Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ja sam kao klinka uvek bila primorana da ih nosim :dry: i tad ih nisam volela,danas sam fanatik za haljinama i prosto kad vidim neku dobru moram da je kupim :stid2:

Od onih ultra kratkih :roll: do onih dugackih do poda,ma samo nek se zove haljina i ja moram da je imam :kez:

Neke obucem jednom,pa came u ormanu dok ih neka drugarica ne "pozajmi" i nikad ne vrati :uzbud: a nekima se rado vracam :roll:

Kakve modele volite i dali ih uopste nosite?!?!

haljine1.jpg:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Verovali ili ne, postoje žene kojima bolje stoje haljine od ostalih odevnih komada. To su sretnice koje imaju ženstveniju građu – jače poprsje, uski struk ili jače kukove. Pročitajte vodič koji će vam pomoći da odaberete idealni model koji će naglasiti adute i prikriti male nedostatke.

Nosite haljine svaki dan!

Žene koje imaju atletsku građu koju možemo nazvati i manekenskom mogu si priuštiti apsolutno sve od pantalona, vrućih pantalonica, kratkih haljina, dugih toaleta, suknjica –njima sve pristaje ali nikada tako dobro haljine! Zato, zavodite u haljinama!

Obline vole haljine

Ukoliko ste jedna od žena koja je non-stop na dijeti i borite se s brojem pantalona i majica olakšajte si život. Neka 80 posto vaše garderobe budu haljine.

Sophia Loren ili Brigitt Bardot, a danas Salma Hayek, samo su neke od lepotica koje često nose haljine jer znaju da im one najbolje pristaju.

Uz to, haljine će vam olakšati odevanje i učiniti vas zavodnicom tokom celog dana.

Na šta treba pripaziti?

• Istaknite obline na ženstven način, što znači, dekolte i figura ne smeju biti prekriveni.

• Odlično će vam pristajati modeli ‘ogrtači’ koji će se na struku vezati u raskošnu mašnu.

• Pazite na uzorke: preveliki uzorci na prednjici nisu prijatelji vitkosti.

• Imate li trbuščić, optički ga ublažite naborima

• Birajte uvek pamučne i mat tkanine

• Klasični modeli poput legendarne male crne haljine.

Šta treba izbegavati?

• Provirne tkanine

• Previše ukrasa na haljinama kao što su volani i perlice

• Prekratke haljine koje će otkriti nesavršenost

• Rezane haljine visoko u struku

• ‘vrećaste’ modele haljina

crna-haljina-300x170.jpg

Kako odabrati pravi model haljine?

Verujem kako ste se nebrojeno puta jednostavno ‘zalepili’ za novu haljinu prijateljice i dogovorili da vam je pozajmi za jedan od izlazaka. Svi to radimo! A onda kad ste se puni samopouzdanja odenuli u tu savršenu haljinu i pogledali u ogledalo videli ste kako vam ta haljina jednostavno ne stoji. Barem ne kao što stoji njenoj vlasnici. Normalno! Možda niste isto građene!

Nemate bujno poprsje?

Ukoliko ste ‘ravni poput daske’, stalno pokušavate na vizuelni način naglasiti obline, odaberite model haljine koja će biti strukirana. Tako ćete pažnju posmatrača usmeriti na željeni deo tela ( skladan struk). Želite li ‘povećati’ poprsje, nosite jake detalje.

Na šta treba pripaziti?

• Modeli haljina sašiveni od tkanina s uzorcima

• Strukirani modeli haljina na koje stavite i kaiš

• Dekoltirane modele koji će biti ukrašeni perlicama, čipkom

• Kratke modele (ukoliko imate skladne noge)

Šta treba izbegavati?

• Vrećaste modele haljina

• Preuske modele koji će naglasiti ramena, zdelicu i premale grudi

• Preduge haljine ( kako biste izbjegli dojam ‘ štapa’

• Tamne boje

Građeni ste idealno, poput peščanog sata?

Žene s telom u obliku peščanog sata trebale bi birati haljine A-kroja ‘stisnute’ u struku, a proširene u donjem delu. Pristaje im i V-izrez. Ali ukoliko imate dobar omer struka i kukova možete si priuštiti uske haljine –ali uvek nosite otvorene haljine posebno ako ste ponosna vlasnica bujnijeg poprsja!

Na šta treba pripaziti?

• Malu crnu haljinu po uzoru na haljine s potpisom legendarne Coco Chanell

• Duge haljine s nezaobilaznim prorezima kako bi do izražaja došle noge

• Koktel haljine s dekolteom (koji ne sme biti dublji od tri prsta)

• Široke kaiševe koji će obuhvatiti pet centimetara ispod i iznad pupka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako nesto volim pored nakita, to su haljine. Nemam mnogo njih u ormanu, mislim da od onih koje nosim, imam samo 3 - 4, i od toga su dve crne.

Imam tu srecu da su sve bake, tetke i ostala zenska rodbina odrastale na snajderskoj masini, igli i koncu. Tetka mi je krojacica oduvek, pa sam za sve proslave kod nje sila sve haljine. To su uvek bile haljine sa otvorenim ledjima. Mislim da nemam nijednu haljinu sasivenu kojoj nisu ledja otvorena. Medjutim, te sivene haljine su posle sve postale majce, sve do jedne. Imam jako puno ideja za haljine, one svecanog kroja, ali jbg, ne znam kako te ideje realizujem :beyond: Posto su sad sve te tetke ostarile, ostaje jedino daih sijem ja.

Poslednja sivena haljina mi je omiljena :) Vino crvene boje, sa skroz otvorenim ledjima, duzine do kolena. Nosila u svatovima, zenska :cica: Sve ostale su samo lepo secanje.

Medjutim, nemam mnogo prilika da ih nosim. Nosim ih uglavnom za neka slavlja ili proslave, posto leti ne volim da ih nosim :beyond: Ili, nosim ih leti jako retko.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 4 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 10 meseci kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...