Idi na sadržaj

Ovo je moj mobilni telefon


Preporučene poruke

iPhone (pa i Mac) važi za jednostavan i preskup uređaj podoban glupacima koji bi prosto da uključe nešto i da koriste bez da im trebaju neke napredne opcije koje većina ostalih korisnika smatra apsolutno neophodnim (što je donekle tačno). Kao što je čuveno deljenje fajlova sa drugim telefonima pomoću bluetooth tehnologije, na primer. "iPhone nema blutut" :roll: Ima, ali ga koristi samo za deljenje datoteka sa drugim iPhone-ima.

iOS je zatvoren sistem. To znači da korisnik nema pristup "disku" da na njega slobodno postavlja šta želi, već je svako postavljanje fajlova moguće isključivo unutar aplikacija koje za to imaju rezervisan prostor. Ne možeš prosto da turiš muziku gde ti misliš da treba. Na iOS-u ne možeš jednostavno da "skineš" film sa neta i da svi programi imaju pristup tom filmu kako bi ga prikazali, kao što bi bilo na kompu ili na Android telefonu. Za razliku od Androida gde imaš pristup gotovo svemu.

Druga stvar je to da je izgled svega na iPhone-u uniformisan. Svaka ikonica izgleda isto, sve boje, svi elementi u koje svakodnevno gledaš su napravljeni u skladu sa strogo definisanim pravilima od kojih nema odstupanja. Za razliku od Androida gde može kako hoćeš. Nekome je ta uniformisanost iPhone-a dosadna i siva, dok je nekome (meni) elegantna i skladna. Nekome je haotičnost Androida znak slobode i kreativnosti, nekome je prosto nelogična i ...pa, nepotrebno haotična.

Treća stvar je debilna, ali je čest prigovor. iPhone je daleko "slabiji" od Android telefona. Što znači da nema procesor od šesnaest jezgara i 10GB RAM memorije, već procesor od dva jezgra i 2GB RAM memorije. Tvoj telefon koji si uzela ima šest jezgara čini mi se. iPhone-u nije potrebno mnogo sirove snage da pokreće iste stvari kao Android telefoni, jer Apple pravi tri telefona godišnje i na sve njih tura softver koji je specijalno napravljen da radi na ta tri uređaja - Android s druge strane treba da radi na milion različitih telefona i da podrži veći broj opcija. Sasvim je logično da će svaki Android telefon više klase biti na papiru "jači" od iPhone-a. Nema veze što ih šije za red veličina kad je brzina u pitanju. :lol:  Zatvoren sistem, manje opcija, manje uređaja na kojima te opcije rade - brži svakodnevni rad.

Četvrto je verovatno to da iPhone ima bolju i bržu kameru od ogromne većine Android telefona, pa je veoma čest izbor sponzorisanim iskompleksiranim debilušama za škljjocanje u WC-u. :beyond: 

Prosto, iOS (iPhone) i Android su napravljeni sa različitim idejama o tome šta telefon treba da radi i koliko slobode korisnik treba da ima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 125
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Moja nova igračka

nisam se odlucila za nj zato sto je "stvoren za fezbuk" vec zato sto pored tać skrina ima i tastaturu šnjim sam ovo uslikala: :taman:

Ugovorna obaveza sa Telenorom mi ističe u junu, pretpostavljam da ću da promenim provajdera, ali za početak telefon. Naravno, ništa bez konsultacija sa Morfeusom   Close   Zahvalna do Neba! 

Zakačene slike

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...