Idi na sadržaj

Kako sprečiti Windows 10 da sam instalira aplikacije na vaš računar


Preporučene poruke

 IZVOR: nsportal.info/forum 

Najnovije verzije operativnog sistema Windows 10 poseduju "funkcionalnost" koja omogućava operativnom sistemu da sam instalira aplikacije na računar korisnika bez njegovog odobrenja. Ukoliko koristite Windows 10 verovatno i sami imate na računaru neke od ovih aplikacija. U narednim redovima opisujemo kako da sprečite Windows 10 da bez vaše saglasnosti i odobrenja instalira neželjene aplikacije na vaš računar.

Prva stvar koju je potrebno da uradite jeste da otvorite Regedit.

Otvorite Start meni i u polje za pretragu kucajte "regedit" bez navodnika. Nakon što se program pojavi u rezultatima pretrage jednostavno ga pokrenite levim klikom miša. Videćete meni ("stablo") sa mnoštvom zbunjujućih pojmova, ali rešenje nije ni izbliza komplikovano ako pažljivo pratite korake.

Kliknite na strelicu ispred HKEY_CURRENT_USER

Zatim na strelicu ispred SOFTWARE

Pa ispred Microsoft

...Windows

...CurrentVersion

i konačno kliknite na ContentDeliveryManager

Potom ćete na desnoj strani programa videti niz pojmova od kojih vas zanima samo SilentInstalledAppsEnabled.

Screen Shot 2016-12-05 at 10.05.41 PM.png

Napravite dupli klik na taj pojam i u polje Value data unesite 0 (nula) umesto 1. 

Kliknite na OK, te zatim zatvorite regedit i restartujte računar. Potom možete pristupiti deinstalaciji programa koje niste želeli na svom računaru.

Screen Shot 2016-12-05 at 10.05.44 PM.png

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Eto ti ga sad...sad je kasno..instalirao se i sad sam se navikla na W10. 
Sad imam drugi problem. Na kompu (starom) je još uvek XP koji je svi znamo umrEo.
Stalno mi je iskakalo ono da imam grešku i da nemam licenci softver....bla..bla...
Na kraju sam ga otkačila sa neta i koristim ga samo za pisanje i štampanje. 

Ja bi sad i tamo W10 ali ne znam kako? :hhh:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne odnosi se ovo od gore na samu instalaciju Windows 10, već na to da Windows sam instalira neke programe na računar bez pitanja - prosto ih ubaci na komp a da ti ni ne znaš da su tu ako ih baš ne tražiš - ušli su u partnerstvo sa nekim komapnijama i prosto uvale njihove programe na komp bez pitanja i saglasnosti.

Ja bi sad i tamo W10 ali ne znam kako? :hhh:  ​

Desetku je lako instalirati i na taj stari komp, procedura je potpuno ista kao i za novi. Naravno, ako taj stari komp nije bašbaš prastar pa ne može da "gura" desetku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne odnosi se ovo od gore na samu instalaciju Windows 10, već na to da Windows sam instalira neke programe na računar bez pitanja - prosto ih ubaci na komp a da ti ni ne znaš da su tu ako ih baš ne tražiš - ušli su u partnerstvo sa nekim komapnijama i prosto uvale njihove programe na komp bez pitanja i saglasnosti.

Desetku je lako instalirati i na taj stari komp, procedura je potpuno ista kao i za novi. Naravno, ako taj stari komp nije bašbaš prastar pa ne može da "gura" desetku.

​Ajd sad...ne preteruj! Može on da gura još mnogo toga..ali kako da stignem do početka instalacije? 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako imaš spreman instalacioni USB (ili CD/DVD), onda restartuješ računar i prilikom ponovnog pokretanja pritišćeš F8 taster dok se ne pojavi ekran na kom možeš da biraš "diskove". Na tom ekranu odabereš USB uređaj (jasno je označen) i to je to - kreće procedura instalacije. 

Ako nemaš instalacioni USB, onda treba da skineš instalaciju Windowsa, preuzmeš i instaliraš recimo Etcher i pokreneš ga. Na tom njegovom ekranu imaš samo tri stavke. U prvoj biraš .iso fajl sa instalacijom Windowsa koju si skinula, u drugoj biraš USB koji si prethodno ubacila i u trećoj klikneš na "Flash!" (sve prikazano na linku u animaciji). Onda pratiš ovo iz prethodnog pasusa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...