Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ko jos moze njima da odoli :kez:

Dajte recepte i za brze i za spore kolace :lol:

Ja obecavam da cu svaki da probam :roll:

5461.jpg

Predstavljamo vam najbolji recept za Cheese Cake:

Potrebno:

Za koru

- 300 gr mlevenog plazma keksa

- 100 gr putera

- 150 ml mleka

Za krem

- 500 gr posnog sira – Ella mlekare Subotica

- 2 čaše kisele pavlake

- 200 gr šećera

- 30 gr želatina

- 30 gr šećera od vanile

- 1 žumance

Za fil

- 1 kg voća, smrznuto ili sveže (višnje, jagode, kupine, borovnice)

- 200 gr šećera

- 30 gr želatina

Priprema

Okrugli pleh obložiti folijom. Umutiti plazma keks, puter i mleko. Obložite dno pleha.

Odvojeno umutite sir, pavlaku, šećer, vanilu i žumance. (Savetujemo da žumance pre toga obradite termički na pari). Želatin razmutite u 12 kašika vode, a kada se stvrdne zagrejte dok ne postane tečan. Pomešajte i želatin sa ostalim sastojcima. Krem preliti preko podloge od keksa.

U vruću šerpu staviti kilogram voća i 200 gr šećera. Dodati i želatin po istom postupku. Kada se malo ohladi sipati preko krema.

Držati u frižideru bar 4 sata i dobili ste vaš Cheese Cake, kao iz poslastičarnice.

Možete da probate i kućnu verziju bez želatina, koja neće izgledati tako profi ali će biti kremastija i sočnija. Prijatno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Evo jedan brz i lak za pripremu recept :)

Rolat od banana

Potrebno:

1 margarin

250 gr šećera

3 banane

2 jabuke

300 gr mlevenog keksa

50 gr čokolade

malo kokosa ili seckanih oraha

Priprema:

1 margarin i 250 gr šećera istopiti, dodati 1 izgnječenu bananu, 2 izrendane jabuke i 300 gr mlevenog keksa. Ako su jabuke krupnije ili imaju više soka, treba dodati još malo keksa da bi se napravila glatka masa. Na foliju u duguljastu tacnu se razvije smeša po dužini, stave se dve banane i roluje se. Odgore može da se stavi glazura od čokolade i pospe se sa malo kokosa :)

Ukoliko su jabuke pustile previše soka, malo ih ocedite pre nego što ih stavite u masu, pa nije potrebno dodavati keksa.

Fotografija0095.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Potrebno je:

2kg voca(jabuke,maline ili kupine)

6pudinga od vanile(a moze i sa ukusom slatke pavlake)

Pakovanje keksa(plazma,bevita,sta vec volite)da se prekrije dno posude u koju cete staviti kolac.

Slag za dekoraciju.

Ukoliko pravite sa jabukama onda jabuke ogulite i izrendate(drugo voce samo stavite u manju kolicinu vode)da se prokuva(zasladite po zelji)

Kad se voce skuva dodate puding i prelijete preko poredjanog keksa.Kada se ohladi dekorisete slagom i PRIJATNO

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Mafini sa voćem

fotografija0106_001.jpg

Potrebno:

3 jaja

7 kašika šećera

1 prašak za pecivo

3 kašike ulja

9 kašika brašna

3 kašike vode

šaka svežeg voća po želji (višnje, borovnice i sl.)

Jaja i šećer dobro izmutiti, dodati sve ostale sastojke i dobro promešati. U nauljene modle sipati 1/3 smese i odgore pobacati višnje ili voće po želji i staviti u zagrejanu rernu da se peče. Servirati sa istopljenom čokoladom odgore :njam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čokoladni mafini

Image051.jpg

Potrebno:

2 šolje brašna

3 šolje šećera

2 kašike kakaa

2 šolje mleka

1 kašikica sode bikarbone

50 gr čokolade za kuvanje

sve sastojke umutiti i sipati u nauljene modle do 1/3 odgore nabacati naseckanu čokoladu za kuvanje i peći u prethodno zagrejanoj rerni. Služiti posuto prah šećerom ili topljenom čokoladom po ukusu :njam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Steta sto nema "No copy/paste" teme, posto je ovo trademark recept 8)

LM, torta nema ime, ali je brutalna. Brzo i jako lako se pravi.

