Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Dolazim danas popodne kući... vučem se od vrućine, umora i putovanja, a moj sinak skoči na mene:

-Mama, ajde brzo dođi da se mazimo!!!

-Sačekaj samo malo, molim te...

-Ali mama :dry: Ja volim da se mazim sa tobom, više nego sa tatom :uredu: Znaš, mnogo si mažljivija od njega... i mekanija... mislim, sike su ti mekanije :stid2:

:smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 332
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Prvi dan na poslu posle slobodnih dana..nešto sređujem dokumentaciju...prilazi jedna devojčica i kaže: -"Mogu  da te pitam nešto?" -Naravno, uvek. -"Jel danas sutra?" -..............???????? ....n

Telefonski poziv jedne sjajne mame od jutros "Da li sta na poslu?" -Od 9 sam tamo...treba nešto? "Kad dođete, molim Vas pitajte moje dete da li možda zna gde je dedino uvo," (u sekundi sam shvatil

Danas uvodimo decu u 1. februar, dan grada Novog Sada... Pokazujem fotografije grada i razgovaramo da li prepoznaju koja su to mesta u gradu. Na red dolazi fotografija Jovine gimnazije... Javlja

Zakačene slike

Danas mi stiže sms od kume, koja mi na taj način pomaže da skladištim bisere i njenog sina, kao i mojih:

''-Mama, ova zemlja što je bombarduju se zove isto kao i Igorova mama-Lidija!!!

-F. ne zove se zemlja Lidija, nego Libija...

-Svejedno, pa šta! Ako u pevačicinoj lektiri vila može da se zove Rumenka, ona može i ovo!''

:hahaha: otplakala sam danas...:hahaha:

Malo pojašnjenje, pre par dana je kumić došao i najavio da treba da nauči napamet pesmu od pevačice. Na pitanje koje pevačice, pošto ih ima mnogo on je na kraju došao do objašnjenja da mu treba jedna pesma od D. Maksimović. Ne prihvata on termin pesnikinja, kad su to pesme u pitanju, onda je ona pevačica :smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moj sin danas na casu matematike resava zadatak koji glasi:"U kantu vode je nasuto tri litra,sto je polovina od maksimuma!Koliko staje u tu kantu?"

Moj sin odgovara :"6litara vode!"

Drugi deo zadatka glasi:"Ako se u kantu doda jos 5litara,koliko ce u toj kanti biti litara?"

Moj klinac odgovara :"Pa 6litara!":kez:

Uciteljica kaze:"Netacno":blink:

"Ali uciteljice,ukoliko u kantu u koju maksimum moze da stane 6litara,sve preko je visak":fijuk:

Mogu da zamislim uciteljicinu facu :lol:

__________________________________________________________________

Cas vanskolske aktivnosti(obavezan predmet:blink:) i uciteljica pokusava na tom casu da oceni neke diktate i zada deci asocijacije!I mali Mita otvori prvo polje i ne zna,i sledeci je moj sin i otvori drugo polje i da konacno resenje!Sve se to zavrsi za pet minuta i uciteljica onako nespremna na ovakav sled dogadjaja ostavlja diktate i nastavlja obavezan cas vanskolske aktivnosti!A mala Teodora drugarica iz razreda kaze meni posle par dana:"E nije zanimljivo sa Damjanom ici u skolu,on sve odgovori odmah,pa posle nama bude dosadno na casu :dry:" :hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jaooo dobro me podseti današnjeg bisera....qq šta sve neću čuti.

Prošao dečiji rođendan, ja malo provociram uvezi poklona...pitam imali koji "duplikat" da meni to da ( šta će joj "duplikat poklon"..) i nakon nabrajanja svih onih slatkih poklona koje je devojčica dobila ja izjavim ( sva bitna i ozbiljna)

-Sve ću vas zvati na moj rođendan, hoću i ja tako lepeeeee poklone!!

Devojčiva me gleda....gleda...pa sva ozbiljna kaže:

-Znaš šta!! JA ću tebi kupiti..( kratka pauza) jednu JAKU ČETKU za kosu ( sa sve propraćenim pokretom ruku) da te DOBRO OČEŠLJAM !!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Već par dana, moj sinak me masira... radi on to vrlo dobro i meni to prija :uredu:

E, sad... juče je prolazeći kroz grad, video da postoje saloni za masažu i odlučio da i on otvori jedan. Juče me je dočekao natpis na vratima:

Fotografija0212.jpg

-Mama, vidi ovo! Otvorio sam salon i zaradiću pare od tebe :kez:

Salon se zove ''Masaža žena'' i ja sam masažer Stefan.

