Idi na sadržaj

Kako čuvate - negujete ljubav?


Preporučene poruke

...Majka i dečak hodaju plažom.

U jednom trenutku dečak upita:

- Mama kako se čuva ljubav?

Mama ga pogleda i odgovori:

- Zgrabi malo peska i stisni u šaku

Dečak stisne šaku i što je više stiskao, to je više peska curilo iz nje.

- Ali mama pesak mi beži!

- Znam ali sad potpuno otvori šaku.

Dečak je posluša, ali u tom času dunu vetar i odnese sav pesak sa dlana.

- Ni ovako ne uspevam zadržati pesak.

Na to majka sa smeškom na licu reče:

- Sada uzmi opet malo peska u ruku i drži dlan kao da je u obliku kašike, dovoljno zatvoren da ga zaštitiš, a dovoljno otvoren da bude slobodan.

Dečak učini kako mu je rečeno i pesak mu ostade na dlanu, dovoljno zašticen od vetra, i slobodan a da ne klizi kroz prste.

- Eto kako se čuva ljubav...

Kako čuvate i negujete svoju ljubav? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljubav?

Kao knjigu...prvo čitate mnoge knjige dok ne pronađete onu koja vam je legla na srce, i koja je samo za vas pisana.

Onda je čitate i čitate i čitate i uživate u njoj i stalno joj se vraćate, pronalazeći omiljene delove.

Što je više i duže čitate, uvek nailazite na nove delove koji vas iznenada oduševe...

Što je starija, sve ste nežniji prema njoj, sve je više čuvate da listovi ne poispadaju...

Svima pričate o njoj, hvalite je, i ona vaše najvrednije bogatstvo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zašto se izvinjavaš, Kumice?

To je tvoj stav, mišljenje, iskustvo... kako god... :)

Izvinjavam se onima koji veruju u to ...:uredu:

Mozda i ona i postoji,ali vremenom to vise nije ljubav nego potreba,navika,sta god vec..Nemoguce je sacuvati one prve iskre i leptirice duzi niz godina,a ne do kraja zivota(RAID zvani zivotni problemi resava leptirice u vasem zivotu ;) )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kikicaoklagija.gif Koliko puta treba da ti objašnjavam da je moguće ?!

Zar ti ja nisam dovoljno očigledan primer? oda.gif

Izvinjavam se citiranoj,ali nismo sve zene vestice i ne bajemo :plaz::lol:

To sto si ti uvatila muza na madJije nije ljubav,to je bajanje hipi.gif

Samo za mog kuma od njegove kume

http://www.youtube.com/watch?v=N8Z4LT6P_jQ

dance-smiley12.gifdance-smiley12.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zar ti ja nisam dovoljno očigledan primer? oda.gif

:)

Lepo od tebe Veco i drago mi je zbog toga... ali i ja sam u ovom klubu skeptičnih...

Znači, traje ljubav dok traje... dok se obe strane trude i ulažu sebe u taj svoj odnos, grade ga i nadograđuju svakim danom sve više... Međutim, ako jedna strana digne ruke, odustane od ovog posla, koji se zove ''građenje veze i gajenje ljubavi'' džaba drugoj strani da se upinje, trudi, pokušava, zalaže... šta god... jednostavno-ne ide to tako :jok:

Ranije sam živela sa ružičastim cvikerima na nosu i svet posmatrala kroz njih...

Na žalost, sudbina nekih mojih prijateljica i poznanica me je osvestila da su

Tako da imam vrlo realan stav po ovom pitanju - ljubav traje dok su oboje u vezi i dok su oboje okrenuti jedno drugom... čim jedno skrene pogled i odustane od svega, tu ljubavi više nema...

I zato...''pusti nek' traje, sve dok traje, dobro je...'':)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smuci probaj crvene :astasad:

Muž mi gleda kroz crvene... a ja kroz crno-bele... kažu da se suprotnosti privlače :roll: tako i nas dvoje funkcionišemo poslednjih 20-tak godina... (uf!)

I samo da dodam, negujemo ljubav tako što on kao okoreli zvezdaš je na 100-ti derbi vodio mene na JUG!!! :uzbud: Eee... to se zove nega i očuvanje ljubavi...:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam ni shvatio temu kao opštu kategoriju "večne ljubavi", nego baš kao pojedinačni slučajevi...naši ili nekog koga poznajemo...

I naravno da ona ne opstaje sama po sebi...ako se partneri ne trude, ako je ne neguju, ne čuvaju...i to svaki dan, a ne samo kada je "gusto".

