Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Imam jednu svoju izreku koju koristim na poslu već duže vreme. Svaki put izazove reakciju, uglavnom smeh.

"Sve mlađe od 25 treba pobiti i napraviti ispočetka."

Odnosi se na tu neku mrzovoljnost i bezvoljnost novih generacija, mentalnu i (često) fizičku faličnost. Možda sam prestrog. Izreku koristim u šali, ali sa dozom istine. Kad god ih nešto mrzi. Da rade, da misle ili da osećaju.

Imate li vi neke svoje izreke? Bilo da ste ih čuli od drugih pa počeli da koristite ili da su vaše originalne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znaš šta :lol:  apsolutno mi je jasna Smucina reakcija. Apsolutno mi je jasno i ono o čemu pišeš. 
Ova tema bi trebalo da se prebaci na Porodicu (pdf) vrišti mod u meni :kez: 
Znaš da me boli glava jbte daprosti Lelica :srce: 

Lm.. otišla sam iz kolektiva u koji su dolazile dve ženice.. 36-38 godina.. majke.. u fazonu: ''Došla sam na posao, a je  l' ja moram da radim?'' 
I one će da opstanu, jer im ta priča pije vodu, i dozvoljeno im je. 

E sada.. kako su na nas gledali ljudi, koji su generacijski udaljeni od nas, kao ti od ovih od 25... - isto, ili slično.  
(jaaaaao kada se ja sada raširim kao bugarska skupština :hhh:  ) 


Sada radim sa takvim generacijama.. i žao mi ih je. Navikli na materijalno, bez roditeljskog nadzora, komunikacije, osećaja, empatije. Čast izuzecima. 
Dolazi mi klinka iz SO.. peva - ubija.. rekoh - ''Dete, šta ćeš ti ovde?'' Kaže: ''Dolazim, dok ne smršam.. a onda ću da pokušam''.. :sokiran: ''Da smršaš? A skinula si već 19 kg..'' sada ja kao baba :lol:  Studira u NSu muzičku produkciju.. izuzetno vaspitana. Izuzetno zabijena u mobilni telefon.. izuzetno nadarena. Nadam se da će završiti fakultet.. do slučajeva kockanja.. opasna stvar. Na ovom poslu je zabranjeno korišćenje mobilnih telefona, jer ometaju signal.. zvuk.. ali kocka je kocka.. Gde su roditelji? 
I kod mene je sada specifilna situacija.. i posmatram iz svih uglova Miceka, da se sve ovo, što nam se dešavam i što je rešivo.. da se što manje odrazi na njegovo odrastanje. Da se ne lažemo, daleko sam ja od idealnog roditelja. Boljeg nema. 

Sveprisutno instant.. daj IPhone, sat, još ako je tu i pas od oko 1000 eura.. ma jao.. to se traži!!! Smuca udomila mače. Ti dobio Lelicu :srce:  ko je brate ovde lud, a ko zbunjen? I ko radi ono između?  :andjeo:

Kod mene je i dalje u svakodnevnoj komunikaciji.. ''ljubi brat'' jer sam jedan brat od žene.. a i obezbeđuje mi distancu.. da se ne pređu neke granice pristojnosti. Nije moja, izmišljena, čak nekome i iritantna, ali... otprilike to je to. (da ne bude of topic) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
On 11/4/2021 at 12:24 AM, Mia said:


Sveprisutno instant... 

Moja reakcija je vrlo realna ali i iskrena. 

Potpuno te šefe, razumem. Nisu deca kriva što su mrzovoljna i bezvoljna. Oni su takvi zbog svog okruženja. Prvenstveno porodice. 

Jer... Sveprisutan je instant, kako @Miakaže. Pogledajte samo, koliko oni nemaju potrebe da samostalno razmišljaju, traže, istražuju, ispituju... sve im je na dohvat ruke, tj prsta - na jedan klik. 

Pođite od nas, da bismo došli do neke bitne informacije ili teksta, mi smo trošili sate da tražimo informacije u knjigama, bibliotekama, razgovarali i raspitivali se... to su bili misaoni procesi koji su zahtevali od nas angažovanje u punom jeku. 

A ova omladina pita čika Gugla i on im izbaci gomile teksta i pdf knjiga i na osnovu ključnih reči odrade copy paste i to je to! :ajme:

I sve u životu im je na klik. 

Zato i nemaju volju ni želju da se posebno trude jer isto prolaze poput onih instant vršnjaka... :dry:

Elem, da se vratim na moju reakciju, moji dečaci su u tvojoj ciljnoj grupi i volela bih da se pokaže da je vredelo sve ono što sam im pričala i kako sam ih upućivala na kreativnost, svojstvenost i autentičnost i nadam se da ih nećeš poželeti "pobiti i sve ispočetka..." ;)

P. S. Šalim se :)

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ste malo pogrešno razumele moju nameru sa temom... nije akcenat na toj mojoj izreci. Ona je primer nečega što ja često govorim u šali pa može da se smatra mojom autentičnom izrekom. :)

Evo još. Kolege u kladionici nekako autentično mojima, iako nisu, smatraju i:

"Ne da se us*anom do potoka" - ne može ništa da se pogodi na tiketima, kao i u istom stilu

"Promašio bih jezero iz čamca"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E jebi ga, okrenula sam na zezanje, jer znam šta si mislio. 
Meni jezivo zvuči ''pobiti'' ''decu'' pogotovo.. iz šale se i deca prave ;) 
Žurim sada.. 
Realno - svi smo mi osetljivi na decu. Svoju ili tuđu. 
http://nsportal.info/forum/index.php?/topic/1566-uzrečice/

Ti jesi dao primer... svoje... ja nisam. Niti ću. 
Odoh :gone: 
Munze konZa :srpko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...