Cene po minutima ti pišu, a ti sama biraš svako veče, može? :kez:

eto ti sad... sve što je lepo, mora da se plati...;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dolazi Kiki kući... uplakan...

:blink:

''Šta se desilo?''

''Igrao sam se daskom... skočio sam na nju... i gornji deo me je udario po zubićima, i ubacio zemlju u usta''...

Pogledam ga... sve je ok... (hvala Bogu)...

''Zašto plačeš?''

''Rekao mi je Marko da je bolje da ne idem kući... i da će me mama i tata prebiti'' :blink:

''Daso, to, što ti je Marko rekao, možemo da okačimo mačku o rep... misli svojom glavom.... i pusti Marka...''

Posle 5' se Kiki osokolio...

''E, mama :kez:, a kada me je udarila daska, video sam zvezdu padalicu'' :uzbud:

''Hajde sada mi reci da si video i ptičice, koje su ti letele oko glave'' :kez:

''Nisam... ali sam video vanzemaljce'' :kez:

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

''Čiji li si, da mi je znati... :hahaha:''

Ljubi ga majka :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Već par dana, moj sinak me masira...

...znala sam da mora biti nastavak...:smeh:

Bili moji dečaci danas u nabavci sa tatom i biserko odmah sa vrata:

-Mama, meni je zaista neophodna ona velika lupa, za eksperimente, sad kada ima sunca :uredu: A tata nije hteo da mi kupi...

-Pa, imaš svoj džeparac, pa ga potroši na nešto što ti treba, a ne samo na klikere...

-Dooobroooo... ako je tako, onda da znaš, ovaj cenovnik za masažu je bio na akciji povodom otvaranja salona. Od sutra važe nove cene, na svaku cenu dodaj još na kraj jednu nulu :kez: pa ću zaraditi i za lupu i za klikere :uzbud:

:celepenka:

tako mi i treba...:smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Dok smo čekali da nas omiljena zubarka Kaća primi u ordinaciju,

vidim da se moj hrabri dečak ''utušio''...

-Šta je bilo, Kiki?

-Ma, ništa.. malo sam se uplašio...

-Svi se mi malo uplašimo, i to je ok...

-Mama :kez: hajde onda i ti izvadi jedan jedan zub :kez:

(kad si toliko hrabra :hahaha: )

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ukapirala Dora iz suprugovog i mog razgovora da se bati cine poneki ustupci jer je, Boze moj, u pubertetu..

Kazem joj malopre da mi doda neku kutiju sa papirima da ne ustajem jer ce mi se ovi papiri po krilu i oko mene izmesati..a ona lezi na podu i gleda crtac i mrtva hladna.."Ne mogu, mamice..od danas sam i ja u pubertetu"..:blink:

Od danas..

:hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Danas smo za užinu imali jagode...

Podelila sam deci na tanjiriće, moj mali Ika gleda u onu jagodu, mršti se i ne jede...

-Iko, zašto ne probaš jagode? Nije valjda da ih ne voliš?

-Ma, volim ih. Samo ne ovakve dlakave :hmm:

-Ih! Tvoje su dlakave, a ova moja jagoda je šuplja :uzbud: - dobacuje Dunja iz drugog ugla...

:hahaha: mislim... stvarno...plakala sam od komentara...:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Juče, mala kumica je došla kod nas u goste, prvi put vozeći bicikl sa Naselja čak do nas :uredu:

Sva važna, ulazi u kuću, a majka ide iza nje i pita:

-M. šta ti je to nogama? Šta se desilo?

Okrene se dete, gleda po nogama o čemu je pita i odgovori:

-Ne brini, proći će! To je samo nažulj od bicikla!!! :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponekad umem, nađem malo vremena da zastanem.. da se zamislim, da stavim prs' na čelo... i da se zapitam

Na kog' su mi ova moja deca...?

... na svoje očeve.. stričeve.. ujake.. možda na dedu, mog ili svog (il' na nekog zajedničkog komšiju :lol:)

Starijeg mi sina nikada nisu pitali "Čij si ti mali?" tu greške nikada nije bilo... na prvo viđenje znaju - BeBin SiN :treptrep:

A ovaj mali zvrk, ni meni samoj nije jasan.. :ces: po stasu je isti otac, po karakteru isti ujak, po mantalnom sklopu isti moj otac.. pa sve tako u krug.

