Idi na sadržaj

Filmski restarti i kvalitet


Preporučene poruke

Utešite me. :( 'oće da mi ožive Matrix četvrtim nastavkom. Ne znam kakva su vaša iskustva, ali u mojoj knjizi dodaci na već završene priče nikad ne uspevaju da dostignu isti nivo ni kad je u pitanju scenario ni kad je u pitanju režija, pa ni kvalitet glume ako uopšte sastave istu glumačku postavu. Priča se često potpuno raspadne.

Na pamet mi padaju Hangover (Mamurluk, smešan i u četvrtom delu ali nije to-to), Home Alone (Sam u kući, promenili glumca i srušili priču), Terminator (u poslednjem delu postao Sci-Fi bućkuriš ozbiljno težak za praćenje). Fanovi Ratova zvezda se često bune kako novi filmovi više nemaju smisla... tu su sigurno i mnogi drugi koje nisam gledao ili pomenuo. Redak pozitivan primer je, kad su serije u pitanju, Dosije X koji mi je ok u nastavku.

Ja sam neko ko se od serija i filmova "teško rastaje", voleo bih valjda da mi omiljeni likovi i priča večno traju, ali kad se rastanem volim da je to konačno jer u nastavcima vidim samo rupe, nedorečenosti, probleme.

Matrix možda naizgled predstavlja nezavršenu priču jer je Neo otišao u svet mašina i time uspostavio mir, ali priču mogu da vrate samo tako što se Matrix restartuje u verziju 8 - a to čini prethodna tri filma uzaludnim trudom. Nada je jedino ako angažuju braću/sestre Vašovski ponovo, jer imam utisak da samo one mogu da pokupe delove sopstvene ideje i ponovo ih sastave u nešto smisleno. Ja znam da neću odoleti da pogledam i da ću se verovatno razočarati.

***

Šta vi mislite, koliko su ovi filmski restarti vredni truda? Kakva su vaša iskustva?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šefe, u Matrix se ne razumem,

ali na priču o nastavku Zone

imam svašta dodati... :ljutko: 

Prvo ne znam odakle nekom pravo da piše nastavak književnog dela

bez ikakvog stida?!? 

Da li shvatate koja je to bahatost?

I onda još snimanje odobri neko naše ministarstvo

i upropaste sve :ajme: 

Ne Želim da gledam nastavak Zone,

to mi je van svake pameti...

Zamislite da se nadje neki pametnjaković da napiše nastavak Ane Karenjine,

a onda rts snimi i taj film :ajme: 

Bruka!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...