Brutalna torta

Potrebno:

Oko 600 gr mlevenog keksa

200 gr kikirikija

1 - 2 pomorandze (po ukusu)

300 ml soka od pomorandze ili jabuke, a ako ne, moze i mleko

jedan maragarin za kolace

200 gr secera u prahu

200 gr cokolade za kuvanje (crne cokolade)

Slag

Keks sameljete (mnogo je jeftinije tako nego da kupujete vec samleveni), kod kikirikija takodje jedan deo sameljete, jedan deo usitnite a preostali deo neka bude celo zrno. Jedan deo cokolade izrendati a drugi nacepkati na komadice. Pomorandzu iseckati na sitno.

Umute se margarin i secer u jednu masu, pa se polako dodaju ostali sastojci, nebitno kojim redosledom. Kad se dobije fil, razvije se u tepsiju, odgore se stavi slag i to je to. Treba da odlezi u frizideru pola sata - sat pre sluzenja i voila. Brzo, lako i jednostavno. A tek sto je dobro.. :balavi:

Edit: Sliak ce biti kad budem pravila next time :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je jos jedan trademark recept, zbrzala sam ga u nedelju za sat vremena sa onim sto imam u frizu. Ja cu ispisati otprilike sta i kako, posto sam imrpovizovala i verujem da necu uspeti da ponovim recept, a objasnicu i zasto..

Potrebno je:

oko 400 - 500 gr brasna

trecina margarina za kuvanje

mleko (odokativno za toliku kolicinu brasna, da bude kompaktna smesa, ja pojma nemam koliko treba :beyond: )

secer u prahu

cimet

prasak za pecivo

visnje

pekmez

kakao

E sad.. Kad sam uzela da mesim testo, maaaaalo sam se sjebala. Sipala sam brasno i otopljeni margarin, nalila mleko i pocela da gnjavim testo, medjutim, baka mi je u prolazu dobacila da komotno moze jos margarina, pa sam ja ostavila testo tako nedovrseno koje se stvrdnulo u medjuvremenu i kad sam ja dodala jos mleka i margarina posle dva minuta, bilo je jako tesko dovojiti ga, pa je baka pridosla i gnjavila ga umesto mene, pokusavala te moje gromuljice da razdvoji, i uspela je, donekle. Rezultat je bio da je testo bilo u komadima, zbog ne znam cega. Dakle, testo smo apsolvirali, samo sto pored toga u testo dodate i prasak za pecivo, secer i dosta cimeta.

E sad, jednu teglu pekmeza pomesate sa kakaom u prahu, tako da dobijete masu koja je gorkasta. Odokativno :beyond: Ako vam je jako gorko od kakaa, samo dodajte secer.

Na kraju, kakao - pekmez i visnje dodate u ono testo (kao testo) i mesate dok se ne sjedini. To samo bubnete u retnu da se zapece i to je to.

Slike nema. Nisam stigla da slikam, posto smo pojeli sve dok je bilo vrelo jbg.

Ako je neko skontao sta sam ja ovde napisala, to ce biti super :smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Potrebno je:

oko 400 - 500 gr brasna

trecina margarina za kuvanje

mleko (odokativno za toliku kolicinu brasna, da bude kompaktna smesa, ja pojma nemam koliko treba :beyond: )

secer u prahu

cimet

prasak za pecivo

visnje

pekmez

kakao

Aneks na ovo. Treba oko 600 - 700 grama brasna.

Posto sam rekla da ne znam kako sam napravila testo, ispravicu se. Uspela sam opet da ga sjebem isto kao i prosli put, pa sad znam postupak. Treba jednostavno staviti vise mleka. Znaci, samo testo, otopljen margarin i vise mleka. Treba da se lepi testo, da moze da, kad se stisne u saku, curi kroz prste i kad se sve pomesa (citava smesa), ne treba da bude tvrdo. Opet mi je uspeo koljac 8)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...

