Idi na sadržaj

Destinacija iz snova


Preporučene poruke

Vecina nas ima bar neku destinaciju o kojoj masta..jeste da nam je trenutna situacija kriminalna i da se snovi tog tipa tesko ostvaruju, ali eto, mozemo bar da zelimo i da mastamo..

Moja velika, neostvarena zelja je Indija..ne propustam ni jednu reportazu na TV-u o njoj..privlaci me sve, od hrane, do kulture i religije..o Indiji sam mastala jos kao dete i tada sam mislila da cu u ovim godinama u kojima sam sad, tu zelju sebi i ispuniti..ali mrka kapa..:dry:

Druga velika zelja je Japan, naravno..ali onaj stari Japan iz vremena gejsi..

Koja je vasa neostvarena destinacija iz snova?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Australija. Ima sve što mi treba. Sunce, plaže, interesantnu živinu, pustinje za avanture, uređen sistem i normalno stanovništvo. U naletu besa zbog svega što mi nemamo, pregledao sam dokumentaciju za odlazak tamo - mrka kapa - ekonomisti nisu na ceni. :dry:

Voleo bih posetiti i neku arapsku zemlju, mislim da bi to bilo interesantno putovanje. :cesces:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:uzbud:

Wooow... al' si me našla sa temom...

Prva moja velika želja je Sicilija... da, Sicilija... Palermo, ona scena iz ''Kuma'' kada ubijaju Mariju na stepenicama ispred pozorišta... ona prelepa muzika... definitivno mesto koje bih volela da vidim i dočaram atmosferu iz filma (samo bez ubijanja, only muzikica ;) )

Druga moja želja jeste Portugal... jedno malo mestašce uz obalu, fado muzika, zadimljen lokal i neko drag kraj mene uz čašu crnog vina...:stid:

A treća želja (svakako ne i manja od prve dve) je svakako Rusija... :uredu:

Želje su mi skromne i ostvarive... možda jednom i uspem da ih ispunim :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Recimo da je to Rusija. Ljudi su nekada mogli da odu u Rusiju i da se nauživaju par dana za relativno mali novac jer je YU standard za njih bio :drool: A sad! Moskva postade jedan od najskupljih gradova u Svetu a verujem da i Petersburg ne zaostaje mnogo. Što veli Aiko, obzirom na sadašnju situaciju Rusija ostaje za maštanje do daljeg, verovatno na duži period, ali ako se ukaže ikada prilika :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Kada se spomene destinacija iz snova nekako se,normalno,misli na mesto gde bi se želelo živeti ili otići na duuugi odmor.

Ja sam to jedne godine sastavio sa poslom pa otišao da radim na jednom mestu,objektu lutajućem,plutajućem,kojim sam proplutao,prolutao lep deo ovog našeg kontinenta.Sever tačnije

Nudilo mi se,a u startu sam to i prihvatio iznekih mojih,kako mi se tada činilo jako utemeljenih razloga,da u zamenu za rad,i platu naravno,vidim i boravim na mestima koja većina sveta ne vidi i ne može da ih vidi za dva života.Bukvalno.

I tako ti ja jedne jeseni rane i lepe ovde kod kuće odem na ukrcaj u Helsinki.Već na aerodromu mi je što-šta bilo jasno a kada se pošlo tamo gde se pošlo stvari su počele da hodaju u pravcu u kome nisam ni slutio da će poći,na Beogradskom aerodromu.

Ali ajde da ne tupim puno.

Dok su neki ljudi trošili životnu ušteđevinu da vide ono za šta sam ja bio plaćen da vidim meni su se po glavi motale neke destinacije o kojima dok su mi bile na dohvat ruke nisam puno mislio.Bile su tu pa kada ti dođe eto te tamo.Destinacije,ne nostalgija su mi se motale po glavi.Nisam bio sentimentalan prema onome što sam ostavio ni malo.

Jbg,bio sam sam tamo i postalo mi je vrlo brzo jasno da ako ne deliš to što vidiš sve to i nema takav sjaj.Bilo je tu i lepih gradova gde bi se veoma lepo moglo živeti,ne sam naravno,i koji su mi se baš svideli,nikada ne reci nikad,pa sam se tamo zadržao duže.

Kopenhagen ispred svih.Grad sa stilom koji sam osetio još na gatu kada sam zakoračio sa onog musavog broda.E znao sam da nazad nema,ne zato što je Riga kišovita bila sledeća stanica već iz praktično estetskih razloga a posle sam polako i doživeo to mesto na način koji nisam očekivao.

Ova neka mesta sam video,neka ne mogu da nađem na Google ali i nije mesto za širu priču.

intro_lindgren_kopenhagen_g.jpg

Ovuda sam voleo da dangubim.

P1010105.JPG

Ovde sedeo i čekao smenu straže sa japanskim turistima a na posletku desno od kasarne,na klupi,čekao da pođem kući.

A ima i još jedno mesto koje istina nisam video,nažalost vremena nije bilo,ali je ostao nick.

gl_holtegaard_web2.jpg

Odoh u širinu a destinacija iz snova,tadašnjih i sadašnjih za odmor iz snova beše i sada je tu blizu u vinskom Sremu na obali Dunava,blizu.

20090914_385_1-775502.JPG

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...
  • 5 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...