Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Jako mi se sviđa tvoj nik. Zašto baš on?

Čime se sad baviš, mislim na poslu koji si počela da radiš?

Izvol'te sedi... saćem sve da ti ispričam.

Bolje lezi :lol: potrajaće.. znam sebe :hahaha:

Moj prvi, pravi nik je ferlucifer.

Simbolika je bila tu, samo je trebalo videti. Iako je taj vrag u meni bio fer za sve koji vrageca nisu po meni tražili, kopkali i chachkali.. ipak sam ga kastrirala i osto je samo fer.

Dugo bejah fer. predugo...

Onda je došao na red novi sajt i novi nik - MuchoMachoR.

On je biJo ferkin x hromozom - muškarac.

Takvu opuštenciju kao woman ne mo'š doživeti. Recimo s'yossom (inače dragim likom/nickom) sam se tako slatko razvlačila, chak i peechkarala po politici.. da to nije normalno.

Ipak, ferku su iza tog mačora naravno prepoznali oni koji su trebali, jerbo su je toliko voleli.. pa je došlo do mnogih stani-pani i dar-mar situacija..

Da ne bi bilo krvoprolića i propratnih baniĆa, Mucha sam uspavala.. i rodio se Glisha... Chića.

I on je imao nekih malih problema, koje je kao totalno neinteresantne u startu odyeb'o i sve što treba obelodanio.

Glisha je moje chudo od slatkisha.. kakva sam (kao što vidiš) i zaPravo. :andja:

On je simbol mene (velikog) deteta.. i moje olovke.

Posao koji sada radim nema veze sa mojim profesijama.

Samo trenutni, spasonosni indžekŠn nofca u novčanik.. moj pokušaj da sprečim katastrofu od poklanjanja slika obeskintašenim kupcima.

Bakćem se s'administracijom.. dobih priliku da pomažem ljudima koji su u životnim problemima

rekla bih.. mnogo većim od mojih.

Kol'ke shkOle imash ?

Ne mislim na kafane, ulice itd... nego tjage, pecat na belo :)

U vrtiću i predškolskom nisam bila.. te taj pechat i nemam

.. a kad sam i mogla kad mi je osnovno obrazovanje krenulo od (nepunih) 6.

(gomila papirnatih dokaza.. osnovnog školovanja i uspeSa širom Yuge)

Imam ćitabu Umetničke.. srednje. Odsek grafika.

Akademija upisana... i napuštena.. na prvom kvartalu prve..

Uzročno-posledično vezano s'akademskim napuštanjem - (L)Udaja.. imam bračnu ćitabu.. i ulaz i izlaz.

Vezano s'udajom - sin Nikola... imam izvod iz knjige rođenih, najdraža ćitaba

Vezano s'(L)udajom - FON. Kibernetika. Odsek informatika.

Vezano s'informatikom - pos'o in d JNA.

Vezano s'JNA - puno (više od pet.. manje od deset) vojno stručnih naobrazbi, usmerenja, usavršavanja.. i diploma sa sve pečatima.

Vezano s'JNA ratom.. s'ljubavlju.. s'željom za detetom kao pečatom toj ljubavi - šut VojsKi

Vezano za Vojni šut - rođenje đeteta.. sina Kićuna.. druga najdraža Diploma.

Vezano za rođenje deteta - porodična smrt.

Vezano za smrt - totalni obrt.. (i uloga p.materina) samohrana maika.. s'obe noge u grobu.. al' s'rukama slobodnim

.. k'o ptitchitze :(

Vezano za sve ovo ... sada - slobodni zombi.. umetnički nastrojen. :hahaha:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 2k
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

naravno ......................................................................................... mada, uskoro ću (neke od nj)ih zalepiti po zidovima nekog od izložbenih paviljona Novega Sada.

Gornji dio crn sa nekim crtama, donji crn sa bjelim krugovima.. Dodji pa opipaj. Moracu te razocarat jer takvu sliku i da imam, nemam hrabrosti da je okacim ovdje.. pa da ne budem ba

Ne znam šta se dešava, izvinjavam se faustu, što mu ulećem, ali koliko vidim 24h je prošlo, tako da ću da iskoristim priliku i skrenem malo pažnju na sebe. Samo što bih fausta zamolila da izabere sl

Zakačene slike

Ja sam jako vol'o Muchoa :zagrljaj:

Znam.

I on tebe. Znam da znaš.

Evo baš mi sad reche da te i dalje loli... nesmanjenim muchomachoRizmom.. i kittycat kaRizmom :srce:

images?q=tbn:ANd9GcTCmr0nrMr_57-_Qbwp7Wg

Neg' da pitam.. Kakav je tvoj odnos bio/jeste sa Egzotikom? Koliko znam, ni sa tobom nije bas bilo slavno. Ili ne znam dobro :kez:

Egzo mi je ost'o u u'spomenaru kao spoj nespojivosti (kao nebo i zemlja).. u osnovi dobar, častan, pošten, predan i odan drug

- ali prevrtljiv. U sekundi s(v)e obrne. I srushi.