Dobro, ne spada baš u kategoriju kolača, ali ovo sam upravo napravila (po kuminoj želji) pa evo recepta. Inače jako je ukusna, nije sita i otužna.

BAKLAVA.

Sastojci:

  • 700 gr tankih kora
  • 300 gr oraha
  • 200 gr suvog grožđa


Preliv:
  • 6 jaja
  • 1 jogurtova čaša šećera
  • 1 jogurtova čaša ulja
  • 1 čaša jogurta
  • 1 prašak za pecivo

Sirup:

  • 800 gr šećera
  • 3 jogurtove čaše vode

Priprema:

Umutiti cela jaja sa šećerom, dodati jogurt, ulje, prašak za pecivo.

Prve tri kore slagati u tepsiju i naizmenično ih mazati samo ovim prelivom. (tri supene kašike)

Nakon te prve tri kore, svaku narednu koru mazati sa po 3 kašike preliva, posuti jednu šaku mlevenih oraha izmešanih sa suvim grožđem.

Ovo ponavljati sve dok ne ostanu poslednje tri kore.

Njih isto samo mazati prelivom i slagati.

Iseći ovako naslaganu baklavu u trouglove i peći na 200 stepeni dok ne porumeni. Kada je pečena preko vruće baklave preliti sirup.

Sirup se pravi tako što se šećer i voda samo prokuvaju tek toliko da se šećer otopi. Ukoliko su vam se slepili trouglovi tokom pečenja, možete ih zaseći nožem da sirup lakše prođe između trouglova.

Ostaviti da se ohladi i onda to izgleda ovako:

imag0019fq.jpg

Prijatno!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Danas sam mozgala sta da napravim da se osladimo, pa iskopala stari, skoro zaboravljeni recept za strudlu sa korama za pitu..meni licno je sto puta lepsa od klasicne strudle, a mnogo lakse se pravi..

Ja je imam zapisano pod nazivom Somborska strudla

500g kora za pitu

4 jaja

1 casa od jogurta ulja

2 jogurta

1,5 casa od jogurta griza

2 case od jogurta secera

prasak za pecivo

Kao nadev visnje, sljive, jabuke, mak, rogac....

Ja sam pravila pola sa visnjama, pola sa jabukama sa cimetom..

Sve sastojke umutiti i ostaviti 10-15 mnin da griz nabubri..

Kore podeliti na 4 dela, po 4 kore..

Svaku koru premazemo sa nekoliko kasika fila, redjamo jednu na drugu a na poslednju, cetvrtu, po celoj kori stavimo nadev. Zatim urolamo strudlu, malo podvijemo krajeve da fil ne iscuri i stavimo u pleh za pecenje.

Na kraju sve strudle premazati sa ostatkom fila..

Peci na umerenoj temperaturi i gotove strudle posuti prah secerom..

Sluku nemam, moji sve izeli, a izgleda otprilike ovako..

7fa98701f40d0567820f7ba8857040ec_header.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

13dd463a4e153c4144c3bf34e6a4ea1f_vie.jpg

U gomili svadbenih darova dobila sam otprilike dvadesetak vaga, sve sam poklonila osim jedne koju sam posle koristila za merenje mojih beba. :lol: Strašno me je nerviralo što se ljudi odmah late za vage a i ružne, nepraktične, ne znaš gde ćeš s njima a ne možeš ih okačiti o zid :lol:

Čim su bebe prešle kilažu koju vaga nije mogla podneti, vagu sam prosledila. Od tada je nemam a i ne treba mi, oslanjam se na empirijsko iskustvo i nikada ne omašim.

Recept:

1. Napraviti obično kiselo testo :kez:

2. Pustiti ga da nekoliko puta naraste između svakog premesivanja (je l' se tako kaže?)

3. U mleko sa dodatkom šećera i vanile skuvati mleveni mak.

4. Posle poslednjeg dizanja, testo pustiti da predahne.

5. Mak neka bude mlakušast, gustina taman da se ne razliva

6. U zavisnosti od količine, odabrati odgovarajući pleh

7. Testo rukom odvojiti u onoliko jufki koliko pleh može da ih primi i u zavisnosti da li volite tanje ili deblje (ja ciljam sredinu)

8. Razviti jufke da budu tanke cca 1-1,3 cm

9. Preko razvijenog testa stavljati mak i nožem izravnati sve do samih rubova

10. Jufke poređati u podmazan pleh, malo zamastiti bokove, od gore premazati žumancima bez ikakvog dodatka masnoće ili mleka da bi površina bila sjajna kao lakirana i lepe boje terakote.

