Forums

1. 2

"Ja mnoge gradove u svetu znam i svaki ima neki svoj plam, možda se varam il' mi se sni, ti imaš neke posebne čini..." - Zvonko Bogdan

445

"Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša..." - Mika Antić

235

Sve ono što oblikuje našu svakodnevicu.

2,377

Politika u najširem smislu označava aktivnost kroz koju ljudi stvaraju, čuvaju, sprovode ili menjaju pravila po kojima žive.

2,541

"Ekonomija se bavi proučavanjem čovečanstva u svakodnevnom životu." Alfred Maršal

456

Gde kupiti najkvalitetnije i platiti najpovoljnije? Iskustva i preporuke za kupovinu roba i usluga. Pre učestvovanja u diskusijama konsultovati Pravilnik ovog dela foruma, kao i Pravilnik Novosadskog Portala.

138

"Morate verovati u sebe jer ste ponekad jedina osoba koja veruje u vaš uspeh." Tim Blixseth

266

"Historia magistra vitae est" - Istorija je učiteljica života.

302

''Misija naše porodice jeste da cenimo iskrenost kod sebe i drugih, stvorimo okruženje u kojem svi nalazimo podršku i poticaje za osvarenje naših životnih ciljeva..." Covey

1,382

"Daj čoveku ribu i nahranićeš ga za jedan dan, nauči ga da peca i nahranićes ga za ceo život" stara kineska poslovica

369

"Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi." - Dušan Radović

1,555
      • Forum is locked, please register to be able to access it
    2. Muški kutak

"Muškarac može da ostane neosetljiv prema lepim dušama, ali nikada prema lepim nogama." Sevalije

3. Ženski kutak

"Žena stoji, kao kapija, na izlazu kao i na ulazu ovoga svijeta." Ivo Andrić

4. 86

Najvažnija sporedna stvar na svetu

1,119

Zabava pod obručima

692

Pobediti sebe da bi pobedio protivnika

1,618

Vesti i komentari vezani za sve ostale sportove

1,420

"Prijateljstvo se ne bira – ono biva." Meša Selimović

34,670

Igre sa i bez granica... samo mašta nas ograničava

40,035

"Upravo zato što je tako topao, osmeh je lepši od bilo kojeg cveta na svetu." Henryk Wiegeland

2,606

(Ne)ozbiljnosti sa svih meridijana

835

Misteriozne sile koje (ne) upravljaju našim životima

944

Luda kuća. Deo foruma u kojem je dozvoljena off-topic rasprava, uz blaži pristup kad je u pitanju moderacija. Dajte mašti na volju. :)

1. 526

"Sreća u ovome životu ovisi manje od onoga što vam se događa, a više od načina na koji to prihvatate." Elbert Hubbard

1,259
  • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 2 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Iscekivanje filma
      By Morpheus · Posted
      Ne znam šta mi je, nemam temperaturu, osećam se prilično dobro... jedini sumnjiv simptom trenutno je što iščekujem romantičnu komediju. Brine me to malo.   Hoću da pogledam Long Shot sa Šarliz Teron i Setom Rogenom. Naleteo sam negde na trejler i pogledao par intervjua, deluje kao zaista dobro snimljeno ostvarenje.
    • macOS
      By Morpheus · Posted
      Instalirao sam, ovaj put posle podužeg čekanja jer mi grafička kartica nije bila podržana, macOS 10.14 Mojave. Proces instalacije je znatno kraći nego u ranijim verzijama. Oduševilo me što je bluetooth adapter koji sam uvek do sad morao zasebno da podešavam proradio iz prve bez ikakvih dodatnih čačkanja. Tamna tema koju svi hvale je ...ok. Malo mi smetaju svetlije ivice na prozorima u nekim situacijama, ali je zato dock besprekoran. Stacks funkcija je zaista korisna, grupiše fajlove i foldere na desktopu u jednu ikonicu. Sistem radi standardno brzo čak i sa mojih mizernih 4GB RAM memorije. Primetio sam jedino da sistem za mnoge aplikacije javlja da su zastarele i da neće raditi na sledećim verzijama macOS-a.
    • A ... šta ti sada radiš?
      By Goga · Posted
      Pijuckam čaj.. odmaram.. i imam želju da prelistam neke teme - jer smo kroz igru pisali velike životne istine. 
      I razmišljam.. koliko mi ustvari nedostaje pisanje. 
    • Maher sam za...
      By Goga · Posted
      ... brze reakcije - i ako deluje da to nije ok u samom startu, ispostavi se na kraju da ipak jeste. Šibam.. i ne osvrćem se. 
    • Šta Vas je to danas snašlo..
      By Goga · Posted
      Snašlo me je moje čedo - kao i uVek. 
      Uzevši u obzir da sam imala tempo za neizdrž..( a živ ćovek ipak sve izdrži) Gledam raspored rada.. a razmišljam i o onome što je ispred nas. Upis u srednju školu. Jasno je da nismo ni prvi ni poslednji. Uzevši u obzir da imam dva osmaka.. i suprug izvodi generaciju - jasno je da će nešto morati da trpi. 
      To će da bude trpljenje u našu korist. 
      Lm.. uvek se vodim dečjom logikom i naučila sam malca da samnom bude surovo iskren - odredio mi je raspored rada, koji je sasvim podnošljiv. 
      Preksinoć mi se desilo da smo gledali zajedno neku seriju, da sam zadremala i počela da drhtim od hladnoće u snu. Dete nije dužno da gleda, oseća ono što ne mora. 
      I to mi je bio parametar, inicijalna kapisla za razgovor.. odluku. (koju doduše još nisam saopštila onima, koji su iznad mene..   - čekam da se vidimo, i gledamo oči u oči)
      Lm.. danima.. od početka raspusta slušam momke kako rade matematiku. Ispočetka mi je bilo skoro pa mučno, jer malac ima tu matematičku crtu, ali mu je falio fokus. Bilo je tu svega i svačega. Od ozbiljnih razgovora, do praktičnih primera: da li ti je lakša matematika, ili kačenje zavese? Nemoj da preskačeš postupak, jer ti je to, kao kada slavimo nešto, pa jedemo sve po redu, pa preskočimo sarmu  .. e čim je sarma u pitanju, automatski se i razmišlja, kako na sit, tako i na prazan stomak. Sada već.. svako jutro.. čujem kako se diskutuje o zadacima naprednog nivoa. Osećam radost deteta.. elan.. jer je postao svestan koliko može da dobaci i da mu je potreban rad. 
      Iz priče sam da dete treba da upiše ono što voli.. kao i svaki iole normalan roditelj.. volim matematiku.. i naravno da ću da podržim dete da upiše ono što želi, iako me moja percepcija vuče na nešto drugo. Jasno je da sam po tom pitanju nebitna. 
      Bitno  je da smo doneli.. zajednički doneli odluku- pa šta bude - neka bude  
  • Topics

• Forum Statistics

• Total Topics
      3,294
    • Total Posts
      136,254
  • Member Statistics

• Total Members
      3,386
    • Most Online
      1,940

Newest Member