Idi na sadržaj

Ako podvučem crtu...


Preporučene poruke

Podvucite crtu u Vasem zivotu u ovom momentu...

Ko ste? Gde ste? Koliko ste zadovoljni...koliko ste uspeli u svojim htenjima,u postavljenim ciljevima?

Koliko ste se promenili poslednjih godina. Da li ste ona-j stara-i ili su vas potrosili? Da li vas je život kao "dokazano čudo" promenio u nekom smislu? Da li ste neke svoje tvrde stavove korigovali?

Gde je horizont...gde je ono dostizno...ono cemu tezite?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 52
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ja sam kao i svi forumaši prezadovoljan svojim životom, okružen najdivnijim ljudima na svetu, imam perfektan posao i para koliko ne mogu da potrošim. Milinica. Nego, ozbiljno, svadburina je u ma

Kakve bre crte, jedva i tri tačkice uspem da sastavim...  

​Čitam šta sam napisala pre tri godine i razmišljam i sad... Ne podvlačim crtu, a prešla i četrdesetu... uveliko   Možda sam ove godine krenula sa velikim rezovima, krupnim koracima napred (bar se nad

Da li sam uspela?

Mislim da jesam,imam ono o cemu sam tezila, ali sve ono sto je bilo nedostizno nekad, bilo je sladje tad dok se iscekivalo, sad iz ove perspektive mi se cini normalnim, uobicajnim, a mozda ne bi trebalo ...

Mnogo sam se promenila, vreme nas jednostavno celici, svojim nemilosrdnim tokom imas izbor, ali sam sacuvala ono dete u sebi, koje zazivi ponekad, bas kad mi treba beg od stvarnosti, bar na momenat.

A gde je horizont ...

Ne znam,mozda pre par godina bih imala spreman odgovor na ovo pitanje, ali nas zivot uci da nista nije nemoguce i da i ono sto mislis da nikad nece biti dodje.

Zato ne trazim vise horizonte,tezim strpljivo, ali sa rezervom, ako padnem, lakse cu ustati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prestao sam podvlačiti crte, jer sam se do sad uglavnom nalazio ispod nje - crte. Nije da se žalim, samo konstatujem. Pokušaću sad da podvučem jednu.

Uspeo u htenjima i postavljenim ciljevima - nisam. Zašto? Splet okolnosti, kako onih na koje sam imao uticaj tako i onih na koje nisam me je u tome onemogućio. Iznad crte su po pravilu dospevali gluplji, nesposobniji i beskrupulozniji od mene, kao i oni koji su zaostavštine razdelili u kovertama uticajnim ljudima. Ti isti se danas pitaju kako je moguće da sam nezaposleni tridesetogodišnjak. Tako što na poslednji posao nisam primljen i pored 99% tačnih odgovora na testu. :roll: Ja sam neko ko svoje potencijale nije ostvario ni izbliza u onoj meri u kojoj je mogao/trebao.

A promenio sam se mnogo. Sve ono što sam bio na početku nekog odraslog doba - više nisam. Gotovo sva svoja razmišljanja i stavove sam promenio iz temelja. Ja pre petnaest godina i ja danas bismo bili na ivici krvavog obračuna. I potrošen sam. Potrošili su me i onemogućili ljudi prema kojima sam osećao obavezu - ostaci moje porodice. Mnogo više životne radosti sam dobio od stranaca - ljudi koje sam sam birao i odlučio da ih smatram prijateljima.

Horizont se izgubio, ne vidim ga. Živim dan za danom i trudim se da uživam u sitnim životnim radostima, ne težim ničemu. Koja je svrha stremljenja ovde i danas?

Edit: sad vidim da sam ispao mračan u tekstu iznad. Nije to opšti životni mrak, nego surovi realizam. Idemo dalje, možda se nekad i isplati biti budala poput mene....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne podvlačim crtu... bar ne još :jok:

Razmišljam sad o ovome i ne znam šta da kažem. Neke moje želje su ispunjene, neke još uvek pokušavam da ostvarim... Sinoć mi je rečeno da gazim bez gledanja da stignem do cilja i da mi dobro ide, a ne mislim da je tako. Samo, naučila sam na teži način, da se ništa u životu ne servira na tacni, nego za sve treba vreme, trud i znanje - i želja, naravno, pre svega...

Tako da sam za sada zadovoljna onim što sam uradila u životu, čak i moje greške ne bih menjala jer sam na njima naučila mnogo toga.

A nisam ona stara... ne :jok: na žalost.

Težim... pre svega mom uspehu u započetom učenju, potom i promeni posla :uredu: i to je ono što želim i nadam se uspehu u tome.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Podvucite crtu u Vasem zivotu u ovom momentu...

Ko ste? Gde ste? Koliko ste zadovoljni...koliko ste uspeli u svojim htenjima,u postavljenim ciljevima?

Koliko ste se promenili poslednjih godina. Da li ste ona-j stara-i ili su vas potrosili? Da li vas je život kao "dokazano čudo" promenio u nekom smislu? Da li ste neke svoje tvrde stavove korigovali?

Gde je horizont...gde je ono dostizno...ono cemu tezite?

