Idi na sadržaj

Preporučene poruke

 Nedelja na ponedeljak - počinjeee... :ajde: 

Šampioni iz 2016. Đoković i Kerberovaprošlogodišnji pobednici

 

 

Australijan open počinje u noći između nedelje i ponedeljka po srednjeevropskom vremenu i traje do 29. januara

 

Novak Đoković počinje odbranu prvog grend slema u godini duelom sa Fernandom Verdaskom, odlučio je žreb.

Španac, 40. na ATP listi, nedavno je i te kako namučio šestostrukog šampiona Australijan opena, ali je teško očekivati da će da ponovi partiju iz Dohe, kada je imao pet meč-lopti protiv našeg asa za plasman u finale.

Ako, bolje reći kad, prođe Verdaska, jer od njega nije izgubio od 2009. godine (skor 9:4), drugi nosilac turnira Nole bi u drugom kolu mogao da igra protiv Denisa Istomina iz Kazahstana ili kvalifikanta. Potencijalno treći rival bi bio Španac Pablo Karenja Busta, a u četvrtoj rundi Grigor Dimitrov (Bugarska) ili Rišar Gaske (Francuska).

Projekcija završnice puta ka napadu na rekordni sedmi trofej Melburna izgleda ovako: četvrtfinale - Dominik Tim (Austrija), polufinale - Miloš Raonić (Kanada). A u finalu prvi teniser sveta, ali i redovna mušterija na Australijan openu, Endi Marej.

Đoković je prošle godine pobedio Mareja u borbi za trofej 3:0 (6:1, 7:5, 7:6). Škota je dobijao u finalu i 2015, 2013. i 2011.

U Novakovoj polovini žreba se nalaze i Rafael Nadal, Gael Monfis... Marej startuje protiv Ukrajinca Ilje Marčenka. U njegovoj polovini su Stanislas Vavrinka, Rodžer Federer, Kei Nišikori...

Viktor Troicki počinje takmičenje u Melburnu protiv Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine, 70. na svetu. Rival našeg tenisera, 29. nosioca, u drugom kolu bi bio pobednik duela Dakvort (Australija) - Lorenci (Italija), a u trećem bi naleteo na Švajcarca Stena Vavrinku, četvrtog nosioca.

Dušana Lajovića na startu čeka Stefan Rober. Ako izbaci Francuza, u drugom kolu bi se namerio, verovatno, na 12. nosioca Žo-Vilfreda Congu.

Jelena Janković, jedina uzdanica Srbije u ženskom singlu (Aleksandra Krunić izgubila u drugom kolu kvalifikacija od Ruskinje Blinkove - 0:2), naletela je na Nemicu Lauru Zigemund, 26. nosioca. Ako je eliminiše, u drugoj rundi bi igrala protiv pobednice duela Sinijakova (Češka) - Gerges (Nemačka). Potencijalna suparnica u trećem kolu bi bila Ruskinja Svetlana Kuznjecova, osmi nosilac turnira.

izvor: Blic

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juce odgledala Novakovu konferenciju za stampu,slusala ono sto je pricao.Shvatam da njemu trenutno posao,tj.tenis ne pricinjava zadovoljstvo,niti ima motivaciju kao pre.Ono sto mi se nije dopalo je vidljiva mrsavost,izduzenost lica upalost ociju i nedostatak sjaja u njima.Ne zelim da nagadjam ,niti da pricam u smislu davanja nekih saveta,jer za to nisam strucna,kao i sto smatram da ima dovoljno strucnih oko njega koji to treba da rade.To je jednostavno moj utisak .

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam ljubitelj tenisa kao sporta koji ću gledati..uopšte sam poznata ovde na forumu da ne gledam sport.
Naravno uvek navijam za Noleta ali iz kuhinje..slušam muškog koji se nervira i koji mi prenosti  tok meča, ali isto to sam prokomentarisala na poslednjem meču koji je igrao-previše je mršav!! Kao da nema snage za dugotrajne mečeve. 
Biće da je ovaj novi trener ....da ne lajem ali ne sviđa mi se nikako!!
Ipak je Boris Beker bio sjajan!! Ovo "čudo" i ovaj.... :zid:  :ajme:   će ga upropastiti!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj AO ima samo jedan nedostatak,

a to je vremenska razlika i činjenica da sam na poslu u to vreme :dry: 

Inače, ovaj turnir mi je najomiljeniji...

Noletov meč sam delimično gledala u reprizi,

a na poslu sam pratila rezultat preko neta...

Za start turnira, sve je dobro... ovo je savladana prva prepreka :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Istina, nije smak sveta, ali...

Ušao je u meč bez onog stava i držanja

kad celim telom šalje poruku da je on br.1

I kad je osvojio drugi set i publika se probudila

pa i onaj komentator, rekla sam da ne liči na sebe,

ugasila tv i otišla na posao...

Beskrajno mi je žao jer sam zaista navijala svim srcem,

ali kako kaže Luminica, nije kraj sveta :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...