Idi na sadržaj

Da li je sramota pazariti na pijaci.....


Preporučene poruke

Nešto ovih dana imam flash-ove iz devedesetih..Šećkam ,tako po pijaci,i vidim sve veći izbor robe iz susedne nam zemlje..I to,hrana-dosta povoljnija od "ove naše"..A pored,stoje deterdženti kojekakvi,ulošci,pelene,ma.celi higijenski program..I-sinulo mi pitanje! Da li je sramota kupiti na pijaci? Ili moram u neke izvikane supergigamega markete da me pelješe,al' da je oko mene sve lepo poređano,pa šareno,pa imam osećaj k'o da živim negde drugde?Šta Vi mislite?Stojim iza toga da je isplatljivije(čitaj-jeftinije)...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mene nije sramota :) ne znam za ostale. Kupovao sam i garderobu i još mnogo čega dok je to bilo osetno povoljnije na pijacama. I sada je, samo ne toliko koliko je nekada bilo. Mada kako se vreme menja možda buvljaci ponovo postanu popularni. Daklem, mene me nije sramota i dosta toga imam da je kupljeno na pijaci, kod Kineza itd.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo iz ovih razloga koje je navela Lilith ni ja ne kupujem na pijaci :jok: ni hranu ni garderobu ni kozmetiku... ne kupujem ni mlečne proizvode :jok:

Na pijacu idem jedino zbog voća i povrća :uredu:

Prvo - pobrkanost svih tih proizvoda, svo to šarenilo i raznolikost, sve na jednom mestu... neka hvala...

Drugo - kupujem domaće proizvode... i to u radnjama...

Treće - ne volim pijace, ni tu gužvu :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije sramota ali me cesto bas to sto drze kobasicu oma do arijela, a sapun do slan'ne, pa onda misao o tome de drze nocom te artikle, sprecava da kupujem kod tzv. "konditora" (tako ih zovu u trznici). Tako da hranu i kozmetiku ne kupujem na pijaci. Ni obucu. Ni gaNderobu. :conf:

...što će reći da kupuješ prazne najlon kese. :andjeo:

E, ja sam skoro kupio 1 kg Eurokrema za 400 dindži. Kad kažem Eurokrem, mislim na original, a ne na bilo koji od onih kremova što mu nisu ni blizu. Jedino što mu je rok trajanja isticao za 6 dana, pa je moralo da se jede...jede...i jede...jelo se i posle isteka... :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naprotiv voće i povrće je ispada jeftinije u super marketima nego na pijacama. Hranu i ja kupujem u marketima, piljarnicama itd. Ne pamtim kada sam kupio neku klopu na pijaci, ali zato - kalkulator, mašinica za šišanje, nešto od garderobe, delovi za mobilni telefon, alat, itd. To su samo delovi onoga što sam pazario na pijaci. Kod nas u Pančevu uglavnom ljudi rade jednu vrstu ropbe i retko hrana, kozmetika i garderobe stoje na istoj tezgi. zadnje što sam pazario bile su farmerke za 1000din :roll: za te pare, odlične su. Roba je manje više ista kao u prodavnicama samo je za nijansu jeftinija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja volim da pazarim na pijaci...Uh što volim gužvu...pa onda ono ćaskanje sa mojim stalnim prodavcima...pa sirevi i kajmaci..mmmmmmmilina jedna.

Kupujem i još po nešto. Plasiku, kojekave drvene detalje, pa kod one bakice što prodaje igle, konce i koješta za šnajderaj...pa volim da kupim "najlonke", koje mi inače taman toliko traju koliko ih i platim. Jedan odlazak na posao u suknji.... dečiji krevetići, stolice i odošeeeeeeeeeeee.....

Šta još? Nađe se tu i letnjih majica, koje će trajati jednu sezonu i dosta, letnjih suknjica...

Hemija je na pijaci recimo mnogo jeftinija. Sav taj otrov za sanitarije je otrov pa otrov...ne moram baš da sam "100 novaca" za njega.

Dakle da zaključim, nije me sramota da pazarim na pijaci.

Jedino baš konkretnu hranu ne kupujem. To nekako volim da kupim u marketu, i uglavnom kupujem domaće.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pijace... to divno mesto za odmor i razonodu a bogami i kupovinu. 100 hilj. dzidzabidza na jednom mestu. A mi (citaj ja :kez: ) odvade gladni tih stvari domacih, takve guzve, mirisa raznih.. ma uzivala sam letos bas bas.

Volela sam i volim da kupujem na pijaci. Imala sam moju zenu za jaja, za sir, za voce, povrce, mog mesara u mesnici koji je samo za mene :kez: imao spremno, "ispod tezge" uvek sveze meso. I hemiju sam kupovala, najvise omeksivace (na galone) kod mog svercera za koji znam da nije bio razredjen vec cist koncentrat...

