Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Neke od najlepših uspomena iz detinjstva nosim u sećanju upravo sa salaša. Naime, moj deda je imao salaš na jednom čarobnom mestu u Sremu, tik uz Savu, uz obod predivne, velike šume. A na salašu sve što treba: Zgrada, štale, obori, senjak, slama, plevara, ambari, neizbežni đeram... Od životinja: perad, golubovi, konji, krave, ovce, mačke, pulini nepoverljivih pogleda...

Sećam se lampe na gas i moje bake koja nam je pred spavanje pričala o vilama i ko zna sve o čemu još i mog kasnijeg straha da li zbog priča ili od onog silnog mraka i gotovo čujne tišine kada se lampa ugasi, ne znam...

Danas takvih salaša više nema, ali ima onih modernih, skupih, koji prodaju iskrivljeni i luksuzni eho nekadašnjih salaša, čija se lepota, ipak, nikada ne može dostići...

Kakva su vaša iskustva sa salašima? Da li volite salaše?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na Salasu 84 u blizini Kaca...skupljala sam pare kako sam znala i umela,cisto da bih otisla tamo i pecala u Crnom viru. Kada sam dosla,bilo je fino. Samo nekako je sve bilo preskupo i kao da sam otisla u Americki hotel. Tada sam sebi rekla,vala nema lepse od moje vikendice. Em je divlja,nema struje,prirodna voda iz izvora...kraj dunavca,em jefitinije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Ne znam da li i ima vise pravih salasa..sada se oni prave i prepravljaju samo za uzimanje para nekoj tamo gospodi kojima je eto stvar prestiza da kazu da su boravili na salasu..i sto je skuplji, to je bolji..

A onu pravu caroliju salasa ti moderni nikada nece dostici, ma koliko ulagali..nije stvar u novcu, salas mora da ima dusu..

Pravi duh salasa moze se jos osetiti na nekim starim slikama i u nekim starim pricama..kad slike izblede i price se zaborave, nestace i salasi..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ponekad mi je žao što sam u Vojvodinu došao prekasno. Jedna od stvari za koje sam ostao uskraćen su i pomenuti salaši. Imam utisak da bi bilo predivno iskustvo posetiti jedan, ali onaj autentični. Čuo sam toliko priča o njima, a jedva da sam imao prilike da ih vidim makar na fotografiji. Živeo sam na selu, u dosta sličnim uslovima onima koji vladaju na salašima, ali ipak...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...