(mene to ich ne dotiche, ali što se moga nicka tiče) trpi(o je) neke negativ uticaje.. k'o da je iz ZoneSumraka a ne iz MonteNegra.

U početku smo bili na "bash dobro se zezamo".. kratko

Ferkini obožavaoci (sa prethodnog sajta) su ga začuđujuće brzo i lako preobratili u svog glinenog goluba.. napumpali ga svojim glupostima, nakljukali svojim umobolnim budalaštinama i koristili ga k'o topovsko meso.

Sapletao me na svakom koraku. Pokvareno, prostački, bezobrazno..

Ipak..isp'o je manja budaletina od njih, jer je ubrzo uvideo pozadinu "igranke". I povukao se. OtKazao im poslušnost...

Onda je meni postao.. i dugo bio jako blizak. I drag.

Posle njegovog banovanja postao je čudan.. nekako osvetoljubivo naporan. Soka i ja smo činile sve da (pokušamo da)objasnimo nadležnima tu njegovu drugu stranu.

Nije uspelo.

Počeo je da me pričom guši i smara.. na msnu koji inače služi da me uveseli i odmara.

Blokirala sam ga... ima mejbi godina...

nisam sigurna.

Ae opet još malo ja....

Ko je i kako birao imena deci?

Priča o Nikoli

Nikola je sam odabrao ime... time.. što se rodio na svJatog Nikolu.

Da je bilo po mome, im'o bi ime Dušan.

Srećna sam što nije bilo po mome.

Ja ga inače ne zovem punim imenom.. odma' skratih to na Nina.

Mislim da mu/im je baš to bila neka "odrednica".. da mu/im se sada dete (punim imenom) zove Nina.

Balada o Kićunu

Neverovatnom igrom slučaja i njegovo ime se (takoreći) odredilo samo.

Sećam se... Jul '99

moj planski dat otkaz armyJu po luzerskom okončanju nebuloznog rata,

moj planski postignut mir.. i spokoj u upravom saznanju da je uspela ta.. do detalja (do pola) isplanirana trudnocha

Čekam moju ljubav kao Jovan-ka Zlatouast-a, na kućnom pragu.. tačnije na kapichetu :uzbud: da mu saopštim vest.. za njegovo padanje (od sreće) u nesvest

on se parkira.. izlazi.. skamenjen, tužan.. najtužniji od kad ga znam (a znam ga jako dugo) i kaže.

Ubili su Kićuna. (Kićun Vilotijević (Nikshich 1959-1999 NoviSad) RIP)

Molim te, ako mi ikada rodiš sina, neka se zove Kićun.

Tako je plodić odmah, bez reči.. sa možda tek punih mesecipo dana, dobio (drago) ime.

Tugu sam nam tako pomešala sa radošču... smiješane najlakše se piju.

Igra slučaja je učinila da sam sa našim malim Kićunom ubrzo i sama ostavljena da mešam bure žuči s'kapljicom meda.. ni manje ni više nego u sred Podgoričke ulice.

U sred Niša.

patividi

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jesi se ti nama umorila za ovaj praznik? Namesila, našarala, nakuvala, napekla....i tako to?

Ne. Nisam. Ma jok. (bRe). Ništa od svega toga.

Prošlo me to.. udarnichko.. radnichko.. crnachko

Pokazala i dokazala svima (kima treba) šta sve um®em i znam.. sad je doš'o red da i ja malo trepćem :treptrep: i brekćem :lol:

Ove rođendane i praznike sam preKrcala majstorski.. tkr "gotovanski"

s'palchevima u uglovima džepova

:pst:polupraznih

Jedino što sam se baš namuchila i napatila... odgledah opet sinoć "Stradanje Isusovo" .. i opet ne preživeh.

- "Vuce li se" neka zelja u tvom zivotu koju do dana danasnjeg nisi uspela da ostvaris? Ako da, koja i zasto nisi?

Nije to želja.. to je više nedosanjan san.. reinkarnacijska ravnoteža. Umreću željna mojih Native Indijanaca.

Ostalo sve što sam želEla to sam i imAla" (Petrijin Venac)

Čak i što nisam ni želela ni sanjala, od čega sam se krila :( i to sam na "poklon" dobila.. i imala

Ipak... mislim da bi sve bilo mnogo drugačije

da nisam napustila Akademiju

i

da nisam napustila Armiju.

Da zlo bude veće, to mi i nisu neostvarene želje... dapače..

Želje su mi ostvarene, a onda sam se ja s'sopstvenim životom.. i s'sopstvenom srećom poigravala i zaebavala.

