Filmski restarti i kvalitet

5 poruka u ovoj temi

Napisano · Prijavi poruku

Utešite me. :( 'oće da mi ožive Matrix četvrtim nastavkom. Ne znam kakva su vaša iskustva, ali u mojoj knjizi dodaci na već završene priče nikad ne uspevaju da dostignu isti nivo ni kad je u pitanju scenario ni kad je u pitanju režija, pa ni kvalitet glume ako uopšte sastave istu glumačku postavu. Priča se često potpuno raspadne.

Na pamet mi padaju Hangover (Mamurluk, smešan i u četvrtom delu ali nije to-to), Home Alone (Sam u kući, promenili glumca i srušili priču), Terminator (u poslednjem delu postao Sci-Fi bućkuriš ozbiljno težak za praćenje). Fanovi Ratova zvezda se često bune kako novi filmovi više nemaju smisla... tu su sigurno i mnogi drugi koje nisam gledao ili pomenuo. Redak pozitivan primer je, kad su serije u pitanju, Dosije X koji mi je ok u nastavku.

Ja sam neko ko se od serija i filmova "teško rastaje", voleo bih valjda da mi omiljeni likovi i priča večno traju, ali kad se rastanem volim da je to konačno jer u nastavcima vidim samo rupe, nedorečenosti, probleme.

Matrix možda naizgled predstavlja nezavršenu priču jer je Neo otišao u svet mašina i time uspostavio mir, ali priču mogu da vrate samo tako što se Matrix restartuje u verziju 8 - a to čini prethodna tri filma uzaludnim trudom. Nada je jedino ako angažuju braću/sestre Vašovski ponovo, jer imam utisak da samo one mogu da pokupe delove sopstvene ideje i ponovo ih sastave u nešto smisleno. Ja znam da neću odoleti da pogledam i da ću se verovatno razočarati.

Šta vi mislite, koliko su ovi filmski restarti vredni truda? Kakva su vaša iskustva?

luminica, Goga i Smucalica se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šefe, u Matrix se ne razumem,

ali na priču o nastavku Zone

imam svašta dodati... :ljutko: 

Prvo ne znam odakle nekom pravo da piše nastavak književnog dela

bez ikakvog stida?!? 

Da li shvatate koja je to bahatost?

I onda još snimanje odobri neko naše ministarstvo

i upropaste sve :ajme: 

Ne Želim da gledam nastavak Zone,

to mi je van svake pameti...

Zamislite da se nadje neki pametnjaković da napiše nastavak Ane Karenjine,

a onda rts snimi i taj film :ajme: 

Bruka!

luminica, Goga i Morpheus se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci

Imam odbojnost prema nastavcima, jer mi to više nije TO! 

Iako jesam sebe istrenirala da sva očekivanja svedem na minimum, tako da se možda prijatno iznenadim. Filmove, koje ste naveli neću gledati. Jednostavno - ne želim. I tačka. 

Smucalica i Morpheus se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci

Terminator je prekinut, nema novog dela... šteta što je završen onako lošim poslednjim nastavkom.

Goga se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci

Napravite nalog ili se prijavite da biste komentarisali

Morate da budete član da biste komentarisali

Kreirajte nalog

Napravite nalog na našem forumu. Veoma je jednostavno!

Registrujte novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog? Prijavite se ovde.

Prijavite se odmah