Idi na sadržaj

Da li je sramota pazariti na pijaci.....


Preporučene poruke

Sramota? Daleko bilo.

Tajna vjestina nekih ljudi? Da.

Nisam jedna izmed njih, nazalost. Em me sramota, em ne znam, em mi zao opleljusit nekog, radije bi mu ostavila euro vise tj.radije vidim da opeljuse mene, nema grize savjesti. :hahaha: Al svaka cast onima sto znaju, urno i bez stida i srama, npr. moja mama, strucnjak svih stvari pa i toga. 8)

P.S. Slovenka pogresno shvatila rijec ''pazariti'', aman. :hahaha:

Al znate vec sta sam JA mislila, al da odgovorim: u Ljubljani cesto idem, ponekad kupim.. em je zdravije, em imaju bolje stvari sto u trgovinama nemaju. E takoC! :fijuk:

Izmenjeno od strane člana Orion Lady
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Nije sramota ali nije ni patriotski potez! Zasto bi kupili robu na crno i time ostetili drzavu?

Pijaca je za paradajz, kupus i krompir. Second hand je za garderobu! Ma kakva svercovana roba???

​shumice ti što živiš u komšiluku Mađarske da ćutiš i da nas što smo daleko, pustiš da pazarimo šta volEmo i gde volEmo!  :bek:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije sramota ali nije ni patriotski potez! Zasto bi kupili robu na crno i time ostetili drzavu?

Pijaca je za paradajz, kupus i krompir. Second hand je za garderobu! Ma kakva svercovana roba???

​Kada država igra pederski ti si prosto prinuđen da prihvatiš igru. Ljudima uglavnom novčanik diktira, a pošto nas trgovinski lanci doslovno deru za hranu, garderobu i sve ostalo... nek se biip i oni i država. I pravo pitanje je ko je koliko oštetio državu, pijačari su malo koji zgrnuli neki veliki kapital od švercovane robe. Ja bih prvo postavio pitanje ekstraprofitera i njihovog patriotizma, čitaj duga državi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​shumice ti što živiš u komšiluku Mađarske da ćutiš i da nas što smo daleko, pustiš da pazarimo šta volEmo i gde volEmo!  :bek:

Verovala ili ne, kupujem u Metrou ili u maloj radnji 3 kuce od mene. Na pijacu em me mrzi, zbog guzve, em ne kupujem na tone. Ma ima tu neki koji odu, pokupe pun auto klope u Madjarskoj pa povrate tamo porez a ovde plate carinu ili carinika i sve to donesu kuci... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

. Na pijacu em me mrzi, zbog guzve, em ne kupujem na tone. Ma ima tu neki koji odu, pokupe pun auto klope u Madjarskoj pa povrate tamo porez a ovde plate carinu ili carinika i sve to donesu kuci... :)

​Eto vidiš...tebi je Metro pred kućom..a meni pijaca! I to ne jedna, nego dve. 
I sad naprimer-zašto da za farbu za kosu dam 500 dinara, kada je na pijaci mogu kupiti za 250. 

Zašto da za prašak za veš dam 680 dinara kada na pijaci mogu taj isti prašak platiti 400 dinara. 

Malo po malo..ostane ti para za kupovinu još nečega. 

Ti ljudi od kojih kupujem na pijaci teškom mukom zarade svoju "platu"..i pošteno plaćaju svoje pijačarsko mesto..zašto bi mene bilo sramota da kupujem kod njih, kad njih nije sramota da tako zarađuju za život?

Treba li da kažem da su to čak i ljudi koje poznajem i da im je prodaja na pijaci jedini način da ostvare kakav takav prihod svojim porodicama?!

Mene isto tako mrzi da idem u Metro, i svi veliki tržni centri su mi malKo daleko.

Znači ili da kupujem u obližnjoj prodavnici ( i dobro platim) ili da skrenem umesto na desnu stranu, na levu i već sam na pijaci.

