Idi na sadržaj

(Samo)izolacija


Preporučene poruke

Pa.. kako podnosite izolaciju? :kez: I da li ste uopšte i koliko izolovani? Pretpostavljam da nas ima još koji radimo.

Ja koristim ovo vreme da svaki dan po malo, bar po sat vremena, učim programiranje. To je nešto što sam odavno počeo, ali sticajem okolnosti nisam imao vremena da se tome u potpunosti posvetim. Ostatak vremena odlazi uglavnom na YouTube i gledanje filmova. Nažalost, izgubio sam poriv za čitanjem, kako se ova prisilna izolacija bude nastavljala biće prilike nadam se da se i na tom planu malo popravim. 

Moja (samo)izolacija nije baš ni potpuna, odem do prodavnice kad je potrebno jer stric i ja nismo panično pravili zalihe kad je to bilo moderno. U tim kratkim izletima držim propisano rastojanje, nosim rukavice, smanjujem kontakt sa spoljnim svetom na apsolutno neophodan nivo. I strica pokušavam da izbegavam koliko god je moguće, delom jer mi je tako psiha mirnija, a delom i zbog još uvek postojeće sićušne mogućnosti da sam zaražen. Jer, ipak sam radio s ljudima u kladionici do pre 5-6 dana. Nemam simptome, ali to ne znači ništa, možda samo ekstremno dobro podnosim.

Sve u svemu, tretiram ovo kao produženi godišnji odmor. :lazy: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno podnosim :lol:  čekam da mi majstor dođe i namesti novi bojler (ne čekam sada baš - rek'o je oko pola 8) . Stari je naravno ''vrisnuo''. 
Bez pravljenja zaliha. Gladni nećemo biti. I nekako smatram da ne treba biti alav, i da će tako da bude za svakoga. (jbte sada zvučim kao komunjara neka :wacko:  )
Ovako: malac je u svom carstvu, ima sve što mu je potrebno. Izlazi napolje. Vozi bajk, udare i po fudbalu. 

Moj prostor je kuhinja :kez:  i trpezarija, Uspela sam sebi da organizujem prostor za vežbanje, Izlazim, nekada stavim rukavice, nekada ne. Imam oscilacije.. spuca me ponekad. 
Jedna prostorija je namenjena za profinu ''učionicu''... ljudi - ja živim u školi   :hahaha: 

Nekako svoju ulogu, ne znam kako to da nazovem u svemu ovome vidim.. tako se ponašam, kao neko ko je zadužen za mir (znam zvuči za Riplija  :lol:  ) red, rad.. i disciplinu. Potrudim se da veče provedemo uz neku seriju ili film, da bi momci mirno utonuli u snove, a onda nastupam ja, sa svojim spavanjem kao nesvet :P 
Najjača sam sebi, kada izlazim posle 05h da bacim smeće.. koji je to šprint.. sreća, pa normalni ljudi spavaju u to vreme, a ja samo dajem po gasu.. i radim deo treninga. 
Ne razmišljam mnogo unapred, iako sam svesna kakva je situacija i kakva može i ne mora da bude. 
Dan, za dan. 
Zdravi mi bili :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ova izolacija će definitivno promeniti izgled moje kuće, a bogami i mojih dečaka :lol: 

Prvo, zašto kuće?!?

Stalno nešto ribam, čistim, premeštam, izbacujem, menjam, nosim nameštaj iz prostorije u prostoriju,

definitivno menjam prostor u skladu sa trenutnim mogućnostima... sludela sam se, a ni njih dvojica neće do kraja znati gde šta stoji :ces: 

Drugo, zašto dečaci?!?

Zato što ne izlazim pola dana iz kuhinje. Samo smišljam šta bi mogla napraviti,

a onda ih maltretiram da jedu, jer... neću valjda bacati hranu u ovo crno vreme?!? :lol: 

 

A kad ostavim kuhinju na miru i nameštaj, onda se družim sa mojim malim drugarima preko viber grupe :srce: 

Nemam dozvolu da postavljam naše snimke, ali njihovi snimci i crteži mi izmame svaki put osmeh i puno mi je srce... :srce: 

 

E, da :ajme: setim se s vremena na vreme, da uradim i po koju predispitnu vežbu :stid2:

i to kad već dogori do poslednjeg časa da se mora poslati... to mi je nekako najteže od svega...

 

Kad padne noć, onda čitam :knjiga: 

čitanje u doba izolacije - pročitala sam pet naslova (za sad) sa one gomile koja me je čekala za leto :sunce: 

 

Sad kad pogledam, svestrano... nema šta :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Izolaciju podnosim kao da sam podeljen u dve licnosti (kao da sam Vulin boze ti sacuvaj :blink:), cas sam u fazonu kao "Dobro sad imam vremena da citam, ucim, gledam dokumentarce, serije, filmove, por... ovaj ove ostale filmove :blush:. A onda sa druge strane sam u svim teorijama zavere, kunem zemlju, predsednika, policiju, komsiju sto stalno nesto testeri, planiram da se maskiram u psa nebili me neko prosetao, pa onda planiram da se prerusim u plisanog medveda koji seta zimzeleni zbun na povodcu jer nebi imali srca da me kazne tako, pa onda pomisljam na ono najgore tipa da otvorim instagram ili facebook profil...

A sto se tice drugog pitanja, pa.. zapravo je sreca sto imam to malo dvorista, pa malo izadjem napolje, kao nesto radim, pa se vratim u kucu, pa kad padne mrak predjem kod komsije poput crnog pantera da gledamo neki film.

Radi se, zapravo podeljeni smo u dve grupe, pa jedne nedelje radi jedna grupa a druge nedelje druga, i posto raadimo terenski posao dobili smo i te dozvole da mozemo uci i u policijski cas ali je dozvola vezana za radni nalog tako da se ne moze zloupotrebiti.

sve u svemu...pa.. u svakom zlu ima i nesto dobro i obratno tako da sve u svemu dok smo zivi sve je dobro. :) 

 

Izmenjeno od strane člana Mrak
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ova samoizolacija u proteklih tri dana je bila vrlo produktivna za mene...

Dostojevski i Čehov su me zvali sa police, a napolju ovo lepo sunce, pa sam... :knjiga: 

Pored toga, isprobala sam nove recepte sa interneta - zadaci su uspešno realizovani,

a danas su mi dečaci zabranili ulazak u kuhinju, sem za kuvanje kafe i čaja,

jer ne mogu da sustignu moje kulinarske zanimacije :lol: 

i eto... u sledećim danima opet idem malo na posao, a malo više kod kuće... :beyond: 

i ovo će proći :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...