligentni i imate neku licnu misiju,interesovanja i stavove,tesko da cete se zaljubiti u nekog priglupog,polupismenog

Smucalica, Duga 12 and Glisha like this

Posted · Report post

Pojednostaviću...

ljubav je ljubav...

kakvo komplikovanje sa kontrolom... .

:ok:

Kontrolišu se stvari koje su podložne analizi,pragmatične i ovozemaljske.

Kada nekog ili nešto volim nema analize,pustim da me nosi...nije mi dato slučajno.

A ljubav je dar ili ga prepoznaš ili ne,sve ostalo je trgovina.

gresan, Smucalica, Aiko and 1 other like this

Posted · Report post

Ne mozemo kotrolisati u koga cemo se zaljubiti... Zapravo mozemo samo tako da na vreme pobegnemo od toga...

Medjutim mozemo kontrolisati koliko cemo povrediti sebe i druge, na silu se odreci ljubavi iz raznih ``racionalnih`` razloga.

Smucalica likes this

Posted · Report post

Ne možemo kontrolisati zaljubljivanje, ono nikad nije bilo u racionalnom domenu. Ono je rezultat osnovnih instikata i tu nema mnogo prostora za manevrisanje. Možemo kontrolisati konačan ishod, u smislu da sputamo zaljubljenost usled nekih ličnih ili društvenih klauzula koje je potrebno zadovoljiti, ali kontrolisati samo zaljubljivanje - teško.

Kad je kontrola u pitanju... zaljubljenost svakako upravlja našim potezima, bilo da joj se prepustimo i uživamo, bilo da je gušimo racionalizacijom.

Smucalica likes this

Posted · Report post

Ne možemo kontrolisati zaljubljivanje, ono nikad nije bilo u racionalnom domenu. Ono je rezultat osnovnih instikata i tu nema mnogo prostora za manevrisanje. Možemo kontrolisati konačan ishod, u smislu da sputamo zaljubljenost usled nekih ličnih ili društvenih klauzula koje je potrebno zadovoljiti, ali kontrolisati samo zaljubljivanje - teško.

Ovo potpisujem :ok:

Ako su osećanja prava i ako zaista želiš da uspe

nećeš kontrolisati emocije, tada se razum ne pita,

ideš srcem... i stremiš ka tome :)

Sputava se zaljubljenost ukoliko je to suprotno

od naših moralnih ubeđenja, pa se trudiš da to potisneš

i ne misliš na to...

Ali, kad tad - ispliva na površinu sve...

Tu je borba uzaludna...

Reče Đole - ne bira pamet nego srce :beyond:

Mia and vojo like this

Posted · Report post

Ne mozemo birati u koga se  zaljubiti,ali  mozemo  skrivati,emocije  se i  te kako daju sakriti..ponekad i bolje..

Posted · Report post

Osećanja se ne može kontrolisati. Bilo koja. Tačka.

​Tačka!

Posted · Report post

Kako ne mogu?U sta bi se petvorili kad ne bi kontrolisali emocije,vec ih stalno ispoljavali? Ne mozemo kontrolisati njohovo javljanje,ali i te kako mozemo ispoljavanje.

Posted (edited) · Report post

Ah ne. Vi zene znate tako samokaznjavati sebe (ne mislim na tebe licno), jednostavno otpisati ljubav, zakopati duboko u srce... Mi muski to ne volimo, od toga se umire...

Edited by shumica

Posted · Report post

Kako ne mogu?U sta bi se petvorili kad ne bi kontrolisali emocije,vec ih stalno ispoljavali? Ne mozemo kontrolisati njohovo javljanje,ali i te kako mozemo ispoljavanje.

​Šta kako ne mogu? :blink:

Slažem se s tobom oko kontrole ipoljavanja emocija, ali to ne znači da ti kontrolišeš i same emocije!!! Kontrolišeš sebe i svoje ponašanje. A ti i bilo ko drugi, bez obzira na razum, ne može da kontroliše svoja osećanja! Ona postoje, bez obzira ispoljila, pokazala ih ti drugima ili ne.

Posted (edited) · Report post

Slažem se s tobom oko kontrole ipoljavanja emocija, ali to ne znači da ti kontrolišeš i same emocije!!! Kontrolišeš sebe i svoje ponašanje. A ti i bilo ko drugi, bez obzira na razum, ne može da kontroliše svoja osećanja! Ona postoje, bez obzira ispoljila, pokazala ih ti drugima ili ne.

​I ja se slažem sa Adrijanom. 
Evo na primer, juče sam dobila jednu vest i jednostavno ne znam da li da joj se radujem, ili ne...i to me  totalno satire... i dalje se dvoumim šta i kako dalje..šok....iznenađenje.....strah...panika......pa onda zadovoljstvo i ponos.....ali ćutim i kontrolišem sve vezano za tu vest i sve emocije držim u sebi. 

Niko to na meni ne vidi. 

Šifra: partizanka Mara :bek: 

Edited by vesticara

Posted · Report post

​Da, da, ali sve sto potisnes, stvara tenziju, a tenzije menjaju dusu. Menja se karakter coveka. Tako nas osecanja menjaju, grade i slamaju. 

Posted · Report post

Naravno. Sve što nas dotiče ili mimoiđe utiče na formiranje naših emocija, posebno ako poredimo stanja u dužem vremenskom razdoblju. To se zove evolucija.
Ali to NE znači da mi svesno možemo uticati na njih, da ih možemo kontrolisati, što je predmet ove teme.  :liza: 

Mia and shumica like this

Posted · Report post

Pa  i to  moze,donekle..eto,kad  sam bila  mala mrzela  sam pihtije,nemam pojma zasto,a nisam ih ni  probala..i kad  naterah sebe da  probam,dopale  mi  se..mozda ne  dajemo sebi sansu  da promenimo  osecanja?

vesticara likes this