11. Peći uobičajeno :kez:

12. Kada porumeni gore i dole, štrudla je pečena

13. Prekriti je krpom i pustiti da se ohladi

14. Seći i jesti al' ne preterati. Jednom smo moja deca i ja preterali u jelu i prespavali celo popodne. :lol:

MOJ SAVET:

- Ne stavljati so u mleko sa kvascem dok kvasac "radi", dok se šećer podrazumeva

- Svi sastojci neka odstoje na kuhinjskoj temperaturi (neko kaže sobnoj kao da u sobi kuvam)

- Magični savet: da se kolač ne bi zalepio za dno pleha, namazati ga čvrstom masnoćom a zatim preliti hladnom vodom i dobro istresti.

Bon appetit! 285540.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ledene kocke

Piškota:

5 žumanaca umutiti sa

5 kašika šećera,

dodati sneg od belanaca,

5 kašika brašna,

2 kašike kakaa

i prašak za pecivo.

Sve to umutiti i peći u podmazanom plehu na 180st.

Dok se piškota peče, u 1,5dl vode staviti 200gr šećera

i 1 vanil šećer, prokuvati i preliti piškotu čim se izvadi iz rerne.

Fil:

U 7dl mleka prokuvati 150gr šećera, 7 kašika brašna

i 2 kesice vanil šećera. Mešati dok se ne zgusne,

a zatim skinuti sa ringle i ostaviti da se ohladi.

Za to vreme umutiti jedan margarin.

Ohlađen fil pomešati sa margarinom i staviti preko ohlađene piškote.

Odgore glazura od 100gr čokolade za kuvanje.

Staviti u frižider da se stegne.

Servirati hladno :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ledene kocke II

Sve isto kao kod Smuce, samo u fil dodati par kapi ekstrata od banane :lazy:

~ SoĆno, kobajagi voćno ~

(tako sam ga ja krstila)

3 jaja, 3 kašike šećera, 2 kaš brašna, 1 kaš kakaoa, pola praška za pecivo. Peku se 3 kore.

Sirup: 6 deci vode, 1o kaš šećera, 2 Step sokića sa ukusom maline. Prokuvati šećer i vodu, pa dodati step.

Fil: 25o g šlaga umutiti sa 1, 5 deci mleka. Posebno pomešati 2 kisele pavlake sa 2oo g šećera u prahu. Spojiti sa šlagom.

Filovanje: kora, prelivanje sokom, fil, itd.

Danas pravila, i nije lošO (ali ću za drugi put smanjiti šećer) ...ne zbog skupoće, već zbog dijabetesa, nedajbože :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Moj sinak je birao da napravimo kombinaciju sa kokosom

i mogu vam reći da je odlično ispalo :ok:

 

 

Bajadere sa kokosom

 

750 gr mlevenog keksa

200 gr kokosa

1 limun

200 ml vode

400 gr šećera

1 margarin

1 vanil šećer

 

Keks i kokos pomešamo, izrendamo koru od limuna.

stavimo da provri voda, šećer, vanil šećer i margarin.

Pomešati sa keksom, kokosom i korom limuna.

Napraviti homogenu masu.

Pola odvojiti i dodati 100 gr čokolade za kuvanje.

 

Na nauljen pleh staviti svetli deo, oblikovati ga po želji,

zatim preko tamni deo oblikovati.

Preliti glazurom:

2 kašike margarina

2 kašike šećera

100 gr čokolade

1 šolja mleka

 

Dobro ohladiti, seći na štanglice....

 

Prijatno :)

 

p.s. mali dodatak - ja sam stavila mnogo manje šećera

jer je keks po sebi sladak,

a kad bude vreme posta, staviću ovu meru

jer je posni keks malko manje slađi :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...