Idi na sadržaj

Da i komšiji krava bude...


Preporučene poruke

živa i zdrava... :kez:

Pre nekoliko godina se vrtela na TV-u reklama o toleranciji, pod sloganom:

''Da i komšiji krava bude živa i zdrava''. Jeftino urađena... pre bih rekla ''odrađena''.

Nebitno.

Smejala sam joj se, sa blagom dozom gorčine... jer, ako nismo vaspitani - nismo... može se vrteti priča o toleranciji i svemu ostalom što ide uz nju.. ali.. džaba..

Tema je o Vašim komšijama...

Predveče me je nazvala komšinica, bez ''dobar dan'' ili ''ko te j/be''...

''E, malena, gde ti je suprug?''

- ''Tu je - spava''

iritantno ''E''... ''treba mi nešto''

- ''Teta Ružo... odmara se... ''

i opet ''E'' ... ''ima li platinsku dugmad za automobil?''

Znajući sve teorijski o našem automobilu, kažem joj da nemamo deo koji joj je potreban...

Muk... u momentu spuštanja slušalice, čujem... ''Ma ova mala je opasna... '' :grrr:

Nije problem u pomoći... jednom.... dva puta... ali ako ćeš da me cimaš samo kad ti je nešto potrebno, pa izvini, o čemu pričamo? O kvalitetnim dobrosusedskim odnosima? Teško... na žalost...

Interesi su večiti...

No... imam moju tetka Ljlju :) , sa kojom rado popijem kafu, barem jednom nedeljno.. uz poštovanje njenog, kao i mog vremena...

Imam Dragu, sa kojom se izlajem...

Znam da važim za ''princezu'' :hahaha: /jer imam tako divnog muža/ ...

- info, koja je slučajno došla do mene...

Za sebe sam se izborila, a dokle god me vide kao takvu... dobro je :ok:

Kakvi su Vaši odnosi sa komšijama?

Kako reagujete na njihove želje, da zabiju nos u vašu intimu?

O elementarnoj kulturi ne smem ni da pričam...

/bacanje mrvica i smeća kroz prozor i sl... /

Daleko od toga da sam idealna komšinica...

ali znam s' kim ću da popijem kafu i pričam o deci /univerzalna tema/,

i znam kome mogu da se poverim, ukoliko imam problem, manji, ili veći...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa komšijama?

Samo na "dobar dan". U ulazu postoji 9 stanova, tako da nije velika gužva, 2 stana po spratu i jedan u potkrovlju.

Kao dobar komšija učestvujem u svakoj zajedničkoj akciji (bilo novčano, bilo radom), pomažem starijima da iznesu cegere na neki viši sprat jer lifta nema, uvek se uredno onako usput raspitam za decu ili unuke...i ništa više.

Da...o tužnim događajima odem da izjavim saučešće...

Kafu popijem-o povremeno sa komšijama preko puta nas, jer su nam bliski po godinama, a i valja imati nekog tako blizu kada zagusti-obostrano.

Prati nas glas da smo jaaaaaaako fini, da su nam deca jaaaaaaaaaaako lepo vaspitana i da "se ne mešamo i ne virimo u tudj lonac".

Imam-o jednu dežurnu mrziteljku u zgradi koja sve o svakom zna, ali i ona je odavno ostala bez materijala o nama...

Neko bi možda sve ovo nazvao otuđenošću, ali po meni to nije. Mi smo dobre komšije, koji paze jedni druge, i izlaze u susret jedno drugom, samo se ne " ne zaklinjemo u večito prijateljstvo" i ne zavlačimo nos u tudje stvari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

moj komšiluk :uredu: eee... to je priča...

Prvo, ova kuća gde sad živimo je napravljena u ''nekada mirnom kraju'' i baš zato smo i izabrali ovu ušuškanu ulicu za mesto gde ćemo živeti. Jedna od najkraćih ulica u gradu, a istovremeno i sa najviše dece - čak 11 :uzbud:

I svi smo kao jedna porodica kada je lepo vreme pa izmilimo napolje sa decom... Imamo organizovano ko čuva decu, ko za to vreme trkne u nabavku, ko će soremiti nešto da užinaju deca dok su napolju i takoC... Sve su to mlade majke i deca su mlađa od mojih tako da moji dečaci uživaju da se igraju sa njima, uče ih pravilima igre, vožnji biciklova, skejta ili trotineta :) Ne družimo se po kućama, ni jedna od nas nije raspoložena za takav vid druženja i mislim da je to ok. Kafu pijemo u našem sokaku, na hoklicama i gledamo decu i to je to.

