Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Nisam gledala prve dve večeri, ali sam čula moje momke kako komentarišu da je bez veze što svi pevaju na engleskom..da su pohvalali Kneza kako peve na srpskom ( :bek: ) ...pa onda: "Australija?? ...zar je ona u Evropi?!!" ...i tako...čula sam na YT našu pesmu ali samo jednom...a to nije dovoljno da mi "uđe" u uho...da budem iskrena nisam se ni trudila da je poslušam još koji put....nešto su je slabo puštali na radiju, verovatno zato...u svakom slučaju neka nam je sa srećom večeras!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 159
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Siguran sam da Nevena ima veliki muzički talenat, ali i neharizmatičnu i apatičnu ličnost, da mi naprosto nije jasno kako uspeva po treći put da ide na Evroviziju. Pesmu ucelo nisam čuo, jer ono što j

http://www.youtube.com/watch?v=QSx0WCiDzDE :pehar:

Nisam gledala prve dve večeri, ali sam čula moje momke kako komentarišu da je bez veze što svi pevaju na engleskom..da su pohvalali Kneza kako peve na srpskom (  ) ...pa onda: "Australija?? ...zar je

Nisam ispratila ni ove godine :beyond: 

Nekako mi se izgubio smisao te manifestacije,

kad su počeli da povlađuju savremenim standardima,

pa se na sceni nalaze sve moguće fele...

Nekad je to bilo porodično gledanje ispred tv-a,

a sad ni datum održavanja ne zapamtim...

Našu predstavnicu sam videla, ali ne i čula

i ove godine baš baš nijednu pesmu nisam odslušala...

No, dečaci moji su to ispratili i obavestili me sutradan ko je kakav bio,

ko je prošao u finale i šta sam to propustila :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Вецо и мени и мојима је јако глупо што су скоро све пјесме на енглеском...пјесма је пјесма и ако је добра свеједно је на коме је језику... ја више волим чути нпр. бугарски, руски француски талијански па и шпански и њемачки него овај енглески...

а тек о нашем представнику који пјева на енглеском језику...катастрофа...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da je ova manifestacija izgubila smisao postojanja, kako je nekad bilo,

govori i ovaj deo, koji sam saznala tek kad sam čitala vesti po netu,

jer baš nisam detaljno pratila takmičenje :beyond: 

''Finalno veče otvoriće Slovenija, a zatvoriti Italija, a u njemu učestvuju Francuska, Izrael, Estonija, Velika Britanija, Jermenija, Litvanija, Srbija, Norveška, Ssvedska, Kipar, Australija, Belgija, Austrija, Grčka, Crna Gora, Nemačka, Poljska, Letonija, Rumunija, Španija, Madjarska, Gruzija, Azerbejdžan, Rusija, Albanija. 

Inače, ovogodišnja Evrovizija imala je 40 učesnica, a po prvi put učestvovala je i Australija, koja već više decenija prati Pesmu Evrovizije i dobila je mogućnost da i ravnopravno učestvuje u ovom evropskom takmičenju.'' 

 

kad je već tako,

pa može Australija da dođe i da se takmiči,

onda brate, preformulišite naziv same manifestacije,

jer to odavno više nije onakva evrovizija, kakvu je pamtim :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eh, pa engleski je zbog naklonosti zirija. Engleski je nekako dusu dalo za pesme. Nista strasnijeg nema od pevanja na poljskom: zerzvanji spichki schescim.

I nekada su ubacivai engleske reci, setimo se sam Danijela sa starosrpskim imenim pesme Dzuli, pa Novih Vosila - Ja sam za ples, I wana dance, i tako dalje.

Eurovizija je uvek bila parada kicha i nikada nisu najbolje ekipe pobedile. Ma neka, cirkus je potreban... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Вецо и мени и мојима је јако глупо што су скоро све пјесме на енглеском...пјесма је пјесма и ако је добра свеједно је на коме је језику... ја више волим чути нпр. бугарски, руски француски талијански па и шпански и њемачки него овај енглески...

а тек о нашем представнику који пјева на енглеском језику...катастрофа...

​Tako sam i ja reagovala...

pre se znalo i svi su pevali na svom jeziku pa je bilo lepo slušati to bogatstvo jezika,

a sad, navodno, naša predstavnica je rekla da će pevati na engleskom,

da bi svi razumeli tekst :wtf: 

sem Španije i Kneza, ima li još neko da je pevao na svom jeziku?!? 

E, daaa... Italijani i to su otpevali... za svoju dušu :uredu:  a reči Grande Amore - razumemo svi :ok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eurovision Song Contest je postao (ako je uopšte postojao period kad nije bio) instrument globalizacije, Australija sasvim sigurno neće biti poslednja vanevropska zemlja koja će uzeti učešće. A prva nije, Izrael učestvuje već duži niz godina. Ne bi me iznenadilo da uskoro počnemo "graditi mostove" ka Vašingtonu, Kairu, Tokiju, Kejptaunu... prirodan redosled stvari takoreći. U tom duhu i engleski jezik kao najmanji zajednički sadržalac.

