Idi na sadržaj

Preživesmo 2020.


Preporučene poruke

Znam da neki od vas imaju i horor priče iz 2020. Mene je odlučila da poštedi. 

Višak vremena od aprila sam iskoristio da se posvetim vežbanju i regulišem ishranu pa sam doveo kilažu u relativnu normalu nakon dugo vremena. Jedno novo poznanstvo me pokrenulo, vratilo mi volju za životom i osmeh na lice. Novi mali šareni ljubimac mi upravo gura šapu u nos da me podseti koliko mogu bezuslovno da volim. Dok drugom šapom insistira na tome da mi ovaj rajsferšlus u stvari i nije preko potreban. S obzirom na okolnosti ni na finansije ne mogu da se požalim. A pored punog lokala i korona je uspela da me omaši. Tako da sam ovaj metak od 2020. uspešno eskivirao. 

Pišite, ako ima volje, šta je vas zadesilo u dve'iljadedvadesetoj?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ima još desetak dana, pa da ne ureknem pre vremena...

Preživesmo, ooooo, daaaa...

U ovoj godini su se iskristalisale mnoge stvari i otvorile mi oči: ko je tu bio i ostao, a ko je bio samo prolaznik kroz moj život.

I dobro je da je tako.

Neka prijateljstva su se produbila. Neka su skrajnuta, sa razlogom. Neka površna, postala su mnogo više od toga...

Dečaci dobri i zdravi... sad već mladići :srce: :srce: 

Prebolela i odbolela razne bolesti koje su me pratile u poslednjih pet godina... i napokon sam stavila tačku na sve.

A onda, kad sam već i od jedne velike stvari digla ruke, stigla je i ta vest! Dobila sam ključeve od stana...

Posle pet godina čekanja, nerviranja, zvanja, pretnji i sve kako to u zemlji Srbiji već ide, kad sam digla ruke od toga,

sami su me zvali i dali ključeve :uzbud: 

Sam taj događaj je pokrenuo gomilu pitanja i problema, biće burno i u narednoj godini (a što da ne?)

ali, na kraju, ne treba biti nezadovoljan i nezahvalan... jedna briga je prebrinuta... 

za sve treba vremena da se namesti kako treba a uz to i treba biti strpljiv... pa, naučiću i to :ok: 

Uglavnom, preživesmo... i u to ime: živeli!!! :uzdravlje:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Nekako, imam utisak, da smo se više radovali odlasku stare, nego dolasku Nove. 
Preživesmo.. pisala bih svašta, ali kroz to osvrtanje, ponovo proživljavam i neke ne baš sjajne momente.. tako da moj osvrt može da stane u jednu, univerzalnu rečenicu ''Živ čovek sve preživi'' .. 
O posledicama ne bih, sačuvala bih mir, mada sam sada prepuna damara. 
Mir i vera. Ključno u mom slučaju, oscilirajući optimizam, i povratak onom svom.. iskonskom ''ja''. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Mogu da precrtam gore napisane redove...

Kakva god da je bila 2020. ova godina me od prvog dana ubija u pojam. 

Ubija moju veru, moju nadu, kida me i nema izgleda da će biti dobro, da će izaći na dobro... 

Možda sam jedna od retkih, koja već sad kaže da je ona fatalna 2020. bolja od ove... 

Onu sam preživela... a sa ovom vodim mrtvu trku, a tek protiče drugi mesec :beyond:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Čitam vaše pisanje, i (sramota me kaz'i) meni 2020 uopšte nije bila loša. Jesam jedina? Od kako sam napustila život u gradu, i otišla da živim u prirodu sve mi je nekako mirnije, opuštenije. Mala žabica je bila par meseci kod nas, nismo osetili izolaciju, ma divota...život je tamo drugačiji. Šetnja, tišina..ma nirvana. Sada kada dolazim u grad, samo se stuštim sa duge do posla , i juriš mojoj kućici. Kada moram da se vozika po gradu iz bilo kojih razloga odmah me uhvati nervoza... :)...baba....šta još reći. :ggg:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...