I neka su me ošinuli. Korbachima. Po sred lica.. i srca.

Ćutim i trpim... jer ni sama ne opraštam nikome, a posebno ne sebi... poigravanje i zaebanciju samnom.

- Ako te prijatelj razocara ili povredi skacis li ga odmah ili mu/joj dajes drugu sansu?

U obračunu sa prijateljima radi hirurški skalpeL. Nek' je to do tada bila i noga.. i ruka.. šaka.. prst

KRAJ! udarim šakom o sto! I to glasno kažem!

a lažem... imam u biografiji par (kasnije) datih drugih šansi.

- Desava li ti se da ljude pogresno procenis?

Dešava se.

Skoro podjednako kao i suprotno.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posto si i umetnicka dusa ima li sanse da nam ovde "zalepis" :kez: koju fotku tvojih radova.. 1-2 maybe 3?

naravno :kez: ......................................................................................... mada,

uskoro ću (neke od nj)ih zalepiti po zidovima nekog od izložbenih paviljona Novega Sada.

ffda49a9.jpg

7dfa7e45.jpg

0c7f7617.jpg

9bebe48a.jpg

b995a649.jpg

24d62cfb.jpg

e0455f2f.jpg

c02a7b4f.jpg

37135351.jpg

5120e995.jpg

7501290c.jpg

061a5ad8.jpg

626cea16.jpg

3526e5f1.jpg

483f8212.jpg

i meni najdraža

7e7fef10.jpg

cc04c496.jpg

Jel mi ti ono reče devet :cesces: ... il' da ređam josh :kez:

Sve osim ove zadnje su rađene u Vitraž texnici (što im/mi proglasiše pechatom (neskromne) posebnosti)

Nova serija je tehnički još preciznija.. u istoj tehbici, ali rad s'iglom* ..

u, meni kao grafičaru dražem.. Black & White "coLoritu"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Wow :ajde::ok: lajkam :kez:

Jel mi ti ono reče devet :cesces: ... il' da ređam josh :kez:

Mislila sam na 1-2 maybe 3 stranice al' ti skromno samo 9... steta...

o5p006.jpg i u Black & White "coloritu".

Danas ima raznih kupaca i jos ludjih zelja od istih pa...

Da li ti je nekada neko narucio sliku "po zelji"... u fazonu - "daj metar slike sa tim i tim naslikano"?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

o5p006.jpg i u Black & White "coloritu".

Biće.. samo da ih uramim.. i zoVnem paparazza da ih pohvata.

Mogu i ja s'ovom guljavom Logitech kameritzom.. but nije to to.

Računaj da "Dužna sam ti ostala".. (bar) devetak tih.. crno-belih. Dug namirujem ovih dana.

Da li ti je nekada neko narucio sliku "po zelji"... u fazonu - "daj metar slike sa tim i tim naslikano"?

Jeste. Par (stotina) puta. I ponude su bile vrlo "nepristojne". Al' ispada, da se mala nisam dala. :hahaha:

Jedan je tražio da mu naslikam neki mural (po mom izboru) u spavaćoj sobi :astasad: iznad piloUa.. na plaFonu.

Ja bih :neznam: šta me briga, ako zatreba umem da se branim (četkom u pleXsus il' štiklom u chelo) .. but,

moja mu je ljubav u međuvremenu (iznenadno) malo razmestila nameshtaj po sobi.. i malko izmestila vilitze po litzu :lol:

Neka tetka mi je tražila porodichne portrete. To ne radim, bikoz mi je tu mač BooooRinG.

Mom drugu nije bilo dosadno uOpšte. Od tog uRada i te naPlate živeo je u neradu mnogo lepo.. narednih nekol'ko meseci.

Jedan mi je tražio kopiju fotke umrEloga psa. Nije pit'o za cenu. Rot je bio u pitanju. I uradila bi ja to iz čiste ljubavi prema svim Rotovima sveta, ne bi ga ni odrala, but..

'teo je da gleda dok radim. Ne smeta meni to.. al' je bilo neizvodivo.

Nit bi ga danima gledala u mojoj kuchi, nit bi se na par dana selila u Crvenku.

ima toga još.. iiiiha... svaki (drugi) dan neka nova smejurija*.... no da ne gushim(o) :)

Kako si? :kiss:

Dobra sam. Danas sam zalegla da odgovaram ođe.. pa sve pevam pishući.. i ich ne ebem lom po kući :lol:

Zašto nekim ljudima daješ drugu šansu,možda i treću?

Zato što sam fer. RimembR, maj nejM iz FER.. FERluciFER.