Nisam pratio takmičenje, našu pesmu sam prvi put čuo juče i dopala mi se. Mislim da smo prenisko kotirani na kraju, ali to zahvalimo neuračunavanju glasova Crne Gore i Makedonije i neučestvovanju Hrvatske (ako sam dobro shvatio).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sto se naziva tice...

Hladni rat je razdvojio Evropski kontinent i po principima televizijskog emitovanja, postojao je istocni i zapadni sistem.

Eurovizija je organizacija televizijskih kuca sa ciljem razmene televizijskog sadrzaja. Kao takav, dusu je dalo i da organizuje medjunarodni festival. (Intervizija je bila ekvivalent u istocnom bloku). 

Izrael je odavno clan organizacije. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eurovision Song Contest je postao (ako je uopšte postojao period kad nije bio) instrument globalizacije, Australija sasvim sigurno neće biti poslednja vanevropska zemlja koja će uzeti učešće. A prva nije, Izrael učestvuje već duži niz godina. Ne bi me iznenadilo da uskoro počnemo "graditi mostove" ka Vašingtonu, Kairu, Tokiju, Kejptaunu... prirodan redosled stvari takoreći. U tom duhu i engleski jezik kao najmanji zajednički sadržalac.

Nisam pratio takmičenje, našu pesmu sam prvi put čuo juče i dopala mi se. Mislim da smo prenisko kotirani na kraju, ali to zahvalimo neuračunavanju glasova Crne Gore i Makedonije i neučestvovanju Hrvatske (ako sam dobro shvatio).

 

​Па ваљда и неучествовање твоје домовине БиХ...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Ne znam kako i na koji način je postala naša predstavnica na Eurosongu, ali... pojavila se. 
Sanja Vučić :) Bila sam po običaju skeptična. Sviđa mi se što mi se pesma nije svidela na prvo slušanje, jer se oseća uticaj Ivane Peters (Negativ), koja je i autorka ove pesme. 
 

Sviđa mi se odsečno pevanje. 
Sviđa mi se kako je obučena. 
Ako mi se još nešto svidi - javiću :) 

 

 

 

 

 

 

Izmenjeno od strane člana Goga
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čula sam pesmu pre neki dan u oba izvođenja i zaista ima prepoznatljiv Ivanin stil,

a činjenica je da ova devojka ima savršen glas za ovakvu pesmu.

Međutim, mislim da ovakva vrsta pesme nije za Evrosong,

da u poslednjih par godina prolaze sasvim drugačiji izvođači

i sasvim drugačiji stil kompozicije...

No, sačekaćemo maj, pa ćemo videti šta će biti :uredu:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Ono, što je meni interesantno je da ne znam ko će da bude naš predstavnik :laugh: tačnije, ni kada se održava Beovizija, ni da li se održava :laugh:
Znam za dva učesnika (mogla bih i da izguglam) 

 

Beovizija 2019: Ovo su naši aduti za Tel Aviv

Beovizija 2019. imaće 24 pesme u konkurenciji za evrovizijsku, koja će našu zemlju predstavljati na takmičenju u Tel Avivu.

Ko čeka — taj i dočeka. Radio-televizija Srbije saopštila je da je od 76 kompozicija, pristiglih na javni anonimni konkurs, u festivalsku selekciju prošlo 24 pesme. Kako se navodi u saopštenju, svi radovi bili su potpisani šifrom, tako da su imena autora članovima selekcione komisije bila nepoznata. Nakon selekcije, pristupilo se otkrivanju identiteta autora muzike i teksta.

Međutim, ono što ni ove godine nećemo saznati jeste — ko su imenom i prezimenom članovi selekcione komisije i koji kriterijum je korišćen za izbor festivalskih pesama. Poznato je samo da su selekcionu komisiju činili muzički urednici našeg javnog servisa — i to je sve.

