Idi na sadržaj

Vojislav Šešelj, šta dalje?


Preporučene poruke

Evo već osam godina kako je Šešelj otišao u Hag, maratonski proces koji još uvek nije dobio epilog. Šta god neko mislio o Šešelju mora se priznati da se tribunal prema njemu poneo krajnje neprofesionalno. Lično mislim da je sama optužnica bila na klimavim nogama i da nisu ništa ni uspeli da dokažu, a i suđeno mu je za Bog te pitaj šta. Ove godine se može očekivati epilog ovog višegodišnjeg procesa i eventualno povratak Šešelja u Srbiju. Šta očekujete, kakvu presudu i šta očekujete od njegovog povratka u državu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 74
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

...covek je svesno svoju porodicu, da kazem tako, zrtvovao...kako?...uskratio je svoju suprugu za muza,decu za oca,mislim, jasno je sve...zarad dokazivanja...a ne znam cega...treba imati solidno psihi

Nesto ne verujem da ce se uskoro vratiti. A voleo bih da se vrati samo zbog jedne scene , dogadjaja koji bi usledio njegovim povratkom. Seselj trijumfalno blagogegajucim hodom prolazi Knez Mihajlovo

90-ih je bio pit bul Slobinog režima. Mnogo opasan covek sa sličnim okruženjem pogotovo u ratnim uslovima. Ne daj Bože takvih ljudi da mi kroz kuću prolaze...

Nesto ne verujem da ce se uskoro vratiti.

A voleo bih da se vrati samo zbog jedne scene , dogadjaja koji bi usledio njegovim povratkom.

Seselj trijumfalno blagogegajucim hodom prolazi Knez Mihajlovom uzdignute glave

a prate ga usplahirene i egzaltirane radikalke lepe ( Natasha , Vjerica i Gordana ) a pored njih

Zamenik gospodin Todorovic i Zoran Krasni sa ostalim clanovima i pristalicama.

Pa se popne na binu u svetloplavoj kosulji kratkijeh rukava i pocne da drzi govor"

Bvaco Svbi i sestve Svpkinje...dvagi svpski vadikali 1!

Hvala vam na bvizi, podvsci i stvpljenju!

Ajmo vukice gove !

. a gde sam ono stao ?

Da ..Kavlovac ..kavlobag..Vivovitica..

A u publici delirijum...

Svi gledaju zadivljeno , slusaju netremice , kod emotivnijih pristalica se i suza javi , budi se nova nada ...

tu parole i konfete , i zastave se vijore.

To bi bila scena.

Dugoocekivana za vevne vadikale.

Sada , da li iz horor filma ili komedije ali za njih sigurno sa hepiendom.

Samo sto ne verujem da ce se vratiti u dogledno vreme.

Sud je to.

I jos Haski.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pomalo sam slusala i gledala proces i mislim da realno nije kriv. Ok, on je bio neko ko povremeno treba da se pojavi u medijima i digne larmu oko necega sto je onaj sto pociva pod lipom zeleo da poruci narodu ali da to ispadne da nije izaslo iz njegovih ustiju.

Ovako, ljucki, ne bih zelela da ga u skorije vreme vidim u Srbiji.. Bar ne dok mu stranka ne dodje do stadijuma da ne predje cenzus sto je mislim vrlo uskoro pa nek onda dodje i drzi govore uzoj familiji.. Mislim, jos nam samo taj komad budale fali..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čovek je sklonjen iz zemlje da bi prozapadne snage mogle nesmetano funkcionisati i vladati. Sad, kad više nema potrebe za njegovim odsustvom, traže načine da ga vrate u zemlju. Verujem da će biti osuđen na zatvorsku kaznu u vremenu koje je do sad proveo u pritvoru i da će se vratiti u Srbiju. Neće to imati nikakve velike posledice po raspored snaga u parlamentu i van njega. Sve što očekujem je kratkotrajan rast popularnosti profašističkog krila radikala i ništa više. Mislim da je pitanje njihovog eventualnog prelaska cenzusa potpuno nebitno, s njim ili bez njega.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čovek je sklonjen iz zemlje da bi prozapadne snage mogle nesmetano funkcionisati i vladati. Sad, kad više nema potrebe za njegovim odsustvom, traže načine da ga vrate u zemlju.

Vjislav Šešelj je pobegao neposredno pred ubistvo Đinđića, i na aerodromu je najavio krvavo proleće.

To se desilo posle pokušaja ubistva kon hale u Beogradu i onog pokušaja na autoputu...

Valjda se toga sećamo, nije to bilo tako davno...:blink:

A evo sad se najavljuje i istraga o političkoj pozadini atentata na Đinđića pa bi baš i trebao da se vrati da ga se malo priupita o saznanjima u vezi te rabote.

Izmenjeno od strane člana kompaj
dodao rečenicu
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vjislav Šešelj je pobegao neposredno pred ubistvo Đinđića, i na aerodromu je najavio krvavo proleće.

To se desilo posle pokušaja ubistva kon hale u Beogradu i onog pokušaja na autoputu...

Valjda se toga sećamo, nije to bilo tako davno...:blink:

Naravno da se secamo ali bilo je milion pokazatelja koji su govorili da bi se atentat mogao desiti.. Pocev od odlaska par bitnijih ljudi iz obezbedjenja pa na dalje..

