Idi na sadržaj

U svakom slučaju te volim


Preporučene poruke

Volim te uvijek

I kad se budiš

I kad na licu šminke nemaš

I kad si ljuta i kad se čudiš

I kad bez mene na ples se spremaš

Uvijek te volim

Hoću da znaš...

Volim te ne znam kako da odolim

U svakom slučaju te volim

U svakom slučaju te volim

Volim te kada si blijeda i sjetna

I kada bore imaš na licu

Volim te kad si divlja i sretna

I kad u ruci držiš pticu

Kada ništa nećeš da mi daš

Volim te ne znam kako da odolim

U svakom slučaju te volim

U svakom slučaju te volim

Volim te uvijek

I kada sanjaš

Kada ne pišeš mi kad te nema

Kada od mene stalno se sklanjaš

Volim te kad si posve njema

Kada šutiš poput ribe baš

Volim te ne znam kako da odolim

U svakom slučaju te volim

U svakom slučaju te volim

Volim te uvijek

Čak i tada

Kad ne volim te

Kad si sama

Kad večer pada iznad grada

Volim te kada se praviš dama

Kad ne voliš me kao sada

U tome i jest život naš

U svakom slučaju te volim

U svakom slučaju te volim...

Ibrica Jusić :)

Prelepa pesma... melodična... i budi u meni najlepa osećanja...

No... ono što me interesuje je sledeće:

da li smo zaista prihvatili osobu sa kojom smo u vezi, sa svim njenim vrlinama i manama?

ili se borimo sa vetrenjačama, ispravljamo krive Drine... baveći se sličnim pothvatima, u cilju menjanja, onoga, što se po mom skromnom mišljenju ne može promeniti... možda korigovati... ali mi i to deluje kao uspeh ''kratkog daha''.

i pitanje... zbog čestog ponavljanja ''volim te''... ''te volim''...

da li su se ove reči istrošile, jer ih neki od nas dele, bez da odistinski osećaju ljubav... kao da šaltaju programe na daljincu...

... ili ste pak u onoj grupi... za koju reči ''Volim te'' predstavljaju toliko značajan, prisan, ranjiv trenutak, te da je za njega potrebno mnogo prikupljanja hrabrosti, kako bi se napokon i dogodio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Reci Volim te nikada ne mogu da se potrose, uvek ih je lepo cuti..hrane nas ego, cak i kada nisu skroz istinite..

Generalno ljude prihvatam onakvim kakvi oni zele da budu, ja se u to ne mesam ni malo..a pogotovo prihvatam one koje volim jer zbog toga kakvi jesu ih i volim, zar ne..ako je ljubav obostrana, onda ce taj neko znati sam da kontrolise svoje mane i ne cini mi ono sto ne volim i sto me povredjuje..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam (ne)sreće pa poznajem sebe.. ed3dff4338020aa7e975beba5e9bf0d8.gif

tako da mi prihvatanje ljudi onakvih kakvi su, uopšte ne pada teško (ni na prazno srce, ni na prazan želudac).

One koje "odaberem" za sebe, prihvatam još lakše, jer startujem sa punim srcem.. i punim želuDcem.

Obzirom da u celoj toj priči ima nekoliko mene (shvatiće me glizanka Mara) umem da izađem na kraj sa svim varijacijama i mEnama ličnosti svog čo'eka,

ako se iste kreću u granicama od +beskonačno do -beskonačno.

Ispod ili preko ta dva limita bi već sve to počelo po malo da mi smeta.. :hahaha:

Ne znam..

volim neobične i komplikovane ljude.. i sa njima komplikovane situacije

baš volim kad se sve to tako pasent ukombinuje i ukomplikuje..

da nemaš ni vremena ni potrebe ni želje da čeprkaš, tražiš i pronalaziš mane

da ti je sve potaman, iako nemaš pojma gde ti je doope, a gde glava...

e to je meni ljubav.

prava

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

da li smo zaista prihvatili osobu sa kojom smo u vezi, sa svim njenim vrlinama i manama?.

Ako vam je zaista stalo do neke osobe, nećete je menjati...

nego ćete je prihvatiti upravo takvu kakva je

jer

niko nije savršen

pa ni mi sami...

pitanje je prihvatanja i prilagođavanja

koliko smo spremni na ustupke,

koje su nam granice u svemu tome...

jbg, ja znam da sam teška i naopaka i da bi mene neko zaista voleo,

morao bi imati mnogo nerava i ljubavi da istraje da bi trajalo...

i pitanje... zbog čestog ponavljanja ''volim te''... ''te volim''...

da li su se ove reči istrošile.

ova reč se ne može se istrošiti, ako je izgovorena iz :srce:

ako je ne koristite za neku manipulaciju ili ne znam ti ni ja šta,

ali tada to i nije ljubav i veza

nego nešto sasvim drugo...

... ili ste pak u onoj grupi... za koju reči ''Volim te'' predstavljaju toliko značajan, prisan, ranjiv trenutak, te da je za njega potrebno mnogo prikupljanja hrabrosti, kako bi se napokon i dogodio.

meni je teško to izgovoriti i treba dosta vode da protekne ovim Dunavom

za takve reči...

ali, kada kažem - to zaista kažem iz srca i jer zaista to i mislim...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

... ili ste pak u onoj grupi... za koju reči ''Volim te'' predstavljaju toliko značajan, prisan, ranjiv trenutak, te da je za njega potrebno mnogo prikupljanja hrabrosti, kako bi se napokon i dogodio.

