Idi na sadržaj

Ako podvučem crtu...


Preporučene poruke

  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ja sam kao i svi forumaši prezadovoljan svojim životom, okružen najdivnijim ljudima na svetu, imam perfektan posao i para koliko ne mogu da potrošim. Milinica. Nego, ozbiljno, svadburina je u ma

Kakve bre crte, jedva i tri tačkice uspem da sastavim...  

​Čitam šta sam napisala pre tri godine i razmišljam i sad... Ne podvlačim crtu, a prešla i četrdesetu... uveliko   Možda sam ove godine krenula sa velikim rezovima, krupnim koracima napred (bar se nad

  • 5 godina kasnije...
23.2.2011. at 22:11, gresan said:

Podvucite crtu u Vasem zivotu u ovom momentu...

 

Ko ste? Gde ste? Koliko ste zadovoljni...koliko ste uspeli u svojim htenjima,u postavljenim ciljevima?

Koliko ste se promenili poslednjih godina. Da li ste ona-j stara-i ili su vas potrosili? Da li vas je život kao "dokazano čudo" promenio u nekom smislu? Da li ste neke svoje tvrde stavove korigovali?

 

Gde je horizont...gde je ono dostizno...ono cemu tezite?

Hajde... crta. Pišem iz glave, nemam ni jasnu predstavu gde će me odgovor odvesti. 

Ko sam i gde sam? U istom sam stanju neodređenosti koje me prati ceo život. Retko tu, ili nikad, ima zatvorenih poglavlja, rešenih pitanja, ostvarenih ciljeva. Ta neodređenost prosto zahteva da uvek budem zadovoljan onim što imam, to je dugo bio jedini način. I zaista, iako ne naročito uspešan u bilo čemu, ne osećam nezadovoljstvo trenutnim stanjem. Ali sam, možda po prvi put ikad, uzbuđen da vidim nastavak.

Promenio sam se mnogo za samo godinu dana. Ne jezgro, duboko u duši ću uvek ostati isti, ali površina. Ona me promenila. Ideja o njoj, ma koliko daleka bila, me naterala da se probudim. Vratila me iz faze u kojoj sam odustao od sebe, odustao od života. Zbog nje sam prekršio jednu od svojih moralnih normi. I nije mi žao.

Horizont... pa, mogao bih samo da prepravim "grešnu rečenicu" i kažem da težim onome što je nedostižno. Znam da je nedostižno, ali to i dalje želim. To je veliki korak za mene. I zato iščekujem da vidim gde me taj korak dalje vodi. Uncharted teritory... naročito za mene.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...