A ti tvoji što odu u Mađarsku ne idu za džabe tamo, samo zato što vam je blizu.

Da ne kupuju tamo zato što je jeftinije, ne bi ni tražili povraćaj PDV. 

Ja ne tražim povraćaj PDV-a ali zato kupujem jeftinije. 
To mu dođe nekako isto...
Zar ne?

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije sramota, ne vidim zašto bi bilo... samo nemam nijednu u blizini. Tj. imam, Temerinsku, ali jaka mi korist od nje kad je praktično prazna -  na njoj radi jedan čovek. :lol:

Ne bih kupovao suhomesnate proizvode na pijaci, zbog uslova na kojima su držani tokom celog dana (možda nešto što je zapakovano), ali sve ostalo mi nije problem. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ma kakvi! :hhh:  

Kaže mi dete juče-kevo vidi kakav smo radio kupili na najdži! Za 400 dindži! 

"Kupiću ti jedan za vikendaju, onaj ti je pravi krš! Jako nas je nervirao kada samo bile za vikend tamo! Pnaj krš baci! "

:hhh:  

 I sad ja čekaaaaaaaaaam!! 
Ja joj rekla-kupi odmah 2 komada !! 
"Uhuuuuuu super! Dobićemo ih za 600 din!! " 

:hhh:  :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni  kad  bi  oduzeli  pijacu,povela  bih  demonstracije :hhh:..em obozavam  da  biram  povrce,uvek  mi  sveze,em  kupim  i  ono  sto  nisam  ni  nameravala,po  sistemu'vidim pa  se  setim da  mi  treba',em  sretnem  toliko  zanimljivih  osoba,cujem  puls  naroda,ponekad   sretnem  ljude koje  sam  odavno  izgubila  iz   vida,saznama   novosti..ma  ne  dam  pijacu!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čitam vas , i sve mi slasno. 
Pijaca u mom selu je oskudna. Par nakupaca, sa bezobrazno visokim cenama. Slabo je i posećana, pretpostavljam baš iz tih razloga. Blizina grada je učinila svoje. Kada se svede računica, isplativije mi je da jednom nedeljno skoknem do znači :lol: zemunske pijace, nego ove naše. 
Obožavam da se cenjkam, ne da bih ne znam ni ja koliko oborila cenu, već da bih, kako to moji bližnji :roll: znaju da kažu ''isciganJisala'' :lol:  dinar dole, meni merak. 
Breskvica na dar, jabučica.. njam. Kao da sam dobila premiju :andjeo:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve više mi se dopada odlazak na pijacu a razlog je što sam za većinu prodavaca (seljanina) još uvek "snajka" "seka", "ti". Malo se šalim ali i dalje obožavam pijacu i šta god da se prodaje na njoj a meni je potrebno i dopada mi se, ja kupim. Štaviše razmišljam i sama da postanem njihova koleginica budući da mi posao škripi. :osmeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Svašta pazarimo na pJaci. Jačamo sivu ekonomiju sve u šesnaes'. 
Lm.. nisam znala gde da iskuckam ovo, da se ne zaboravi, je l'? :liza: 
Kupujemo između ostalog i Bref stick za wc šolju. OkEJ, ajde da se to obavi, pa da se krene kući. 
Tri sticka u pakovanju, profa pita prodavca koliko to otprilike traje. 
Moj izrar lica je bio u dijapazonu od smajlija wtf do ggg - ne verujem očima, ušima.

Prodavac, naš drugar je dao neko smisleno objašnjenje :ajme: (šta će čovek, ima nas raznih :ggg:  ) 
Profa dođe do računice (paz' sad) : ''Znači oko 130 puštanja vode... '' udubljen u problematiku :hahaha: 
''Jeste mili, a da li si računao i pod kojim pritiskom je voda, što znatno može da utiče na trajanje istih''

DakleM - mene još uvek :lol: nije sramota da pazarim na pJaci. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...