Koliko godina treba da budeš "vlasnik" ljubavi da bi poverovao da postoji?

Ne znam koliko je to godina, ali u svakom slučaju potrebno je da par "preživi" puno toga...podigne decu, izvede na pravi put...pa ako kada opet ostanu sami 1:1 medju njima postoji osećaj ljubavi, čuvanja, pažnje, radosti što su zajedno...oni se mogu smatrati vlasnicima večne ljubavi.

Oni medju nama koji su imali promašaje u dosadašnjim pokušajima ili imaju probleme u vezama, naravno da su skeptični, normalno je...

A ljubav se neguje obostrano, ona ne živi samo od jedne strane.

Svakodnevnom pažnjom, trudom da se ugodi, učini, uskladi, prilagodi, malo promenimo zarad partnera, uradimo i ono što ne volimo baš a znamo da će partneru prijati...

Stalno biti "nov", nikada se ne prepustiti kolotečini.

I ono što je po meni najvažnije...uvek, ali uvek biti medjusobna inspiracija, misliti o partnerovim željama i potrebama, pa ponekad i na račun svojih. Ako je ovakvo razmišljanje obostrano onda je to pravo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čuvam je tako što je ne očekujem, već duže vrijeme. Niti više vjerujem u nju.

I nije to ona varijanta "pušem i na hladno", nego jednostavno...vrijeme, "savršene" veze, krahovi su silom prilika preokrenuli nešto u meni i sad sve posmatram sa mnogo realističnije strane. Mislim da je to i bolja strana.

Možda ponekad sve to na drugu osobu djeluje hladno, ali nije, mislim čak da je i stabilnije i dugovječnije.

Leptirići su lijepi, njima se još uvijek radujem, ali znam da im je kratak rok trajanja. :)

Kad dođe vrijeme da me neko konačno obori s nogu, to svakako neće biti gugutanjem, čitanjem poezije, svojim vrhunskim džentlmenskim manirima, svojom besprijekornom urednošću, mirišljavošću...zanesenim pogledom...jednostavno će morati da me podnosi i kad sam najgora, i obrnuto.

I više ne kujem nikoga u zvijezde, da me taaaj ne bi prevario, na kraju krajeva, ne garantujem ni za samu sebe. :) Imam feeling da mi ovakvo stanje i pogledi na vezu, brak sasvim odgovaraju. A koliko sam suza prolila da bih ovo postigla. :zeva:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oni medju nama koji su imali promašaje u dosadašnjim pokušajima ili imaju probleme u vezama, naravno da su skeptični, normalno je...

Ne znam zasto ako neko ne veruje u vecnu ili hajde, dugu ljubav, obavezno bude svrstan u kategoriju onih koji imaju problem ili promasaje..

Nisam razocarana u ljubav, ali jednostavno ne verujem da ona moze dugo da traje..ona samo prersate u nesto drugo, mozda jos i cvrsce..ali to nije ona izvorna ljubav koja je mnogima potrebna..zato je traze na drugom mestu..:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni je ipak draže ono što imam danas od onoga što je bilo "na početku", dublje je...potpunije, lepše, kvalitetnije...

Sto bi rekli..moze da bidne, no ne mora da znaci..:kez:

Ako mogu da biram ( a ne mogu :dry: ), uvek sam za ono na pocetku..i za mene je samo to ljubav, sve drugo je nesto drugo, a najcesce mesavina svega moguceg..i nemoguceg..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Uz uvažavanje svih odgovora na ovoj temi,ja bi rekla da je čuvam životom,ne razmatrajući koliko će da traje,kako,da li ću biti prevarena ili ne...itd.Koliko god jaka ili slaba bila,na te stvari se ne može uticati,nije da ne bi,al prosto nije moguće.

U prethodnom iskustvu se nisam baš proslavila,pa me to ipak nije sprečilo,da uživam u novoj ljubavi u pravom smislu te reči.

Pa sad...šta mi dragi Bog da...:)

Izmenjeno od strane člana Boginja
slovce :)
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Sta smo negovali,negovali smo :)

Ali jedno je sigurno,kad je gusto baba je ta koja ce da potegne

da pozove hitnu ili vozi do tamo

da neguje

da pocepa noge trceci da nesto bitno zavrsi

da se vata za gusu sa kim treba i ne treba

da pogura inertnog dedu koji 6 puta meri , i nikako da sece :lol::lol:

ide na prstima kad deda prilegne , jer mu tad ocigledno nisu sve koze na broju

i sta ces vecu negu ljubavi

tucani tiganj nisam jos ni jednom koristila :lol:

ali stoji, nikad se ne zna

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...