Nije da ja sad branim Seselja (ovo ko oni sto nisu clan ni jedne partije ALI...) ali i slepcu je bilo jasno da se nesto sprema a ne njemu koji je bio u toku dogadjaja..

Mozda gresim ali misljenja sam da nikad nije bio ni blizu toga da bude neko ko zaista odlucuje o bilo cemu.

Sto rece Valter klovn bio klovn ostao..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mpzda je neko upoznat kako se donosi presuda o visini kazne ?

Meni nije.

Onaj glavni sudija u sredini mi je sasvim pozitivan lik i mislim da uvidja da je ovo sudjenje pokazalo da nema osnova za proglasenje Seselja krivim.

Kada bi on odlucivao mislim da bi Seselj kao "dete cveca " ovog proleca

brao ljubicice u Beogradu..

Ali ona sudinica sa desne strane malog ekrana i onaj sudija sa leve ne ulivaju pravednost prilikom izricanja presude.

Ako je sistem preglasavanja , i ako glavnog sudiju uhvate u sendvic ,

Seselja ocekuje jos neko dugo , toplo leto u Hagu.

Ovo je razmisljanje mene , laika.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Do sada je bilo preglasavanje, tako da ne verujem da će se tu nešto menjati. Moraće da bude nekakva osuđujuća, jer ako ga oslobode, ovaj će tražiti dooooobru odštetu :lol: Nešto ne verujem da neko ima 10 miliona evra viška da prebaci na njegov račun. Mada realno je mnogo glupavo da on odgovara za ono što mu Hag sve stavlja na teret obzirom da nije bio nikakav bitan faktor u to vreme.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hahaha:

Kojih sve komenatar ima. Bilo bi smešno, da nije otužno. Znači, treba ga držati zatvorenog jer nekom tamo nije simpatičan, a ne zato što je kriv (ili već nije). Kao da je pa simpatija neka temeljna vrednost demokratskog društva. Ali, nije ni čudo što se tako razmišlja u zemlji iščašenih moralnih i svekolikih drugih vrednosti, u kojoj se crevari i trguje sa smrću premijera već sedmu godinu, u kojoj je politička volja starija od zakona i Ustava, u kojoj se gotovo svakodnevno ponižavaju i varaju građani od vladajuće političke strukture, u kojoj se izvrgava ruglu Parlament od Vlade koju je taj isti predstavnički dom "kao" izabrao i koja bi trebala da mu polaže račune...

Šešelj je čovek kao svaki drugi u ovoj zemlji i treba da ima ista prava, obaveze i ograničenja, kao bilo ko drugi i sve to zasnovano na zakonu. Ako ima dokaza koji upućuju na njegovu krivcu neka mu se sudi i neka se, ako se optužbe dokažu, i osudi. Ali, neka se i oslobodi ako se utvrdi njegova nevinost. To što je zastupnik političke opcije koja nekom nije simpatična je najmanji razlog da neko bude u zatvoru. I to, zamislite, sve dok se tamo nešto ne desi pa on, eto, kao političar ne postane benigan. Smejurija od zaključivanja...

Šešelj nije važan, već princip. Zakoni moraju biti univerzalno primenjivi. Za sve isto, a ne po nečijim procenama, simpatijama ili antipatijama. Samo utvrđenim i na zakonu zasnovanim radnjama se može nekom oduzeti sloboda, ili suditi ga. Braneći takav princip, branimo jednakost, zakonitost pa i sebe same...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Maleni, upravo ti se igraš pokušavajući da ga dovedeš u vezu sa tim zločinima ali ne znaš kako, što uopšte nije čudno jer ni tužilaštvo haškog tribunala najverovatnije nije uspelo u tome. Ja priznajem nisam redovno pratio njegovo suđenje, ali sve što sam gledao je bilo blago rečeno blamaža za tužilaštvo. Ne sporim ja da je neko od dobrovoljaca SRS činio zločine, ne znam, vrlo je moguće da jeste, samo što odgovornost za to nikako ne može snositi neko zato što je organizovao dobrovoljce i pozvao ih da se prijave. Od onog momenta, kada su ti ljudi postali dobrovoljci, za njihove postupke su postali odgovorni oni pod čijom su komandom bili. Je l' Vojislav Šešelj vodio te ljude na ratištu? Nije. Išao je da se slika sa šubarom i kokardom, držao je govore i to je to.

Upravo u ovome grešiš:

Mozda bi drugacije razmisljao da si prolazio pored leseva civila ubijenih od strane ljudi koje je organizovao Seselj...

Zbog ovoga ja mogu Šešelja da osudim da ima neku moralnu odgovornost (mada čak i to je upitno jer je navodno apelova da se zločini ne čine), da mi bude antipatičan, da ga ne volim, mrzim itd. Ali pročitaj dobro šta je Apolodor napisao. Ne mogu da tvrdim da je on odgovoran za te zločine sve dok se to u njegovom procesu ne dokaže. Druga stvar su vojni zapovednici, politički funkcioneri kojima se sudilo u Hagu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dokazi protiv Tačija, koji su do sada predočeni, pokazuju na opravdanost sumnje u njegovu krivicu, a ono što je tužilaštvo prezentovalo u Hagu ne dokazuje nikakvu Šešeljevu krivicu.

I u tome je razlika.

Ako ti misliš drugačije, predoči kakav argument, ali vodi računa o izražavanju, veoma si blizu nepristojnosti. Barem stavi pod navodnike reč koja ima preneseno značenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...