I sve bi bilo divno u našoj ulici da nemamo kao i svaki komšiluk jednu ženu - namćor, koja do podneva mrzi sebe, a od podneva mrzi ceo svet (čitaj komšiluk) :ljutko: Eee... sa njom imamo veeeliki problem od kako smo se doselili jer je ona jedini stanovnik pre izgradnje naših kuća, kada su u toj ulici živeli sve stari ljudi koji nisu imali automobile, sitnu decu...Ta žena, nema šta nije do sada radila...grdila nam decu, vijala ih, terala, govorila ružne reči i svašta još...

Bila sam ljubazna jedno vreme, a onda... jednog dana mi je napala sina koji je došao sav uplakan do mene i požalio se na nju... onda sam ja zasukala rukave :ljutko: i krenula u odbranu svog deteta... Sećam se izraza lica komšije koji je posmatrao sa terase kako raspravljam sa dotičnom ženom :smeh: od tog razgovora, žena okrene glavu i više nas i ne gleda, ali i ne komentariše decu...

Međutim, kad pogledam unazad, svaka ulica, blok zgrada ima svog dežurnog namćora koji služi za to da rasteruje i plaši decu i to je neminovnost :dry:

Zaboravih da napomenem da u komšiluku imam i petla :uzbud: koji je dezorjentisan u vremenu i prostoru i kukuriče od 1-2 sata posle ponoći i ne prestaje do jutra...:dry: Naravno, brzo razbudi svoje koke, pa se one raskokodaču i onda imamo ceo hor pernatih životinjki od ponoći do svanuća :) E, taj petao će jednom završiti u supi... osećam to :njam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Svi ga imamo, malobrojnima među nama se dopada. Društvena grupa koja međ' srpstvom ima status siročeta koje niko ne želi u svom okruženju.

Na svoj najnoviji komšiluk se nisam navikao... blago rečeno. Verovatno ima neke veze s tim što se ni na mesto stanovanja nisam navikao. Smeta mi njihov celokupni mentalni sklop. Kao da ih niko nije naučio ni najosnovniji bonton, a kamoli onaj povezan s kulturom stanovanja. Jedan dan će vas pozdraviti, narednog će vam okrenuti leđa na "dobar dan", kucanje/zvonjenje pri ulasku u kuću su misaone imenice zamenjene urlanjem, a izlivanje fekalija tik pored vaše bašte nije nikakav problem. Istresti pesak ispred vaše kuće umesto svoje? Uvek! Lupati po motoru automobila nedeljom rano ujutro? To je posebna poslastica! :uzbud:

Mogu da izdvojim bukvalno jednog čoveka kojeg bi svako poželeo za komšiju. Kulturan, uvek prijatan, veseo, živi svoj život i pušta druge da žive svoj...

Kakav je vaš komšiluk? Posećujete li se, družite li se? Ima li dokonih, zavidnih, bezobraznih? Ima li vrednih divljenja? Mikrofon je vaš...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U suštini imam jako zanimiljivi komšiluk. Kada bi se stanovi u mojoj zgradi poslagali dužno, bilo bi to jedno jako lepo selo...ali onda ne bi bilo tako zanimljivo.

Komšija desno od mene-dvoje dece. Sin, hvata zalet od male sobe ( dužnih metara-7) pa onda skok u dalj u dnevnu sobu, tik do moje. Patos se zatrese kao da je zemljotres...ma neka, porašće on...

Komšije iznad-dvoje mladih sa fleksibilnom majkom, puna kuća uvek, do jutarnjih sati-tačno iznad moje spavaće sobe....neka i ja imam veliku decu...:lol:

Komšija ispod-devojka ide na muziču akademiju, poslednjih 10 godina svira violončelo. Počinje negde oko 23 časa...neka mora dete da radi "domaći", svako ide u onu školu koju voli...

Komšija II sprata iznad mene...što momak lepo svira električnu gitaru, pogotovo to lepo i ponosno radi kad ima društvo...neka, i on se "porasti" jednog dana...

Sada bih ja bila jako samoživa kad bi rekla sam ja idealna-nisam. Imamo "zlato" koje kad lane u sred noći, odjekuje 2 sprata iznad i 2 sprata ispod. Svi ćute....

Sve u svemu, jako je zanimljivo i nikad dosadno.

O ćaskanju u liftu, i priči sa mojim omiljenim likovima na klupici ispred zgrade-bi mogla pisati danima...Ima 4-5 simpatičnih dedica koje ne mogu da obiđem. Bar 15 minuta moram da odvojim za njih. Obožavam ih što su duhoviti i šarmantni iako su lepe godine sabrali....

