Idi na sadržaj

Preporučene poruke

У суботу, 26. фебруара, гледаоци РТС-а изабраће српског представника на највећем музичком догађају на свету - "Песми Евровизије".

Те вечери, у емисији Песма за Европу (РТС 1 и РТС Дигитал, од 21 час), први пут ћемо чути такмичарске композиције: Песму Ринг, ринг, ринг Корнелија Ковача, у извођењу групе „Бриз" (Breeze), песму Чаробан Кристине Ковач, коју ће извести млада певачица Нина и Идемо даље, коју компонује и изводи Александра Ковач.

Такмичење „Песма Евровизије 2011" одржаће се у Диселдорфу (Немачка) од 10. до 14. маја. Србија наступа у првом полуфиналу, 10. маја.

Песма за Европу, РТС 1 и РТС Дигитал, од 21 час.

Bosna

Makedonci kazu imaju problem da nadju slike kandidata. Zale se na nepoznatos' kandidata.

Makedonija

Sto se nas tice, imamo Kornelijusa kao osvedocenog muzickog djelatnika, a veceras ce da cujemo kako kandidati poju.

Eto.

Pa komentarisite.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 159
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Siguran sam da Nevena ima veliki muzički talenat, ali i neharizmatičnu i apatičnu ličnost, da mi naprosto nije jasno kako uspeva po treći put da ide na Evroviziju. Pesmu ucelo nisam čuo, jer ono što j

http://www.youtube.com/watch?v=QSx0WCiDzDE :pehar:

Nisam gledala prve dve večeri, ali sam čula moje momke kako komentarišu da je bez veze što svi pevaju na engleskom..da su pohvalali Kneza kako peve na srpskom (  ) ...pa onda: "Australija?? ...zar je

:uredu:

Komentarisaćemo sutra, kad se obavi izbor pesme. Mada je pitanje kakve pesme su napisali ovi iz familije Kovač. Od svih njih, Aleksandra mi je nekako najgotivnija, ali to nisu pesme za Eurosong. No, videćemo... Čika Kornelije je star i nekada je pisao lepe pesme, nadam se da je i sada odabrao nešto lepo i kvalitetno... ma, samo kad nije onaj prolupani Brega za svojim tralalajkama...

A od komšijskih pesama sam čula samo Merlina kao predstavnika BiH i nije mi jasno zašto ne peva na svom jeziku :uredu: Prvo to, a drugo, pitanje je koliko će ta pesma imati prolaz u Evropi s obzirom da je promenjen i izbor glasanja i sve... znači nema više oslonca na dijasporu kao i do sada, nego pola glasova ima žiri, a pola gledaoci...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nekako mislim da Nini ova pjesma nije legla. :ufrci:

Mislim da bi njoj stajala više neka laganija koja zahtjeva malo ozbiljnije pjevanje, ovako, ovo je neki pjesmuljak. Možda da je ona pjevala Aleksandrinu pjesmu. :)

Što se BiH tiče...u prvi mah me nerviralo to što je Dino Merlin odabran, pa onda prvo slušanje pjesme, nisam ga ništa razumjela...i dalje mislim da mora poraditi na izgovoru dosta. :/

Juče sam ga slušala u jednoj emisiji, gledaoci su potegnuli pitanje pjevanja na engleskom, on je odgovorio da jednostavno pjesma ne bi zvučala kako treba da zvuči na našem i ne postoji šansa uopšte da će mijenjati engleski jezik.

Mislim da imamo finu pjesmicu ove godine, pravu evrovizijsku, a što se glasanja tiče, pa mi smo najviše poena dobijali samo iz regiona. Sjećam se da prošle godine od Njemačke nismo ni dobili poene...od Švedske možda 5-6 ...sve je manje utjecajna ta dijaspora, ali se nadam da će se i strancima svidjeti pjesma..pa eto poJena. :girldance:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E da, sada me podseti. Meni je lično zasmetalo pevanje pesama na engleskom jeziku, izvođača kojim to nije izvorni jezik. Kad ovo kažem, ne mislim konkretno ni na jednu zemlju, ali za ne bi bilo pošteno da ili sve pesme pevaju na engleskom, ili da se nastavi sa pravilom-svaka zemlja peva na svom jeziku.

Ovako, imam utisak ( lično mišljenje) da su pesme koje se izvode na engleskom malo privilegovane. Grešim?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa nisu privilegovane u smislu da svako ima mogućnost da izvodi pjesmu na jeziku kojem želi. Mogu i na kineskom. Znači, izbor je na tebi, ako već ne odabereš engleski to znači da si prilično siguran u kvalitet pjesme i način na koji će ona doprijeti do ušiju ljudi. Dobar primjer je "Lane moje" ili Hari Varešanović sa pjesmom "Lejla" ...odlični plasmani, jer su pjesme i izvedbe bili odlični.

Ja sam mislila da Francuska nikada neće imati pjesmu na engleskom :) pa su 2008. imali, što je šokiralo sve, ali je bilo simpatično.

U primjeru naše pjesme, mislim da "Premotana ljubav" ne bi baš imala prolaz, ni kod nas samih. :kez:

Sve dok izvođači znaju engleski (što kod Dine nije slučaj :lol: ) neka pjevajuuu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam gledala.. a nisam ni morala, jer sada posle ovde ponuđenih slušanja Nine i Dine

ja definitivno navijam za Sunflower :lol:

toJest za BosniU & HERCegovinu.

Dinov glas mi je inače čaroban, mnogo čarobniji od NiNiNe lidudajke_ringerajke

i mislim da, DA - trebao je da peva ili na srpskom

ili čak na svom maternjem jeziku,

što bi verujem bilo još efektnije.

