Idi na sadržaj

Dnevnik duše


Preporučene poruke

Neki dan mi,trazeci nesto sasvim deseto, pod ruku pade moj mladalacki dnevnik...Crni rokovnik ukoricen skajem. Secam se da mi je odgovarao za pocetak pisanja prvog dnevnika jer je imao prazne strane, bez datuma u zaglavljima...

Naravno ostavih sav posao i krenuh da citam....od prve strane...prvog datuma. Koliko samo nevinih misli, dilema, zaljubljivanja,cesnje, razocaranja u drugove, devojcice, nepravde od strane profesora, roditelja...Datumi se redjaju kao na traci....tri godine mog zivota stade u taj neugledan rokovnik....neugledan ali danas neprocenjive vrednosti...

A onda se setih jos jednog Dnevnika....zagubljenog negde i meni zauvek nedostupnog...

Moja prva prava devojka sa kojom sam se prvi put poljubio,setao drzeci se za ruke, ljubio krisom u ulazu i stideo samog sebe da pomislim da joj ruke stavim bilo gde osim oko struka....Za 15. rodjendan joj poklonih lep, crnim plisom ukoricen i ukrasnim natpisom Dnevnik. Cim ga je dobila rece:"Ja vec pisem jedan,ali u ovaj cu pisati samo o tebi...."

Onako mladalacki povrsan raskinuh sa njom posle 4-5 meseci....

Sreli smo se tri godine kasnije kao drugari i popili pice u jednom restoranu. Ispricali se, smejali, secali zajednickih drugova...i na rastanku ona samo rece:"...I da znas...ja sam svoje obecanje ispunila...onaj dnevnik sam ispunila tobom...."

Da postoji nesto cime bih mogao "platiti" da taj dnevnik imam u rukama...ne bih pitao za cenu....

Citav ovaj uvod napravih da bih vas pitao...

Da li ste pisali dnevnik u mladosti...cuvate li ga...citate li ponekad...smejete li se ili vam dodje nesto "tuzno i setno"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Mogla bih da napravim sabrana dela, od svojih dnevnika.

Tri su bila posvećena prvoj ljubavi... onoj, o kojoj sam pisala sinoć.

Htela sam jedan i da mu poklonim za uspomenu, ali sam se predomislila.

Ipak su to moje najtananije emocije i misli, koje su vrludale gde im i jeste, a i nije mesto...

Sačuvala sam ih sve, samo za sebe.

Kada ih listam, osećam radost, jer sam uspela da sačuvam u sebi izvesnu dozu dečje naivnosti.

... jer su mi se neka zapažanja, o bliskim ljudima, ispostavila kao apsolutno tačna...

... jer.. sam bila blesava, što ne znači da nisam takva i danas, jer... ljubav je u pitanju...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Ehh...

Imam i ja dnevnike,

kojima se često vraćam

i sa nekim setnim osmehom ih iščitavam...

Mnoštvo tajni, stihova, teških problema

nalazi se u njima :uredu:

Kako sam se selila i menjala stanove

i oni su išli sa mnom...

Niko ih nije čitao, jer je to moje...

Sačuvala sam ih sve ove godine

i drago mi je što jesam :)

Jer, sve sam to ja...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...