Idi na sadržaj

Vreme je za čaj


Preporučene poruke

Kad bude kralja, biče i čaja. :kez:

Šalim se. Pijem čaj ali u naletima. Npr. neikoliko meseci uz jutarnju kafu obavezno pijem zeleni čaj jer sadrži zeolit. Pošto sam nabavila zeolit prešla sam na nanu. Zatim usledi višemesčna pauza pa ga uopšte ne pijem.

Od svih najviše volim voćni ali je najzdraviji od žalfije, pripremljen drugačije nego kada se koristi za ispiranje grla.

Kupujem isključivo bilje u biljnoj apoteci, nikako gotove kesice.

Izmenjeno od strane člana GlorijaTreca
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samo kad sam pre'lađen, a možda ni tad. Nemam naviku, mada volem recimo onaj od šumskog voća uz malo meda i limuna, ali taj pijem jednom godišnje (kad sam pre'lađen :lol:) kad ga se setim negde naručiti. U kučnoj radinosti gotovo nikad, imam neki u kesicama koji stoji od kad sam se uselio ovde (pre godinu i po)...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...

Jel ovo?

Svaka biljka ima svoje kontraidikacije. Ovo nisam znala dok lično nisam iskusila na sebi. Mislila sam, pa dobro čaj, šta tu može da škodi? Može još kako!!

Zeleni čaj je apsolutno kontraindikovan kod ljudi koji pate od bolesti srca. Znači pravi haos u krvnim sudovima, pritisku, radu srca....

Zeleni čaj podstiče stvaranje bubrežnih kamenaca. I to je odavno poznato, ali proizvođači čaja

radije će preći preko te činjenice. Majke tokom dojenje ne bi trebale da konzumiraju zeleni, pa čak ni crni čaj, jer može poremetiti san beba. Preterane količine zelenog čaja mogu uzrokovati probleme sa spavanjem i kod odraslih. Sve ovo gore može se pojaviti samo uz prekomerne količine. Ima čak i neka teorija da se ne sipa mleko u zeleni čaj već obratno-čaj u mleko..ali to je sad već "viša matemtika"...ne bi dalje razglabala...:kez:

Pijte zeleni čaj ali jednu šolju (2dcl dnevno).

U stvari, on je kao droga.. a čak i najbolji lek u velikim dozama je štetan.

Sledeći?

Jeb'ga, i kako sada da iskoristim ovo:

Evo šta treba da radiš ako želiš da smršaš

...

Zeleni čaj ubrzava metabolizam. Ovaj čaj može, kako ističu kineski naučnici, pomoći ojačavanje kostiju. Preporučljivo je da mladi piju što više zelenog čaja jer će time smanjiti verovatnoću da kasnije u životu dožive prelome. Takođe, tu su i rezultati studije koja je pokazala da zeleni čaj pomaže i protiv lošeg zadaha.

...

Hoće li mi jedna šolja dnevno pomoći?!? :cesces:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

U vreme velikih vrućina najviše te rashladi topao čaj, isto kao što zimi sladoled najbolje ugreje ...koliko god to blesavo zvučalo-tako je.. onaj koji to nije probao i dalje ne veruje. Meni je uvek vreme za čaj. Trenutno mi jako prija čaj od citrus mente. Još kad se doda malo meda u njega..jaooooooooo kako hladi i prija-milina.

Probalaaaa...provereno! 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...
  • 5 godina kasnije...
7 hours ago, Mia said:


Oftopc - osim Mg Direkta, koji nije čaj :P :laugh:

Peršun sam pila u trudnoći, čak sam onaj lišćar imala na terasi i sama ga brala i pravila. Od mene i peršuna, dosta ;)

Na račun tvog Oftopc, jedan od mene - Mg direkt pijem redovno, pred spavanje. Piše meni koleginica kako je u jednoj apoteci na akciji, pa da znam. Pitam je li bez šećera? Kaže ona, da naravno da je bez, znaš da ne smemo sa šećerom. Ok, odgovorim, dovoljno šećera unosim svakodnevno sladoledom, ne moram i sa magnezijumom :lol:

Eto, tako se ja čuvam :beyond:

 

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...