Crta ce se podvuci sama od sebe kada me vise ne bude bilo, a onda... koga je briga gde sam bila, koliko sam se trosila, koliko sam imala pobeda, koliko gubitaka....

Evo me u 50. godini zivota koje sam savladavala i ovako i onako! Nije uvek svitalo na vreme, nisu se uvek otvarala vrata koja sam zelela da se otvore! Lutriju sam uvek kasno uplacivala!

Menjao me je zivot; navike, prohteve, mada nije izmenio moj karakter!

Ono sto sam mogla da biram i izaberem, vredelo je. O onome sto nisam, ne vredi ni govoriti!

Na horizontu vidim svetlost, ali do te linije mnogi putevi vode..... do nje je jako tesko stici!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

do svoje 40. godine sam smatrao da sam uspeo. onda su se desila neka (ne preterano velika) dogadjanja ali su me dobro potresla. danas vise nisam siguran, kako stojim, spoljnom posmatracu sam svakako uspesan a i ja sam zadovoljan sa sobom, ali sve u svemu mislim da sada ne smem podvuci crtu. vreme ce pokazati, mogu li ja to bolje?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

vreme ce pokazati, mogu li ja to bolje?

:uredu:

Uvek može bolje, u to treba verovati i na takav način gledati napred :)

Bitna stvar u svemu što smo do sada uradili jeste da budemo zadovoljni svojim postupcima, delima i postignućima...

Isto tako promene su sastavni deo života svih nas, nekada idu na bolje, a nekada na lošije...

Važno je kako gledate sami sebe, kako se vidite u ogledalu...

Sad, kada pogledam unazad, nekada sam bila dobra nekada loša, neki postupci su me vodili napred, neki me vraćali tri koraka natrag, ali... sve je to moje i kakvo je - takvo je... :hmm: i dalje verujem da mogu više i da može biti bolje :uredu: zato ne podvlačim crtu nego s osmehom čekam novi dan... i skačem, pa kako bude...

Ne podvlačim crtu, ne još :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Dugo sam se yeBavala s'tim podvlačenjima... s'raznim tačkama, dvotačkama, zaPetama.. s'filtriranjima (by GoGo), bilansima, salDoima

al'

EU:uzbud:reka

"Pronašla sam caku" :uredu: i pretvorila je u sistem

IzBacila sam "d".

to malo, destruktivno, definitivno demotivišuće i dozlaboga demorališuće.... dosadno "d"

i totalno promenila smisao.

sistem:

Povučem crtu.. & pustim ruku da je pretvori u crtež

uramim

oKačim na zid

i (pre ili kasnije) vidim fAjdu.

(kojisamjagenije :smoke:) :lol:

Ne, stvarno.. kewemi

Od po"d"vučenih crta nema vAjde.

bar je ja nisam vid'La.

zaLud.. već poJela maca.. dŽaba truD.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ne interesuje me prolazno vreme nego konačni rezultat.

Kako bi mogli znati kada je "konacni rezultat"? :)

Ne bih da budem pesimista, ali "konacni rezultat" mi vise izgleda kao momenat kada vise nemamo ni vremena za podvlacenje crte! :kez:

Mislim da su neka "prolazna vremena" bitna da vidimo gde smo, sta smo, koliko smo zadovoljni ili ne, kako dalje...

Svi imamo neke planove u zivotu kratkorocne i dugorocne i ciljeve kojima stremimo. Kazu neke psiholoske teorije da nam upravo neprestana vera u cilj omogucava i da ga dostignemo.

Mislim da je povremeno podvlacenje crte dobro u zivotu. Pod tim ne podrazumevam nista konacno, nego upravo to..."prolazno vreme" koje nam omogucava da krenemo dalje.

Sad se setih da sam ovaj pojam sam sebi uveo u zivot krajem mojih 20-ih godina, kada smo moji drugari i ja poceli da radimo, stvaramo porodice i kada smo imali potpuno drugacije poglede na vrednosti kojima stremimo. U jednoj raspravi, ubedjen da je moj "plan" i zelja dobra osnova rekoh im: "Momci, ajd da se vidimo kada budemo imali 40 i da vidimo gde smo i ko smo." I bi tako nekako...nije neskromno ako kazem da je vecina njih danas u losim brakovima, sa problematicnom decom, nesigurnom egzistencijom, bez jasnog plana "sta dalje" i vrlo razocarani u zivot koji vode...u najboljim godinama, a vec starci u dusi i glavi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šefe, kakvo podvlačenje crte u 40-tim?

Možeš samo trenutno da zastaneš i pogledaš šta si uradio, koliko si i da li si zadovoljan i to je to...

nastaviš dalje, sa još većim osmehom...

Crte se podvlače kasnije a sada samo napraviš mali osvrt na ono što se dešava...

A meni je danas bio dan za još jedan osvrt... u nekim stvarima sam otišla i više od tri koraka unazad, pa recimo, još dalje nego pre dve godine...

i već mi je poznat ovaj osećaj, ali... jbš ga... moram dalje...

Tu su i dalje moji dečaci koja su moja najveća radost i moja snaga za dalje :srce: :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...