Eto...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam se skoro doselila i reko koga vidjam. Ali upamtila sam jednu "finu" damu. Bilo je to pre mesec dana i krenem da shetam psa...s obzirom da nemamo lift idem stepenicama(nec sigurno leteti),no prodje doticna dama i stoji i gleda me. Ja reko Dobar dan ,a ona onako histericno proooodji sa tim psom! Ja sam je gledala belo,nasla sam se u cudu. Ionako sam malo pogubljene prirode,jos me ona istraumirala s tim njenim glasom. I tako sam stajala i stajala ,kad ona dobro ne moras i brzom brzinom potrca gore. Slatko sam se nasmejala i otisla dalje. Dobro razumem neki ljudi se plase velikih kuca,ali trebala je to reci normalno. U fazonu : Izvini,plasim se pasa mozes li proci? a ne ko papagaj na ekstaziju :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U Novom Sadu je ok komsiluk. Zivimo u jednoj penzionerskoj ulicici koja je poprilicno mirna, uz izuzece decijeg igralista i zabavista, ali je to super, bas su melem kad dodje prolece :) Da, tu kod nas je i steciste Firmasa, tacno mi dodje da ih porokam kad nocu uzmem da ucim, a oni se napenale da bance ispred zgrade.

Sam komsiluk je ok. Ja sam malo Teodora, malo Olivera, jer je stan prijavljen na dve osobe a ne na tri (jbg, siroma' sam majko). Stanari su mahom penzioneri, i svi su kulturiska skroz. Iznad nas u stanu je:

1. malo predsednica stanara koja je ostrokondja ziva. Nema zivot valjda, pa se istresa na nama. Niko je u zgradi ne voli i svi slave kad ode.. Ne znam gde ode, al' bitno da ode. Zvala nam je pandure zato sto smo izuzetno glasne. Ne muzika, nego nas tri generalno. I da, kaze da nam stalno defiluju muskarci kroz stan. Ne zna zena da su to sve drugari iz detinjstva koji i vicu. Nas tri smo mirnice prave :andjeo:

2. a malo je u stanu neki par koji se konstantno :prcprc: Ne bih ja to ni cula, nego mi cimerka rekla da imamo jebace iznad, al' su fantomski posto ih je cula samo ona. Jedno jutro ja zaspim i preskocim predavanja, kad budi me tuptuptuptuptup.. Pa pauza. Pa opet tuptuptup.. Reko', ovi se kecaju zaozbiljno :hahaha:

Ovde, kuci, je druga prica. Od kul komsija, do super - narodnjaka koji nedeljom pice od 9 ujutru pa do 9 uvece (ako veli, i njemu je nedelja, pa da se opusti na svoj nacin), pa do super komsije od kojeg trazim secer :treptrep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citam vas, narocito Vecu i sve mi zao sto eto ja nemam komsiluk..:beyond:

Ne, ne zivim na salasu..nego na cosku..

Preko puta s cela mi je crkva, evo bas sad zvoni, tresu mi se prozori kao od detonacije..nakacile pope ozvucenje i pustaju cd kad god treba crkva da zvoni..:krsti:

Preko puta bocno( malKo ukoso) je osnovna skola i po citav dan se cuje decja graja..

A preko puta direkt je stara stambena zgrada u kojoj nema tri normalna celjadeta..sve ostalo je teska psihijatrija, plus jedan ulaz samo narkomani..

Kuca pored je jedna bakica koja zivi sa psima i mackama..larma se cuje dan i noc..ne zna se da li vise laju i mjaucu njene zivotinjke ili moja velika kera..baku vidjam dva puta godisnje, slucajno..

Eto, to je moj komsiluk..

Daaaa, umalo da zaboravim da napomenem da pored moje kuce prolazi jako prometan put..automobili, motori, kamioncine, traktori..od jutra do sutra..

Ali navikne se covek..evo ja ih vise uopste ne registrujem..ni buku, ni graju, ni zvonjavu..mirna mi glava, pa zato..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Pre neki dan sretnem ex komšiju u komuni.

Kod lekara, sticajem okolnosti, i pričam mu, kakav mi je komšiluk.

