Idi na sadržaj

Ko su najznačajnije ličnosti iz naše istorije?


Preporučene poruke

  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Stefan Nemanja, zato što je ustanovio temelje srpske državnosti i kulture, zato što je diplomatiju imao u malom prstu i umio da se izbori sa Vizantijom, i mačem i perom.

Kralj Milutin, zato što je od Raške napravio ozbiljnu državu i ustanovio neke titule i običaje koji su bili u skladu sa Vizantijskim, i uneo escajg na dvor(što je bitno do besvesti :lol:)

Karađorđe, jer je imao srca da zapodene kavgu s Turcima

Knjaz Miloš, jer je imao srca da ostane u Srbiji kad su Turci počeli da se svete

Petar Petrović I Njegoš, jer je ukinuo krv u Crnj Gori i Brdima i pomirio plemena

Petar Petrović II Njegoš, jer je uspio da napiše Luču mikrokozmu i Grski vijenac

Vuk Karadžić, jer smo zbog njega svi manje više (polu)pismeni :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravio sam da napišem onoga koga verovatno mnogi zaborave jer nije bio ratnik ni vojskovođa, u stvari njih dvojicu :

1. Arsenije Čarnojević

2. Šakabenta

Nismo dugo vremena imali svetovne vladare, pa su naše tijelo i dušu čuvali crkvene glavešine, i spašavale narod vodeći ga u zbegove, od Kosova pa sve do Rusije :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Nino Belov, koji je iz Nize (danasnjeg Nisa) krenuo u osvajanje sveta..... Osvojio je tada poznti svet....

Serbo Makaridov.... Covek koji je obnovio carstvo Nina i ucvrstio ga..... Inace prstonica mu je bila na KRITU a krenuo je sa planine NINAJ ( gde su pohvatane one vehabije u Raskoj)....

Inace Italijani su 2010 godine pokazali kamene stubove sa Krita pisane na Srbici i njihovo je tvrdjenje da je bilo Krit bio naseljen Srbima....

Gvardilo, vladar Srpski prestonica mu je bila stari Bar i Skadar... Inace mentor Filipa 2 oca Alksandra Karanovica ili Karanidisa, ili Karana....

Izmenjeno od strane člana Inkvizitor
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nino Belov, koji je iz Nize (danasnjeg Nisa) krenuo u osvajanje sveta..... Osvojio je tada poznti svet....

Serbo Makaridov.... Covek koji je obnovio carstvo Nina i ucvrstio ga..... Inace prstonica mu je bila na KRITU a krenuo je sa planine NINAJ ( gde su pohvatane one vehabije u Raskoj)....

Inace Italijani su 2010 godine pokazali kamene stubove sa Krita pisane na Srbici i njihovo je tvrdjenje da je bilo Krit bio naseljen Srbima....

Gvardilo, vladar Srpski prestonica mu je bila stari Bar i Skadar... Inace mentor Filipa 2 oca Alksandra Karanovica ili Karanidisa, ili Karana....

Vrlo cudan ali i interesantan izbor...vjerovatno i zbog toga...sto...na moje zaljenje zbog licne mi neukosti...moram javno ovde iznijeti...da mi nista od gorenavedog nije poznato...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Postvani Vojo.... Ja se izvinjavam ako sam uneo radikalne informacije..... I ja sam kao i ti (verovatno)prvo ucio to sto pose Vatikansko Germanska istorija..... Narocito Franjevacki red.....

Posle sam susretao sa ponekom informaciom koja odudara od toga.... Na kraju sam se upoznao sa grupom ljudi koja izucava SRPSKU istoriju..... Veruj mi da sam sa podsmehom gledao u pojedine kad su mi iznosili neke od njihovih saznanja....

Posle se te informacije pocinju provlaciti na vise mesta i na kraju je HARVARD u potpunosti a OKSFORD delimicno SLOZIO sa AKADEMIJOM NAUKA CRSKE REUSIJE IZ PETROVGRADA.....(Ovo sto sam napisao.....)....

Ovo je samo par stvari pa verujem da ce te zagolicati da i sam proveris ponesto od napisanog.... Tako sam i ja poceo.....

Inace da ti jos malo zagolicam mastu.....

Po Britanskim i Finskim mapama koje se cuvaju u muzeju u Finskoj danasnji Zagreb u 7 i 8 veku se zvao SRBENA ili SRBINOVO.... (Mislim da imas auteenticne mape prikazane i na YT).....

ili

Ne znam koliko znas ali VIZANTIJA ne postoji.... To je iz 16 veka pezurativan naziv smisljen od Germana za veliko istocno Rimsko Carstvo koje se u stvari zvalo ROMEJA..... Naziv Vizantija je po selu Vizantu gde se nastao posle CARIGRAD ili Konstantinopolis.....

ili

Takodje termin BALKANSKO POLUOSTRVO je takodje Germanski izraz koji je upotrebljen i koji je zamenio pravi izraz HETSKO POLUOSTRVO....

ili

ILIRI starosedeoci Hetskog poluostrva su dobili naziv po SVETOM ILIJI koji je iz Hriscanske ARIJEVSKE mitologije direktno presao u HRISCANKU sadasnju mitologiju i postao jedan od svetaca.... Njemu se na krstu i HRIST molio rekavsi "Ilija , Ilija, izbavi me...".... Znaci ILIRI moraju biti HRISCANI i to ne moze niko drugi biti do SRBI...... POGOTOVO ZATO STO PISU SRBICOM..... Do 19veka Srpska matica u Becu i Nemackoj se zvala MATICA ILIRSKA.... RADIKALAN PREOKRET NASTAJE OD BERLINSKOG KONGRESA 1878.....(o ovome pisu od Arapa, preko kineza do Indijaca a sire........)

ili

NE znam da li znas da je rec LONDON i TEMZA stpskog porekla.... I oko 500 toponima koji su Srpskog porekla a zamenjeni Engleskim nazivima u zadnjih 300 godina..... (SEF KATREDRE NA OKSFORDU je izneo ovu tezu...)

(izvini ako te smaram, nije mi to bila namera..... Ne zelim da te ubedjujem ili ucim ali mislim da ce ti biti prilicno zanimljivo i nesvakidasnje ovo sto ti rekoh...... Ako te smara , izvini, nemoj citati... Krajnje dobronamerno sam rekao ovo....)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...