Jedva cekam ponovo da dodjem pa da svrljam po pijaci i ulici :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za to da li je jeftinije, ili ne, jer jako retko posećujem pijace. Iz prostog razloga jer u mom mestu prave pijace i nema. :lol: Ali da je sramota kupovati tamo, nije. Ne vidim zašto bi bilo. Ako je roba dobrog kvaliteta po razumnoj ceni, potpuno mi je svejedno gde ću je kupiti, na buvljaku ili u najopremljenijem hipermarketu. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pijaca, tokom '90-ih nas je održala njojzi hvala! :kez:

U sred one nemaštine i skupoće tamo smo "oblačili dečake" i sa 10DM si bio bogataš na istoj... Nikada me nije bilo sramota, kao ni danas.

Volim gužvu na pijaci...volim da idem sam...volim moje "prodavce", volim sa njima da se našalim, oitam ih kako su...da mi se požale, ali čujem od njih i neku narodnu mudrost. :)

Obožavam pijacu u proleće kad sve šljašti od boja, mirisa i ukusa svežeg povrća.

Ako i nema "ono što mi treba" neko sigurno zna gde ima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sramota je ukrasti. Uglavnom. Ali, kupovati na pijaci nije. Nikada. Bar mene, a šta drugi misle, zabole me....

Uslovi menjaju brojne standarde ponašanja, posebno one proizišle iz običaja i tradicije. Sećam se da sam svojevremeno išao u Milano samo da kupim jedan model lewi's-ove košulje jer ga nisam pronašao u Trstu, što za ono vreme nije bilo ništa neobično. Međutim, nužda menja adete i navike pa tako često kupujem i na pijaci...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Sa gNušanjem i iNdignacijom odbacujem sve te pijačarske kombinacije nad kojima mi urbani i sofisticirani stvorovi možemo samo da kažemo:

xA.

:girldance:

XA, gle ti 'sofisTiciranoG skleroTika' - zaboravio kako nam je onomad 'slikovno mobilno opisivao' pijacarske dogodovstine :strikeraj: tj buvljacarske :roll: ............. OT. Pazarim na pijaci - ali nemam sliku da to i dokazem :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dok sam bila "gradjanka" i zivela u centru Beograda redovno sam isla na pijacu "Zeleni venac"..Bukvalno s'prozora sam mogla da pazarim i bilo mi je extra sto mogu svaki dan da kupim sveze voce i povrce a da ga ne lagerujem po frizideru i ostavi ...Sad mi je pijaca malo dalje,pa se ne ide tako cesto na istu ...Voce i povrce kupujem u radnji koja je u mojoj zgradi...

Doduse na pijaci kupujem samo voce i povrce,nikako garderobu i tehniku...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma gde sramota, ja obozavam pijace. Ljudi, smrad, buka, nadvikivanje, jeftino (koliko moze biti), pa jos ako ides sa nekim.. Milina.

Na pijacu ne idem toliko cesto, posebno ne u mom mestu jer moram da ustanem rano, ali idem u gradu, Limanska mi je na 5 minuta od stana. Obicno kupujem samo ono sto ne mogu u prodavnici da nadjem od voca i povrca, kao i kozmetiku koja je vrtoglavo niza nego u prodavnicama :beyond: Jbt, gel za tusiranje od pola litre je 250 dinara, pa to bre nema ni u AmeriKi. Odecu kupim ako mi se dopadne, gace i carape obavezno kupujem po pijacama i vasarima.

Ja volEm pijacu i pijaca voli mene :girldance:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam imao 11-12 godina, keva i ja smo ishli po Rumuniji...vukli neke servise, sitnog duvana, shta nadjemo i prodavali u Kovinu na pijaci.

Jedna od najupecatljivijih slika iz detinjstva: Ostao sam za tezgom, dolazi penzioner pokazujemi cek od penzije i nema dovoljno za paklo carpatja. Kupio kutiju shibica uz reci: Idem kuci da se zapalim :blink:

Gledam Djoku, *fura Serdjo Tatjini, to sam imao original trenerku i jedne Nike patIke, dobio na poklon, jedno od sestre drugo od ujaka ...

I shta?

Treba da se stidim pijace?

Mada razumem. Na primer cerkicu pomenute sestre, kupuje farmerice u dve shmizle i tako, sva je nafurana :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Poslednji put sam bila na pijaci pre par nedelja tj na moj rođus, jer me je tada čekalo jedno prijatno iznenađenje tamo :)

Inače, na pijaci pazarim samo zeleniš i to kod ljudi koje poznajem i tada odem na pijacu i ciljano odem do te tezge, pazarim i vratim se... ne volim te gužve, ljude sa onim torbama na točkiće, koji zauzimaju sav prostor između tezgi...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...