Koliko znam, on je završio školu za hodže.. što podrazumeva maestalne glasovne mogućnosti i amplitude,

kojima on tako dobro barata

i nema mu ravnog po pitanju (mani tako drage) mjuze sa orjentalnim i etno primesama.. :trep:

Ne navijam za nikog.. (tradicionalno) nemam običaj, but ovo ću reći samo jednom (na engleZskom :lol:) :

Go Dino Go! Win!!! :ajde:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ja definitivno navijam za Sunflower :lol:

toJest za BosniU & HERCegovinu.

Dobro veče Niš, dobro veče Evropo, here is Sarajevo calling. :lol::lol:

:trep:

Dino ne znam šta je..znam da je hadžija, a mi ga zovemo od milja "hodža" jer ubacuje elemente islama u šta god stigne. :roll:

Ja ga baš i ne voLje toliko...ali očito bolje mi ovdje nemamo da palamudi tamo po divnoj Evropi. :beyond:

@ Morpheus :roll: ....gledaš li ti Eurosong onako pomno, kad misliš da je "Čaroban" pjesma za top10??? :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pošto nemam nikakvo iskustvo sa kladionicama, zamoljavam Morfa da ispuni tiket i u moje ime, ako bude to radio i u svoje.

Msm, slažem se sa njim da je izabrana pesma ta top 10, čak sam na prvu loptu spomenuo i prvih šest. No, to ne znači i da mi se pesma sviđa. :kez:

Ipak, najpesma sinoćnjeg izbora je:

Mada mi je Biserina interpretacija neuporedivo bolja. Šteta što nisu ovo poslali. Nego, piše li negde da mora da bidne posve nova pesma?!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo treba poslušati kakve pesme pobeđuju. Sve su u istom tonu, gotovo preslikane. Ova je blizu tog tona, ali još uvek to nije to. Da je malo energičnija, mogli bi ciljati visoko. A takmičenje kao takmičenje je nebitno, izgubilo je svaki smisao... nekada ranije su pobeđivale kvalitetne pesme.

Nisam gledala, samim tim ni slušala.

Potpisujem svaku reč Morfovog posta.

Euorosong je odavno izgubio na značaju, kao i mnoge druge stvari - aka - nekad bilo, sad se prepričava.

Preslušala sam pobedničku pesmu, drago mi je što se neko novo lice pojavilo i pobedilo.

Pesma je u fazonu pesama Kristine Kovač, što je i logično, ali... dajte nešto novo :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Duboko sam razocaran.

Dobro , i nisam bas toliko razocaran jer mi je do ove manifestacije stalo kao do ovog

snega bjelog koji se ne da i prkosi svim zakonima prirode.

Evo, samo sto mart nije.

A pesme su sve gore od gore jedna od druge osim trece, pobednicke.

Ona je carobna .

I ne znam samo koliko je ringe ringe Kornelius Kovac sa svojim talentovanim cerkama

iskovao dinara za sav ulozeni trud i besane noci komponujuci ovako lepe pesme.

Bolje bi mozda bilo da su poslali Vladu Jankovica Dzeta

ili Vendi sa svojim hitom "pracnuo se sarancic" u naravno , modernijem aranzmanu i

prigodnom scenografijom i koreografijom , primerenim ovakvoj znacajnoj priredbi.

A mogao je ici i duJet MM ( Milos i Maja ) sa pesmom direktno pisanom za njih :

Samo tako , samo tako , Majo , Majo , kupicu ti cipelice na stiklice i suknjicu svilenu

i perike Dve .!!

"Hocu Miki , hocu , hocu , hocu Miki kako necu , ja sam cura vatrena !!

Ustvari , nije toliko ni bitno kakav cemo utisak ostaviti .

Ova priredba je izgubila svaki znacaj i vazna je jos jedino nama ,

nasim komsijama i zemljama iz bivseg Sovjetskog bloka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eurosong :lidersica:

Pa ja ne znam šta vi svi očekujete od svih tih pjesama? :) I danas se pamte pobjedničke pjesme...eventualno top3. Pamtite sve pjesme sa ranijih izbora? Sve su bile hitovi? :blink:

Evo 1990. god je pobjedio Toto Cutungo sa pjesmom "Insieme: 1992" ...koliko vas se sjeća ostalih pjesama? Jer sve su navodno bile toliko kvalitetne. :roll:

Godinu prije je pobjedila grupa Riva, koje su pjesme još bile te godine? :roll:

Ja smatram da se i danas prave odlične pjesme, koliko je moguće smisliti nešto novo nakon toliko ispjevanih pjesama, ritmova...i mislim da uspijevaju mnogi.

Jednostavno je to zabava za široke mase, ljudi to vole, ne samo gay populacija kojoj se sada pripisuje sve to...ni fudbal i razna natjecanja nisu što su nekad bili, nije to taj gušt, nije to prečesto taj kvalitet na koji smo navikli, pa svi i dalje bodrimo. :)

Ni meni sad nije pitanje života i smrti...ali uspiju me zabaviti, i dese se fine pjesme, neke ne budu u vrhu jer je glasanje kakvo jeste, ali nadam se da će se sada i to promijeniti. Da imam priliku bila bih u prvim redovima u Dizeldorfu. :lidersica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cesto se desava da mnoge pesme ne izazivaju paznju koju zasluzuju , barem sirem auditorijumu gledalaca.

Upravo zbog sistema glasanja .

Meni je ova pesma jaka a zauzela je negde oko desetog mesta ,

I jedan od razloga zasto je Pesma Evrovizije izgubila na kredibilitetu (ako je ikad i imala ) je i taj sto se unapred zna ko ce kome dati glasove.

Ali dobro , ovaj festival ima tradiciju

a muzika spaja ljude i izaziva pozitivna osecanja.

i to je nesto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...