Do juče, ni po čemu isti.. ili bar sličan meni :(

A juče..

odJednom..

dolazi on iz svoje sobe, zagrli me (najsnažnije) iz čista mira i kaže:

- O Bože... kako ja volim ovu ženu................ dramska pauza...............

(ja ćutim.. ne trepćem.. ne dišem.. samo slušam..)

Mama.. vidi.. ti bar znaš koliko ja volim sebe.. oduvek znaš koliko volim mačke.. i more.. i moj kompjuter.. i vaterpolo.. i igračke

i znaš da sam uvek pažljiv prema malim i nemoćnim stvorenjima, naročito prema mravima.. znaš to

Ali mama.. sve to nije ništa.

Danas mi nisam bio važan ja.. i nije bilo važno da li je on mal' .. da li je jadan.. sirot.. bespomoćan.. Stao je na tvog lavića i ja sam ga zgnječio.

.. sada ti je jasno koliko želim da te zaštitim.. i koliko volim tebe.

e pa :hahaha::hahaha::hahaha: govornik je na mene :lol: ljubi ga majka

samo i dalje ne znam :cesces: od koga li pokupi onu pesničku finesu - gradaciju mal' ...? :hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dugo se nisam tako nasmejala kao danas.. isli ja i najmladji braco i mama malo lutat i odemo mi na pizZu, pa tortu, pa sladoled.. i sad cekamo mi piZzu i pricamo malo i prica Zan ( :lol: ) kako mu se nesvidZa origano i kako mu nije jasno sto turaju to na piZzu..

..stigose nase pizze, pocnemo jest i malom nest ne stima opet i pocne on da kuka ovo, ono, ljevo, desno, tamo, 'amo ja ga nisam ni slusala vise kad odjednom iz njegovih usta: ''Ja necu pojest ovaj dio jer mi cudno izgleda, mogo bi dobit i onu sramnu nelu..'' ..gledam ti ja njega, cutim, rekoh.. neka interna fora.. gleda mama njega, prestala jest, cuti isto.. a mali sav u zanosu, nedo Bog da mu se nesto desi dok jede, jelte i moram ja da pitam njega: ''Izvini, sta rece sad da ne dobijes?'' ..i mali opet ponovi: ''Pa onu sramnu nelu!'' .. i ja crkoh u istom momentu, hahahah.. trebala sam par minuta dok sam ga mogla pitat: ''Jel mislis salmonelu?'' ..a mali ce ti meni: ''Pa to sam i mislio..'' :hahaha:

Otplakale smo.. i to je bio tek pocetak..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Sinoć, vraćajući se iz grada, zvoni telefon. Vidim deca zovu...

-Mama....

-Kaži sine...

-Znaš, dok ti nisi kući, bata i ja smo nešto osmišljavali kako da te pitamo nešto važno :uredu:

-Pa, pitaj, evo me stižem za 10 min.

-Znaš, nije danas subota, ali ti ne radiš sutra, a nemamo ni mi školu... pa... osmislili smo da i večeras spavamo kod tebe :)

I kad moji dečaci tako lepo osmišljavaju lepe ideje... ne možeš im odoleti :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas popodne smo imali goste, kumu sa decom. Kumić je veliki i on sam vozi bajs, a malu kumicu majka vozi napred u korpi...

Posle kratkog druženja, stavlja kuma malu M. u korpu, a moj Biserko komentariše:

-Jaoj M. tebi mora da je baš prijatno tu u korpi dok te mama vozi. Ne umoriš se, a stigneš gde želiš :)

-Da :uredu: - odgovara M. - i još je besplatljivo... Mama to radi jer me voli :uredu:

:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Pre neki dan, dok smo još bili na odmoru, dečaci i ja, moj Biserko je imao takav ispad, da nas je zapamtio ceo komšiluk :celepenka:

Igrali su fudbal na jednom terenu sa nekim dečacima koji su malo stariji od njih i stalno su ih zadirkivali, ali se Stefan nije baš tako lako dao i stalno se svađao sa njima ( jedna stvar - moj sinak je vrrrlo glasan, čuje se nadaleko, posebno na planini :beyond: )...

Jedan od tih dečaka je rekao da su oni jako beli i da se sklone, da dođu na teren kada budu crni kao on, jer je on crn - bio je i na moru i sav je crn!

-Nisi ti dovoljno crn! Moja mama je sva crna! Ima celu kosu crnu, crne oči i crne obrve. I haljina joj je crna. I koža joj je crna! Samo joj je guza bela :lol:

Naravno, svi su se počeli smejati, on se zaplakao i došao kući, odustao od igre...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...