Idi na sadržaj

Ako podvučem crtu...


Preporučene poruke

  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ja sam kao i svi forumaši prezadovoljan svojim životom, okružen najdivnijim ljudima na svetu, imam perfektan posao i para koliko ne mogu da potrošim. Milinica. Nego, ozbiljno, svadburina je u ma

Kakve bre crte, jedva i tri tačkice uspem da sastavim...  

​Čitam šta sam napisala pre tri godine i razmišljam i sad... Ne podvlačim crtu, a prešla i četrdesetu... uveliko   Možda sam ove godine krenula sa velikim rezovima, krupnim koracima napred (bar se nad

Ako bih se bas bacio u duboku filozofiju o "podvlacenju crte" mislim da je bas sve prolazno osim dece.

Sto sam stariji sve vise sam ubedjen da su jedino deca (kakvom si ih "napravio") ono sto ostaje i sto se racuna.

Kakvi su ljudi i koliko su uspeli u zivotu. Pod "uspeli' mislim koliko su zadovoljni u zivotu i koliko su LJUDI.

Ostalo je nebitno i prolazno...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Budem li je podvlačio kad odumrem, neću videti rezultat.

A što ti gledaš na podvlačenje crte - kao na kraj? mslm.. totalni kraj..?

Niko i ne podvlači crtu kad (od)umire... ta crta mu se tada podvuče sama.

Misli se na podvlačenje crte u smislu.. nekakvih trenutnih preseka

nekakvih trenutnih svođenja računa

.. po nekim pitanjima od dotadašnjeg značaja

ljubav, posao, prijateljstvo, investicija.. bilo šta

Podvlačenje crte i ne mora imati samo negativnu konotaciju. To može biti tačka. Posle koje ide novo slovo... i ko zna koliko novih rečenica

i nastavaka.

Sa možda više pameti .. sa promenom prioriteta.. plana.. kursa.. maršute.. cilja

sa promenom partnera :astasad:

ili čak, odlukom o promeni sebe.

Što ti tako crno gledaš na ta podvlačenja crta.

Podvuci je slobodno.

Vidi šta si hteo.. a šta ostvario

preispitaj se, gde si poš'o... a gde si doš'o

pogledaj šta vredi.. a šta ne

šta si dobio.. a šta izgubio

Ne plaši se ... nije to ništa strašno. :lol:

Mslm, stvarno.. :neznam: Život piše romane, ali, što ga pustiti da ih piše kao da je Bogom dan.. učestvuj. Prekini ga tom svojom ybnom podvučenom crtom. Ko ti brani da posle podvučene crte pobediš.

Pa.. svako podvlačenje crte je ustvari "korak bliže" mogućoj pobedi...

nešto poput brisanja masnih packi s'naočara.. promene dioptrije....... ili možda stavljanje još lepšeg i skupljeg rama

posle podvučene crte sve se lepše, bolje.. i jasnije vidi.

p'stvarno.. ozBiljno ti kažem.

:king: Linea KinG :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa možda više pameti .. sa promenom prioriteta.. plana.. kursa.. maršute.. cilja

sa promenom partnera :astasad:

ili čak, odlukom o promeni sebe.

Sebe sam već menjao par puta, ne biK opet, hvala. :lol: Možda malo... :kez:

No, šalu na stranu. U ovom trenutku u životu nisam postigao ništa bitno, pa mi podvlačenje crta ne bi išlo u prilog. Upravo se nalazim na jednoj prekretnici koja bi me mogla lansirati ka postizanju tog nečega. Moji ciljevi su veoma jednostavni, 90% planete bi se prepoznalo u njima, i ako te ciljeve ne budem ostvario do kasnih četrdesetih onda ih sasvim sigurno neću ostvariti kasnije - takvi su po prirodi. Što se tiče partnera, naopako ako se toliko zajebem da to prepoznam tek u pedesetim. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

neka hvala... nisam... neću... ne bih... jok ja.... i...naopako ako se toliko zajebem da to prepoznam tek u pedesetim. :lol:

(tu sam te čekala :deda2:)

Crte se zato (bato) s'vremena na vreme i podvlače..

da se ne dotambura do pedesetih... i tek onda shvati da se proful'o

i cilj (jednostavan ili komplikovan svejedno) i pos'o i smis'o i proJekT i partner...

i stan (i degažman i spavaća soba i dnevni boravak i kupatilo i hodnik) i zgrada i ulica i grad i država i kontinent

i kompletna planeta

i da se postigao jedan tako fini, tako lepi i jedinstveni - totalni ćorak.

I to bez ikakvih podvlačenja :zakletva:

zaTo ti kaEm - Crta je zakon!

mslm.. ne bi' ja htela da utičem na tebe.. radi ti kako 'oćeš.. tvoj modus vivendi/tvoj papir,tvoj pens'L, tvoj crt.ež :neznam: tvoja stvar

ali (či100 da rezimiramo)...... ako sam te dobro razumela.. ti:

-nisi hteo ranije (prerano)

-nećeš sad (rano)

-nećeš ni nešto kasnije.. (i dalje rano)

a bogami kad dođu četr/pe desete, vala nećeš hteti ni tad (prekasno) :lol:

Znači, kako stvari stoje - nećeš nikad.