Ipak, naglasićemo NEKIM. I podvućićemo DRUGU.. nisam ni pominjala ni pomišljala na treću (sreću magareću)

Ako sam ih baš gotivila.. i ako (što onomad reče Hrist) "Nisu znali šta chine".. otključaću im tamnice i razvaliti okov(ratnik)e :lol:

Jesam li ti već rekla koliko te wowim? :stid:

Ne moraš mi nikad ni reći. To je nešto što znam.. što me raduje

i s'čim uvek "računam".

:srce:

Zašto me izbegavaš u zadnje vreme? :zloca::smeh:

Zezaš se.. znam, hoćeš da ti kažem, podvučem i podelim na slogove - da je to ne mo gu će !!

:zagrljaj:

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam inače grafičar.. crtež, tuš, pero, suva igla, akvatinta, bakropis, litografija, drvorez.. ovoono..

But.. ovo je samTing nju... i za mene i za tchovetchanstvo. :kez:

Neka varijanta Vitraža (kombinovana reljefna tehnika i ulje)... improvizacija tehnike tzv Crkvene umetnosti.

Pošto vidim da ne fermaš Crkvu i njene praznike.. mejbi si nekad čula za Tiffany lampe...dekorisane prozore, vrata, portale ???!

E pa YES!! to ti je to.

Karakteristika su joj prodorno jake boje.. blještavo svetlo i mistična tematika. Uglavnom Sveto Pismo i Biblija.

Na fotkama se ne vidi, ali je tehnika sama po sebi predivna. Sve te linije su reljefne, glatke i nekako "meke".

Na pravom vitražu bi te linije bile od metalne žice koje bi uokvirivale stakliche u boji.. na slikama to "radi" kontur pasta.

Imam (Bogu hvala) veoma konstruktivna "ludila i nervne slomove". Tu crpem i tu se napajam inspiracijom.

Kad sam najtužnija i najnervoznija, napravim pipaviju i lepšu sliku nego kad sam zadovoljna, raspoložena i mirna.

Muž ne kaže ništa :neznam: jer ga nemam.

Moja ljubav.. moj choVek je voleo moje slikarstvo.. ooo daaaa

al' tek nakoN "moje" gurmanske kuJne.. i posleN "moje" razvratne spava(ju)che sobe :stid2:

pa ako nađem vremena.. nek izvolim da slikam kol'ko god hochu. Sebitchni i nezasiti mushki gad...

koga obožavam&mrzim* i sad

kad ga više nema.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

samo Đoka. :hahaha::hahaha::hahaha:

Šalim se..

ne fali nam baš ništa, sve je tu

samo treba da preskočiM taj, kod nas dve tako mali.. jbni razdvajajući "prag".

Pa.. :neznam: vidl'a si da sam nedavno pomislila.. i pitala te "Nisi li mi se možda zbog paparazza naljutila ?????????".

Samo to.

:uredu:

--- Update ---

Drago društvance, bilo mi je zadovoljstvo ćaskati i "boriti" se sama s'vama :naklon:

a sad vruće sedlo prepuštam

Rancheru

Laku Noć f1374248.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad tek videh da je Rancher novi u vrućoj stolici....

Dobio si 7-u na loto. Cifra je pozamašna, pola milEona EU. Šta bi sa tolikim novcima radio?

Pa kao i svako.

Jedan deo bih dao u dobrotvorne svrhe (etiopija , Japancima (mada njima i ne treba )

Tomi bi kupio kilu narandzi i litru borovnice iako ne verujem da je zeljan .,kupio bih kartu za let na mesec a ukoliko je skupa onda karte za voznje na ringispilu i to ne jednu vec pet (ima se , moze se )....a nesto bih ostavio i za sebe......tek , tek , nesto malo :uredu:

VecKo... :cesces: mora da smo mu na IgnoR.. pa nit vidi da sam ga ja zvala, nit aje šta ga ti pitaš :hahaha:

Ranchereee..

OoooOo rancheeereeee :aaa::aaa::aaa: nemo da si daChić.. skidaj nas s'toga ignorA :blabla: o'ma

Vido jutros ali obaveze na rancu i naporan rad pre svega (prosli praznici ) pa ondak forum:) A i bila dobra utakmica.

I nije niko na Ignor....nisam ja od te fele ..a pitanja za postavljanja bilo ceo dan....

Rancheru-imaš li ti dušu? Što s' lepo ne javiš kad te zovedu?:(

Pa evo .....javio se ......:uredu:

A da izazovete ovde nekog malo redovnijeg :lol: ?

Slazem se boginja sa tobom.

Sada bih ja trebao da izazovem nekog.

A koga?

Kome da predam stafetu posle ovih iscrpnih odgovora na razna pitanja ?

--- Update ---

Za koju kandidatkinju si se odlucio? :strikeraj: I bez diplomatije, molim :treptrep:

O ELA imas li ti dusu.?

S obzirom da sam vaga u horoskopu

odabrao sam ovaj nacin.

Eci ....peci ....peca....

neka bude ....JECA.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...