Idi na sadržaj

Orao Belorepan-uživo!


Preporučene poruke

Gledali smo uživo povratak jednog rodana sa juga...a onda sam slučajno otkrila i ovo. Ovde ne prekidaju prenos tokom dana. Gase noću, što je razumljivo jer bi reflektor smetao...Na Velikom ratnom ostrvu udaljeno 2.5 km od  samog centra Beograda, najveći orao Evrope, orao belorepan ima gnezdo. Trenutno su dva mala orlića u njemu. Jedan malo jači i malo veći koji stalno gnjavi onog slabijeg... ( :( )

Raspon krila im je  2-2,4 m! 
Danas smo mala žabura i ja gledali kako ga tata hrani, mama čuva...  prekida gnjavažu jačeg onog slabijeg.... sjajno!!

Kada se mama okrenula prema kameri a moja cica hop iz krila pa trk iza naslona stolice da se sakrije...

 -gde ćeš?

-  "Vidi kako me gleda!!" 

-ona stalno tako gleda, mora da čuva svoje bebe da ih neko ne ukrade!

-"Neću ih ja ukrasti!!" 

-ti nećeš ali možda neko bezobrazan hoće..

-"Zato ih ona čuva?! A tata ih ne čuva?

-čuva i on..ali mora da ide da nađe hranu za bebe..to mu je posao..

...gomila pitanja.... :kez: 

https://www.youtube.com/watch?v=HS3c7ROufJE&app=desktop

 

 

 

 

 

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zakon prirode,jaci moraju opstati..ne znam da li se odnosi na orla ili neku drugu pticu,ali znam da sam gledala jednom  na Nac.Geo. da izbaci iz gnezda onog za koga smatra da nema sanse ..:nempojma:

​Prošlo proleće je kod nas u vikendici na brezi Senica imala male u kućici. 
Upravo to se desilo. Jednog mladog ptića su 3x izbacivali iz gnezda. Mi ga vratimo oni ga nakon  nekog vremena izbace. 
Mi smo otišli kući i sledećeg vikenda nije ga bilo. Mislili smo da ga je pojela neka mačka...međutim našli smo ga uginulog između šalukatre i prozora. Verovatno je hteo da se sakrije, tamo se uvukao i uginuo. Nije mogao da izađe napolje.

Na konto live chata na ovom live strimu-danas su ga otvorili i iskreno se nadam da neće kojekakav neotesan svet komentarisati :( 

Smešan mi je onaj veći orlić kada ustane, krene da zamahuje krilima pa padne. :hhh: 

Kao malo dete kada prohodava :hhh:  :hhh:  

Jako su slatki! 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...