Idi na sadržaj

Tetovaže - umetnost ili nešto drugo?


Preporučene poruke

Lično ne volim tetovažu na sebi.

Smatram da treba dobro razmisliti pre nego što se odlučiš na takav potez. 
To je nešto što ceo život nosiš na svom telu. 

 Moja deca polako počinju da liče na strip. Moj suprug je prisalica tetovaže i moja borba protiv toga izrdžala je samo do njihovog punoletstva. Onda je pala ona čuvena rečanica-Sada smo punoletni i više ne možeš a nam zabraniš. 
Slažem se....ali ne dam pare za to! :bek:  Zaradite pa sami platite. Jesu...sunce im žarko...prvi novac koji su zaradili otišao je na tetoviranje...

Ono u čemu sam mogla da pomognem je bio izbor tatu salona, da bi bilo zdravstveno bezbeno...u odabiru mesta na telu gde to uraditi...veličina tatovaže da bi se jednog dana eventualno mogla prekriti i tako dalje i tako dalje...

 ...Onog momenta kada su napunili 18 godina odmah su uradili svoju prvu tetovažu. Kažu ko se jednm istetovira vraća se opet . I tako  dosadila devojci kineska slova duž kičme posle 10 godina.

A šta sad? 
Sada kevo idem da mi na leđima isrctaju nešto novo i da to prekrijem..

:ajme: 

To sada izgleda ovako:

 received_10211136177794740.thumb.jpeg.1b

Negde oko nove godine krene mala priču...znaš kevo ja bi naučim da tetoviram.... Dobro..i..?

 Suprugu koji je podržavao decu u tetovaži ali za sebe kaže "kako to jako boli kažem-E pa dragi moj, sada ćeš ti morati da budeš "Maturski rad" ćerki!-...on hrabro ćuti.

I..krenula mala da uči....prvo na gumi..pa na svinjskoj koži...i od pre neki dan da radi na svojim prijateljima 

Prvo je dobila drugarica ali tu fotografiju nemam. :(

Onda je brat dobio na poklon na nozi ovo:

image-0-02-05-28b4ae85d62f986a3b1eea8819

Pre par dana dvema druricama uradi ovo: 

image-0-02-05-909aba075c6a7527448b6f7642image-0-02-05-e489192455c71b2341d15332b3

Juče mi kaže : Kevooooo vidi šta ću da radim!!

G..deca nacrtala slikice koje ću da mu crtam!

 image-0-02-05-bc43b769a0774e06ef3aea3d45

Ćerkin crtež na telu na osnovu dečijeg crteža:

image-0-02-05-569f8447c3f14ef30cb9b361ac

Eto....posle ovih fotografija mi zlato moje šalje izveštaj:

Screenshot_2017-04-19-18-50-03.thumb.png

Eto.....toliko od mene. 

Ustvari nije toliko..taja je najavio da je izabrao tetovažu za sebe-ja u šoku!! ...ali to je tatino :srce: tatino  SVE! :kiss: 

18056839_10154435146865918_5983818059799

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To da li je umetnost,ostavljam drugima da odluce.Dosta stvari su proglasili umetnoscu sa kojima se ne bih bas slozila,pa da ne bude'ti to ne razumes',ne marim.Postoji od davnina,razni narodi koriste razlicite boje ,njime obelezavaju razne rituale,svecanosti,koriste je da oznace svoj status.Ja sam na poklon od prirode i genetike dobila nekoliko belega,tako da mi jos tetoviranje na pamet nije padalo.Trenutno mislim da je moda,jednostavno kao da nisi dovoljno'in' ako nemas bar jednu.Mladji sin je jedno vreme pricao o nekoj tetovazi,tribalu,tako nesto,ali  je posle par poseta jednom tatu studiju odustao.Ne voli bol,a mora da ga je i nesto drugo odbilo jer je zakljucio da to nije za njega.Stariji je ,silom prilika,dobio par oziljaka i tetoviranje mu nije padalo na pamet ni kao opcija.

Nisam od onih koji bi reagovali burno  na ideju da se tetoviraju,sasvim sam to mirno primila,rekla mu da razmisli,da zna da ce to biti zauvek,da ode do tog studija,porazgovara,a oni nikad nisu imali razloga da neke stvari kriju.