Finalna selekcija i proces izbora kompozicija koje će učestvovati na festivalu Beovizija 2019. obavljen je 8. januara, a izabrani radovi su:

Ivana Vladović i „Wonder Strings“ | Moja bol
muzika: Aleksandra Milutinović
tekst: Aleksandra Milutinović

Snežana Berić — Ekstra Nena | Još ti čujem glas
muzika: Ivan Akulov
tekst: Milena Ludajić, Snežana Berić

Sanja Rio | Ljubimo se
muzika: Muki Dumonjić
tekst: Muki Dumonjić

Nataša i Una | Slobodna
muzika: Predrag Vukčević, Marko Stojanović Luis, Petar Zorkić
tekst: Nataša Guberinić, Predrag Vukčević, Una Senić, Nemanja Kostić

Jana Šušteršič | Viktorija
muzika: Vladimir Graić
tekst: Željko Hubač

Saška Janks | Da li čuješ moj glas
muzika: Saška Janković, Marko Nikolić
tekst: Saška Janković

Dženan Lončarević | Nema suza
muzika: Željko Vasić
tekst: Dragan Čolaković

sastav „Funked Up“ | Zašto da se ne desi
muzika: Vojin Vilotijević
tekst: Vojin Vilotijević

Goga Stanić | Ti znaš da ne znaš me
muzika: Ilva Pešon, Linda Pešon, Dimitri Strasos
tekst: Vladimir Marković Luni, Marko J. Kon, Ognjen Amidžić

bend „Majdan“ | Budim te
muzika: Nemanja Erić
tekst: Nemanja Erić, Marija Vagner

Sofija Perić | Aritmija
muzika: Vladimir Graić
tekst: Snežana Vukomanović

Ana Popović | Lutaš
muzika: Sofija Milutinović
tekst: Sofija Milutinović

Aleksandra Sekulić | Tugo
muzika: Ana Sekulić
tekst: Ana Sekulić

grupa „Osvajači“ | Vatra i plamen
muzika: Nebojša Jakovljević
tekst: Zvonko Pantović

trio „Gypsykord“ | Boje
muzika: Džipsikord
tekst: Sanja Krstić i Milena Ludajić

Dunja Vujadinović | 7
muzika: Boris Krstajić
tekst: Ljiljana Jorgovanović

Eleonora | Samo lagano
muzika: Eleonora Lav Jovanović
tekst: Eleonora Lav Jovanović

Lord | Radnički sin
muzika: Vladimir Preradović
tekst: Vladimir Preradović

Tina i Lola Amvon | Tvoje oči
muzika: Tina Amvon
tekst: Olgica Lola Amvon

MR DOO | Do 100
muzika: Sanja Ilić i Mr Doo
tekst: Leontina Vukomanović

Ivan Kurtić | Bella – Bela
muzika: Goran Ratković Rale
tekst: Radenko Mitrović

Nevena Božović | Kruna
muzika: Nevena Božović
tekst: Nevena Božović

grupa „Lana i Aldo“ | Pogledaj u nebo
muzika: Lana Toković
tekst: Lana Toković

Tamara Milanović | Reči nisu dovoljne
muzika: Marsel Šprunkel
tekst: Marsel Šprunkel, Gavrilo Milovanović

Neka imena poznata su ovdašnjoj javnosti, poput Nevene Božović (Moje 3 2013) i Ekstra Nene (Jugoslavija 1992) koje su osetile već evrovizijsku scenu. Tu su i Dženan Lončarević, Osvajači, Nataša Guberinić (bivša pevačica grupe TAP 011 i radijski voditelj popularnog Play radija) i Una Senić (voditeljka na radiju Play i bivša članica rep sastava „Bičarke na travi“), Jana Šušteršič (bivša pevačica grupe „Neverne bebe“), zatim Saška Janks, Lord, Ivan Kurtić i Lana i Aldo koji su se takmičili i prošle godine. Listu čine i neka manje poznata imena, ali i izvođači koji su afirmaciju stekli kroz popularna takmičenja za talente, među kojima su Tamara Milanović, Aleksandra Sekulić, Dunja Vujadinović, Aleksandra Radosavljević (grupa „Funked Up“), Sofija Perić, te Goga Stanić koja je učestvovala na evrovizijskom izboru 2015. godine, u delu selekcije jednog neafirmisanog izvođača.

Festival Beovizija 2019. održaće se krajem februara, a format takmičenja, kao i način izbora pobednika, biće naknadno objavljeni.

(izvor: eurosong.rs) 

 

Ne znam po kom kriterijumu se vrši odabir pesme, koja će da nas predstavlja na Euorosongu, ali.. tipujem na dva izvođača.. ne zbog afiniteta prema njima, već po nekoj logici, koliko god to paradoksalno zvučalo. Dženan i Goga Stanić. Ko hoće da se kladi - tu sam :srpko:
Nisam čula nijednu pesmu.. ali bih volela da čujem Janu jer je ipak neko.. što ne znači da ostali nisu.. dakle.. Dženan? :icecream:

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pravim samo paralelu sa hrvatskom Dorom, koja mi deluje veoma ozbiljno. (dobro, navijam za Roka Blaževića :wub: i njegovog mentora Žaka, koji je jedna duša od umetnika) 
Što se naše muzičke scene tiče... postoji kič koji vlada.. i kvalitet koji je u senci.. što i nije neki novitet. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...