Pun trunja, kao i uvek, kaže Šuca:

''Jbte, pa ti si konstantno okružena budalama'' :lol:

''Znaš, šta... onda bih se zapitala šta je sa mnom, kada

natrčavam na vas, takve, budalaste...'' :ggg:

Nedostaje mi ex ekipa iz komune.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Necu o kretenima sa desne strane, a ni o govedima sa leve strane, vec o Nani, komsinici koju volimo vise i od nekih iz familije...a zivimo slozno vec desetak godina u istom dvoristu. (moj klinac je bio maJi, i mislio je da smo Nanu kupili zajedno sa kucom). Lm, moj ves nikad nije pokisao ako se spustila kisa dok me nema, umesto toga, sacekao bi me slozen na njenoj terasi. Nas dve ne kafenisemo...mi se uzajamo pomazemo - takav smo odnos izgradile. Nije ona bez kuceta i maceta, naprotiv, ima i sina, i cerku, i petoro unucadi, ali mi smo ti koji joj se prvi nadju. Dovoljno je da kazem da smo njen deo kuce otkupili uz blagoslov dece, da bi bilo jasno o kakvom se uzajamnom poverenju radi ........ E da, ne voli svoju snajku, i stalno spominje 'kakav bi par' bili njen sin i ja (naravno, da ne cuje moj muz :lol:). ........... Da je meni Nana ziva i zdrava, a za smorove pored, boli nas uvce :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

@ Videh link, pa uskocih na temu :roll: s malim povodom. Lm, vracam se danas iz prodavnice, i vidim mladog komsiju sa zenicom kako izlaze iz auta. De da je osmotrim, pogledam ... mislim se, ne bih je prepoznala kada bi se srele koji km dalje od nasih kuca. Definitivno ne bih ......a ona se udajom doselila pre nekih 5, 6-7 god. Btw, suludo i bzvz. Totalna otudjenost. :uzdise: Nismo u nikakvim razmiricama, vec se ne srecemo ni na ulici, a kamoli na kafi. Ok, sa komsijom i majkom mu, sam 'na dobar dan' ...(ali i njih vidjam 3x mesecno). ...... Tako ... vojvodjanski sokaci siroki i dugacki ... ali je divan utihnuo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja up'o u novi komšiluk, pa onda i u taj šablon "ne vidim ih, ne čujem ih" - lepo meni, lepo i njima verovatno. Susreti u hodniku prođu uz "dobar dan" ili "ćao" u zavisnosti od pretpostavljenog godišta.. i to je to. Nema nikoga ni da me nervira, osim komšije "odnekud odozgo" koji uvek odabere neko normalno vreme da prikucava nameštaj ili šta već radi čekićem.

Imam jednu komšinicu s kojom redovno pijem kafu, ona mi je jedini (ali vredan) društveni kontakt u zgradi. :roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Razmišljala sam gde da ubacim ovaj post. Vidim da je pdf zanemaren. 
Lm.. 
Imam komšinicu, o kojoj nemam neko posebno mišljenje, jednostavno, nije mi  toliko bitna. 
Situacija od juče. 
Dokonost.. šta uradi dokonost. 

Naime, komšinica lepo izgleda, ima porodicu, sinčeka od oko dve godine. 
U čemu pojedinci vide problem? 
U provokativnom oblačenju. :blink: 
Šorts, majšica, sve uz telo. Lepo joj stoji, i ako je ona zadovoljna, zašto bi to meni smetalo. Lepa je. 

Juče sedimo, pojavljuje se starija žena i počne da je proziva, upravo na konto načina oblačenja.

Pogledam dotičnu, stariju, jer nemam toleranciju, kada jači udari na slabijeg, pogotovo podcenjivački. 
Starija gospođa: ''Jaaaaooo, J.. kako si to obučena, provociraš muškarce po Naselju.. ''

Klinka počela da kipi, ja samo hladno poklopim: ''Gospođo R.. oni su oženjeni, prema tome nisu muškarci'' :hahaha: 

Nema potrebe da naglasim da je moj suprug bio prisutan. 

U čemu, ili kome je problem, ako neko u slobodno vreme želi da obuče šorts i majšicu?
Sebi dozvoljavam da se isto obučem, kada sam raspoložena, ili još bolje haljinice (letnje - lila :D )  
Šta mi je drugo preostalo, nego da se nasmejem i pomislim.. ah.. blago meni sa mnom :lol: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam problem sa komšilukom osim što komšinica do mene ima problem sa sobom ali nije ona za forum već za posebnu ustanovu, nažalost. 

U zgradi živi dosta mojih kolega s kojima sam u dobrim odnosima ali se ne posećujemo. Najčešće se sretnemo u obližnjoj bašti kafiću ili restoranu (ima ih ko pleve), pa se ispričamo. Solidarnost je zadovoljavajuća kada su zajedničke aktivnosti u pitanju mada je to retko, uglavnom čišćenje snega. Sve u svemu ništa posebno ali moram istaći predsednika saveta stanara koji kada mu se obratim za interfon koji se često kvari odgovori - nemam vremena od posla, vidiš kakve su mi ruke. Ok, kažem mu da ga razumem, ali neka onda da ostavku na predsednikovanje nakon čega gospodin samo produži dalje. Tjah, ponaša se kao da je aktuelni premijer RS :smor:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...