Baš u toj. :uredu: Dobro, ne baš ranjiv trenutak, ali značajan toliko da mu ne pristupam olako. Jako retko su te reči izlazile iz mojih usta, ali kad ih jednom izgovorim one traju večno. Osećanja koja stoje iza tih reči traju i danas, jer ljubav koja izgori u prvobitnoj strasti i nestane kad nam ta osoba više nije u blizini nikada nije ni bila ljubav.

Ne ispravljam one koje volim, kako mogu želeti da popravim ono što sam zavoleo jer je dovoljno dobro da za mene bude savršeno? Ne želim da dodajem linije Pikasovoj slici.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne ispravljam one koje volim, kako mogu želeti da popravim ono što sam zavoleo jer je dovoljno dobro da za mene bude savršeno? Ne želim da dodajem linije Pikasovoj slici.

Upravo tako :uredu:

Nešto zavoliš, upravo takvog kako si ga upoznao.

Vremenom vidiš i prihvatiš sve njegovo i dobro i loše...

jer je i to sastavni deo jedne veze dvoje odraslih :)

...

ili ne prihvatiš...

ali, to je onda druga priča...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Znate li kada se "u svakom slučaju voli"? Samo dotle dok ne otkriješ prvu manu koja ti pomera gangllije. Npr. ručate a on olako baca deo od bataka koji ja naviše volim a on to zna i ne mari. Da je suprotno ja bih sebi odvojila mesni deo a njemu uredno odvojila delove pune pektina ali ne, on nije i zato... ne volim ga "u svakom slučaju". :kez:

S onim koga volim "u svakom slučaju" nisam ni kafu popila pa se nadam da je neće srkati već samo srkutati. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih za takvu ljubav u svakom slučaju koja prestaje po otkriću prve mane koja "pomera ganglije" rekao da nije bila ljubav ni u prvom ni u bilo kom drugom slučaju. Ako je mana tako drastična da počnemo nešto preispitivati, onda bismo mogli preispitati dalji ostanak s tom osobom u vezi/braku, ali ne i ljubav samu po sebi. Jer ako ona može prestati tek tako, na jedan znak, onda nije ni bila ljubav u pravom smislu reči.

Na samu temu... morali bismo razdvojiti ljubav samu po sebi i funkcionisanje u vezi/braku, jer su to dve totalno različite stvari. Ljubav je nesvesna emotivna reakcija na drugu osobu, koja gotovo uvek postoji pre nego što smo nekoga dovoljno upoznali da bismo s njim počeli zajednički život. Ljubav je potreban, ali ne i dovoljan uslov za zajednički život. Zato se veliki broj veza i raspada ubrzo nakon "useljenja" - spoznajemo drugu stranu medalje. Ponekad spoznamo da je ta strana previše mračna za nas i da ne možemo ostati ni živeti zajedno, ali to ne podrazumeva prestanak ljubavi. Bar ne po principu uključeno/isključeno. Ja bar takav prekidač nemam u osnovnoj opremi...

E sad, neko će pokušati menjati partnerove navike, neko će ćutati i trpeti, neko će naći način da ih zavoli... zavisi od nas. Ja nisam osoba koja će želeti da promeni nekoga, bilo koga.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih za takvu ljubav u svakom slučaju koja prestaje po otkriću prve mane koja "pomera ganglije" rekao da nije bila ljubav ni u prvom ni u bilo kom drugom slučaju.

Nije ljubav prestala zbog otkrića prve mane, već je prva mana uočena zbog otkrića osećaja jenjavanja ljubavi. Tu se radi o podsvesnom traženju mana kod partnera da bi se isto tako podsvesno pronašlo opravdanje, uslovno rečeno. "Ne volim te jer mljackaš dok jedeš", a on mljacka od početka. :kez:

Iranski pesnik o tome lepo piše "Bez ljubavi te gledati, kakva li bi bila?" Zaista, koga mi to volimo da mu ni na čemu ne zameramo? U ljubavi ništa ne smeta i ne treba da smeta jer iznad svega stavljamo razumevanje. Neću manje voleti svoju decu samo zato što npr. ostave patike na sred predsoblja ali ću ih naučiti boljem. Uprkos što govorim o dve vrste ljubavi, suština je ista.

Ako je mana tako drastična da počnemo nešto preispitivati, onda bismo mogli preispitati dalji ostanak s tom osobom u vezi/braku, ali ne i ljubav samu po sebi. Jer ako ona može prestati tek tako, na jedan znak, onda nije ni bila ljubav u pravom smislu reči.

O, da! Bila je ljubav i nismo se rastali zbog bataka (batak je ilustracija :lol: ), nismo se rastali zbog ljubavi koja je bila jaka i spojila nas, rastali smo se zbog prestanka te ljubavi koja se ne dešava u trenu, a i došlo je vreme za rastanak. :kez:

Ljubav je potreban, ali ne i dovoljan uslov za zajednički život. Zato se veliki broj veza i raspada ubrzo nakon "useljenja" - spoznajemo drugu stranu medalje.

Niije suština da su partneri savršeni, već da njihova veza bude savršena - interpretiram nečiju misao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...