Jer.. ti ustvari mrziš crte... i o njima uopšte nemaš lepo mišljenje.. yBG.. nisutesedojmile a i nisutipotrebne :plaz:

sToga,,,

ajde sad ti nama lepo priznaj da n'umeš da podvučeš crtu.. pa da se razilazimo ko ljudi :hahaha:

_____________

aloBe :sapat: n'umem ni ja, no se qrchim.. se foliram... i se malKo ovdi zaebavam :mail:

(a kad bi neko vid'o moje crte puk'o bi od sMeha ;))

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Ne volim podvlačenje crta, jer nekako iza toga uvek dođe vreme da platiš i ceh.

Ali, da, s vremena na vreme pogledam unazad, pa sebe danas, pa bacim pogled u sutra.

Ne postavljam petogodišnje, novogodišnje, mesečne ili nedeljne ciljeve. Ali, uvek težim boljem. Ne lebdim u snovima, želje ne pakujem u zadatke drugima i za svaku pravu sam spremna debelo da zalegnem. I verujem da ako se čovek dovoljno trudi, nagrada za trud će ga stići. Strpljiva sam da svoju nagradu dočekam.

Promenila sam se.

Naučila sam da stanem na loptu, da izbrojim do deset, pedeset čak i sto. Da ne moram da odlajem baš u svaki put.

Naučila sam da u životu ne mogu dobiti sve bitke i da zato moram birati bitke koje bijem.

Promenio me je život i to mi se negde ne sviđa. Od idealiste, optimiste sve više naginjem optimisti sa iskustvom. Pokušavam da negujem dete u meni da se optimista sa iskustvom jednom ne probudi kao pesimista.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za debelu crtu ima još kad! :)

Ove tanke podvlačim sa vremena na vreme... da se presaberem, pogledam u ogledalu, pogledam oko sebe.

Voli to da radim leti, na nekoj terasi u noćnoj tišini. Podjednako mi dobro ide kako na morskoj tako i na gradskoj ali i na seoskoj terasi. Samo da je tiha i da je puna zvezda. Tako sam i propušio par puta posle dužih pauza....'ebalo me podvlačenje crte leti na terasi!!!! :hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@baba ljubinka

Ako bih podvukla životnu crtu sve gluposti koje sam uradila i one koje nisam uradila; sve dobro koje sam uradila ili koje nisam uradila pale na dno tabele jer bi ih prekrila moja besmrtnost - moja dva sina, baš kao i sve nas.

I sve to nema veze što me mlađi zaebava da mu baš danas pravim princez krofne. E, ne može, prvo neka usisa svoju sobu, skloni patike iz predsoblja da ne bih morala praviti slalome i petostruki salto mortale da bih došla do kuhinje... tabela pozamašna. Al' ako, makar ne puši i ne sedi na 'ladan beton. :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Podvucite crtu u Vasem zivotu u ovom momentu...

​Čitam šta sam napisala pre tri godine i razmišljam i sad...

Ne podvlačim crtu, a prešla i četrdesetu... uveliko :beyond: 

Možda sam ove godine krenula sa velikim rezovima,

krupnim koracima napred (bar se nadam da je tako)

ali... još uvek ne razmišljam da tu treba stati :jok: 

Kako u emotivnom, tako i u poslovnom ili bilo kom drugom smislu...

Samo sam počela ceniti sebe malko više i ne dam se :istaja:

 

Gde je ...ono cemu tezite?

​Težim miru, u svakom smislu :uredu:

Dosta mi je nadrndanih i namrgođenih,

želim da mi se na osmeh  uzvrati osmeh,

da mi se na lepu reč, uzvrati isto tako lepa reč

i to je to... :beyond: 

I da - crtu ću podvući još jedared krajem godine,

jer se nadam da ću do tada biti još jedan korak napred :cica: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pre neki dan sam upravo podvlačila crtu.

Shvatila sam da mi ništa u životu nije palo s' neba...da sam uvek ja bila ta koja je drugima pomagala da stignu do nekih svojih ciljeva, a da sam svaki svoj cilj realizovala sama sa puno..puno muke!

Shvatila sam da je došlo vreme da sad malo postanem drugačija ....pa ondaK (što bi rekla moja majka) mogu da umrem :hhh:  

Opet imam zamisli... ideje i opet ću se žestoko truditi da ih ostvarim. 
Ono što sam zaključila je da nikom ništa nisam "dužna" u životu i to me jako raduje!! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Još ne podvlačim pravu i konačnu crtu ali recimo da sam ispunila "bonus" za ovu godinu.

Odradila sam ono što sam planirala još pre par godina ali čekajući mog muškog još to ne bi bilo realizovano. 

Onda sam "uzela stvar u svoje ruke" (bez paparazza molićeM lepo :bek: ) i završila "pos'o" !! 

Onih par manje važnih sitnica i može i ne mora da se realizuje. 

Sad mogu da nastavim dalje.....msm da slažem iznad crte. :trep: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...