Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Tek sad videh sve ovo...

Vidi vas!

Prvo, napisah princ charming jer ni u jednoj bajci se ne navodi ime princa,

moš' misliti, njemu je dovoljna titula princa,

pa mu ni ime nije bitno :kez:

***

I dalje ne verujem u srodnost :uredu:

To bi značilo da svakome od nas sleduje po jedna osoba,

koju ćeš teško naći u pravo vreme,

što bi rekla paparaCica da bude savršen tajming

pa da se poklopite sasvim i postanete jedna celina... :uzdise:

Ma kakvi :blabla:

Zato i dolazi do toliko samaca i rastavljenih veza jer ljudi veruju u bajke

a trebalo bi to shvatiti samo kao jednu lepu pričicu za lak san :)

Prihvatiti nesavršenost svoju,

nesavršenost osobe sa kojom ste

prihvatiti da je ljudski da svi imamo neke mane

pa i taj neko, sa kim smo u vezi

(bio on charming ili ne)

pa isto tako prihvatiti na kraju da se može ostvariti

jedna nesavršena ali veza koja prija obema strana

koje se upotpunjuju i podudaraju u velikom broju stvari

i to je to :uredu:

Ali, provesti ceo vek tražeći srodnu dušu

i misliti da samo tako možeš uspeti :ajme: - ne valja...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

slazem se sa Orion....nije nuzno da srodne duse imaju i seks

srodne duze su ljudi iste fele....razumeju se bez mnogo reci...mogu da cute bez nelagodnosti...mogu da se ogole bez straha....srodne duse su meni i moje drugarice...familiju ne mozes da biras,ali prijatelje mozes,i onda gledamda u moru stranaca nadjemsebisrodne duse,da delimo poverenje,i hranu,i casu vode,i misao,i da rastemo zajedno ako je to moguce

u svakom zivotnom dobu moze se naici na neku srodnu dusu,i odmah nam se cini da se oduvek znamo,da je uvek bila deo naseg zivota...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Grjesite kad mislite, da srodne duse trebaju

bit zajedno i zivjeti u Ljubavi/vezi ili biti zaljubljene..

To mogu biti i osobe koje su vam bliske, sa

kojima ste prijatelji i tako, ne svodi se sve to

uvijek i samo na Ljubav.. ;)

I postoje, naravno..

Hvala Bogu. :srce:

Na ljubavnu vezu svakako da ne ali, zar je moguće biti s nekim blizak bez ljubavi? Zar je uopšte moguće imati bilo kakvo pozitivno osećanje bez ljubavi?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...
  • 5 godina kasnije...
13.9.2011. at 22:09, Morpheus said:

Nisam siguran da znam šta je srodna duša, pa ne bih mogao ni da se odredim prema tome. Kad dajem sebe, onda se dajem u potpunosti, bez premišljanja i izuzetaka. Ako je to neko s kim se osećam prijatno, s kim o svemu mogu razgovarati, smejati se i plakati, tešiti i hrabriti, onda sam ja srodna duša svakome ko me kao takvog prihvati. Otvorenog srca hrlim ka ljudima. Ne bih znao reći da li oni time postaju moje srodne duše, jer nikad sa sigurnošću ne možemo reći kako se oseća onaj drugi u toj "vezi". Voleo bih verovati da imam par srodnih duša, ali to bi one morale reći, ne ja. S moje strane, duša je spremna za srodnost.

 

Imaš :zagrljaj: nas više. 
Sa srodnom dušom možemo da ''kliknemo'' na prvu, ali i ne moramo. 
Imam te svoje srodne duše - vas, koji ste aktivni. 
Imam ih i u okruženju, koji budno prate moje turbulencije, brzine, nagla kočenja - to nije lako - zaista, ali valjda je kosmos odredio tako. Verujem da je zasluženo, ne u smislu merenja - vaganja. 
U smislu otvorenosti - davanja sebe, kao što si i opisao. 
Neke srodne duše, više nisu blizu mene - fizički, ali znam da se uvek obraduju lepim porukama, jer smo delili duge dane i noći, radeći.. pazeći jedni na druge. Uletali u fajtove. Deleći sreće i strepnje. 
Krajem januara čekamo još jednu bebu.. to su priče, osećanja, koja u ovom momentu nisam u stanju da dočaram. To se jednostavno živi, iz dana u dan. I meni je dovoljno to, što znam da postoji ''tu sam'' u bilo koje doba dana ili noći. Za savet, smeh, suze, zagrljaje. Sve ono što čini život. 

 

 

Izmenjeno od strane člana Mia
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...

Ja sam nasla svoju srodnu dušu, ustvari čitavog života sam ga čekala, maštala o njemu, mislila da to ne postoji, a on je tamo negde isto čekao mene. On izgovori ono što ja pomislim, on napiše ono što ja hoću, on se smeje kao ja, on radi stvari kao ja, ali ja isto tako izgovorim ono što on pomisli, napišem i uradim. Maštamo isto. Njemu sad svaka Djoletova pesma ima smisla, tek sad. Sve tajne znamo jedno o drugom, sve ono što nikome nismo hteli ni smeli reći, nema blama, nema stida, jer prosto je on ja i ja sam on. I ko je rekao da se suprotnosti privlače, laže, jer srodna duša te potpuno razume, jer je ona dvoje drugo ja, vi ste kao puzle, potpuno se uklapate jedno u drugo i fizički i psihički. "Pravljeni ste" jedno za drugo. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

@smiksi :ok: 

Nekako mi čudno da nisam u skorije vreme pisao u ovoj temi... valjda nisam siguran da li je vredno Nju nazvati mojom srodnom dušom, verovatno je nikad neću zaista imati. Ali srodne duše se valjda ponekad i ne ostvare. Smiksi je prišla blizu opisivanju tog fenomena koji ja osećam. Apsolutna sigurnost da je to osoba koju si čekao ceo život, za koju te ceo tvoj život pripremao. Znam šta će, kad će, zašto će reći ili uraditi. Ona je moje drugo ja. Ako se nešto kolosalno ne promeni, biće to jedna tužna životna priča, ali ne marim. Dok sam živ voleću je i želeću joj samo najbolje na ovom svetu. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...