Ako bih se nekad tetovirala,mislim da bih to 'odradila' na ramenu,verovatno horoskopski znak..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Uradila sam dve. Prva je bila malecka, a druga prosle godine, na levo rame. I dve imaju za mene posebno znacenje. 
Nije bilo iz inata bilo kome, niti da budem u trendu. Oduvek sam znala da volim tetovazu i rekla sam da cu je uraditi kad budem tacno znala sto zelim. pa eto na 41 i na 44 god. ulepsala se. :laugh:

Treca je u planu, kao i male korekcije na onu prvu. 

Inace, da za mene je tetovaza umetnost, ako nadjes dobrog tattoo majstora. 

1376416_10151900302306054_561409678_n.jpg

15966142_10154823676731054_2842595736390213922_n.jpg

Izmenjeno od strane člana Malena
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

Mislim da se ovaj post neće mnogo razlikovati u odnosu na onaj, koji sam ispisala pre par meseci. 
Moje nije da sudim da li su tetovaže umetnost. Mogu da mi se svide, ili ono drugo. Tetovaže nisu za svakoga. Poštujem naravno svačiji pravo na izbor - neka svako sa svojim telom radi šta želi. Dva meseca unazad sam se nagledala mnogo, možda i previše istih. Verovatno pod tim utiskom i pišem... Hiperprodukcija i trend.. to je nešto od čega zazirem. Jedno vreme jesam razmišljala o diskretnom otisku... ali sada ne želim. Možda me pukne kasnije, a možda i nikada. 
Da se razumemo - nisam iz priče: ''Jaaaaaaao, ko se sve istetovirao..'' Mene to ne zanima. Bitno mi je da je osoba, koja je to uradila zadovoljnija, srećnija. 
Mnogo ih je u poslednje vreme, što je za mene izgubilo draž. 
Tattoo treba znati nositi, kao i recimo mini suknju (prvo što mi je palo na pamet, a što opet nema veze sa građom žene, kilažom) a to ne zna svako. I šta kada prođu godine, koža omlitavi, što je sasvim normalno.. ? Rastroćka se, u zavisnosti na kom delu tela je urađena.. 
Mnogo pitanja.. malo odgovora u mojoj glavi. 
Konkretno... do mene je.. volim da vidim nešto lepo i diskretno, ali ne na mom telu.
(Ovaj post je sličan prvom, jedino po liberalnom stavu da mi je to ok, ali bez mene u ovoj priči) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...
  • 4 meseci kasnije...

Čujem pre neko veče da osobe koje imaju tetovažu (čak i minimalnu) ne smeju na magnetnu rezonancu - daleko joj lepa kuća :laugh: ali mi priča pije vodu. Zašto? Olovo (Pb) kao materijalčić za tetoviranje. Nije za zezanje. Jasno je da što~šta nije za zezanje, ali.. ovo mi nije padalo na lepu pametnu glavu :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

 Svi članovi porodice su tetovirani. Sin? Ma Politikin zabavnik je prazan za njegovo telo.. :( Ćera...prava reklama svog salona...Čak se i onaj matori zevzek od muškog tetovirao. Samo se još ja držim !!! Msm ne dam se -e baš se ne dam . 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A što ja ovde nisam pisao? :ces: 

Nem pojma. Kao i sve drugo, i tetovaža može da bude umetnost, može da bude i totalni promašaj i životna greška, može da bude i kompenzacija za nešto... ali meni lično ne smeta. Čak sam u nekim trenucima i sam pomišljao da je uradim, imao i neki inicijalni dizajn... nekako ne mogu da se nateram, verovatno i neću uspeti. Imala bi ta tetovaža svoj dubok smisao. Za mene, za druge teško, ali mislim da to i jeste poenta. Ne uraditi tetovažu samo da bi je uradio, već s nekim smislom, razlogom, povodom.

Umeju ljudi da preteraju, ne volim baš da vidim celo telo prekriveno... ali svako je kovač svoje sudbine i slikar svog tela.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

I dalje sam jedini član porodice koji nije tetoviran. Ustvari unuka i ja....mada moja ćera kaže-neće mala još dugo kevo, ne zanosi se. :laugh:

A ćera i sin? Ma k'o Politikin zabavnik!! 
Ne vredi više ni slike da stavljam....pitam je "Pa dokle više dete?" 
-"Kad mogu tata i Srđan, mogu i ja :laugh:

Eto....ne vredi govoriti-ko voli-voli i gotovo. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...