Idi na sadržaj

Tramp vs Klinton


Preporučene poruke

"Istraživanja javnog mnjenja, tekstovi i komentari jasno pokazuju da bi Donald Tramp ubedljivo dobio predsedničke izbore - kada bi glasali samo srpski građani."

Meni ovo nije jasno. To jest, jasno mi je, izabrali smo Tomu koji je faktički fotokopija Trampa pa sad svaki dan crvenimo pred svetom. Ali ne mogu da prihvatim.
 
Donekle mogu da razumem netrpeljivost prema Klintonovima zbog bombardovanja Srbije (proizašlo iz nerazumevanja političkog i društvenog sistema SAD i neshvatanja da tamo predsednik ima faktički veoma malo slobode da donosi sopstvene odluke te da bi drugačiji predsednik u vezi nas doneo potpuno istu).
 
Ali ne mogu da razumem da smo mi kao narod spremni s entuzijazmom da podržimo glupo šovinističko ignorantsko klepetalo rođeno s novcem na mestu ljudskosti samo zato što bi nam to dalo osećaj pobede nad omrzlim klanom Klinton. Podržati seronju u borbi protiv đubreta nije nikakva pobeda niti znak moralne nadmoći.

Žao mi je što je zaživeo ovaj dualistički princip da mora da bude ili-ili. Ne mora. Ako su obe opcije usrane, moralno i ljudski najodgovornije je prosto reći ne. Ne želim da biram niti da podržavam nešto što mi se gadi. Ne želim Tomu, pardon Trampa, za predsednika nijednom narodu na svetu.

Ameri imaju nezahvalan zadatak da biraju između nikad gorih predsedničkih kandidata i ko god da odnese pobedu odneće s njom još jedan tračak spokoja i sopstvenom narodu i ostatku sveta.

***

Kakvo je vaše mišljenje o ovom nesrećnom izboru s kojim su suočeni Ameri? 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne  znam  zasto,nikad  antipaticnije  predsednicke  kandidate  nisam videla.I  bas  skoro  raspravljah na  istu  temu,pokusavsi  da   objasnim isto  to  sto  kazes  Morfe,da  su  oni  samo  za  slikanje,da  je  stav  njihove  administracije prema  nama  za  sada  isti,ko  god  da  dodje.Ali  dzaba,ne  podnosimo  mi  ni  jedno   ni  drugo,ali  malo  vise  mrzimo  Klintonku,verujem  da  uglavnom  presudjuje  to  sto  je  Albanci  s  Kosova  gotive.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možda ne baš u potpunosti samo za slikanje, ali je njihov "stav" (i stav administracije u celini) najčešće proizvod interesa i lobiranja različitih interesnih grupa do te mere da je bespredmetno govoriti o nekoj njihovoj ličnoj netrpeljivosti prema nekom narodu kojom su oni vodili akcije administracije. Marionete koje ostavljaju utisak autoriteta.

..a  jutros  moj  komsija bas  na   ovu  temu   rece 'e  sad  ce  i  oni  da imaju  Seselja'..:laugh:

 ​:lol:  Pa da, s tim što Šešelj nikad nije bio ni blizu tome da postane predsednik. I to je to u neku ruku, kao što ne bih mogao da stanem iza Šešelja i Tome, tako ne mogu da podržim ni Trampa - previše lupetaju da bi mogli da budu shvaćeni ozbiljno - a to je u mojoj knjizi preduslov za sedanje u predsedničku stolicu, ipak ti ljudi predstavljaju državu iako nemaju nikakva stvarna ovlašćenja (kod nas).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja i dalje ne mogu da verujem da odrasli ljudi negde na svetu mogu da glasaju za spodobu poput Trampa. Ne znam koliko ste pratili, ali Tramp čak ne spada ni u populistu, kako bi to ljudi danas rekli za nekoga ko se dodvorava narodu i njegovim najnižim instinktima. On je čovek koji uopšte nema misao koja ima smisla, nema nikakvu politiku, nikakvu viziju - baš ništa. On menja izjave i stavove češće nego što ja menjam čarape - on NEMA stavove. 

Ne znam, da sam Amerikanac ja bih danas bio dotučen shvatio bih ovo kao veliki poraz. Sve, i sam izborni proces i protivkandidatkinju i pobednika i budućnost. Od ovoga nema dalje, još jedino mogu da dovedu pacijenta iz mentalne ustanove da im bude predsednik.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

Moze  on i da bude dobar predsednik,prolazice kroz brifinge,oko njega su timovi,a na ispade su se  navikli,znaju sta mogu ocekivati.Prolazili su i gori,oni Busovi su bili katastrofa,a ovo je kako citam,revolt prema  politici koju je do sada vodila  administracija,da li ce se nesto promeniti,videcemo..

Mislim da je Kenedi bio poslednji predsednik  kome je dozvoljena bila individualnost,ubivsi njega,postavili su  matricu  ponasanja i poslata je poruka svakom sledecem  kako ce proci.

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Морфе...пратио сам...онолико колико се могло...ми имамо само инф. које нам пласирају наши медији а који већином узимају инф, од водећих кућа са запада ...а они су скоро сви форсирали Хилари...и сад су упитна и та истраживања јавног мњења прије избора...

а нпр.у ових 15000 њених мејлова који су процурили у јавност...упућени тврде... да ни у једном једином није изнијела свој став ни о чему...него јој се само сугерисано шта треба да прича и које ставове треба да заступа...

А данас сам гледао и слушао неки  говор Трампа од јуче или прекључе...и чини ми се да ипак има неких ставова...није баш да нема...и баш сам рекао свом колеги кад смо гледали...ако Трамп буде 10% радио и заступао ово што сад чујем њему не гине метак у чело...

А још онако на око...она ми изгледа као вјештица пред пензију...а он ми је не дјелује уопште као лош човјек...а богами по богатству које има није ни глуп ...:laugh:

 

А познајући тебе Морфе...да је Хилари којим случајем побједила...сад би се овде бројале њене мане...:laugh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja i dalje ne mogu da verujem da odrasli ljudi negde na svetu mogu da glasaju za spodobu poput Trampa. Ne znam koliko ste pratili, ali Tramp čak ne spada ni u populistu, kako bi to ljudi danas rekli za nekoga ko se dodvorava narodu i njegovim najnižim instinktima. On je čovek koji uopšte nema misao koja ima smisla, nema nikakvu politiku, nikakvu viziju - baš ništa. On menja izjave i stavove češće nego što ja menjam čarape - on NEMA stavove.

Kakve god da ima ili da nema stavove, sigurno nisu gori od Klintonovkinih!

Naravno da su Murikanci birali između dva zla. (Bajdvej, onaj treći je kreten.) Tako da su morali dati glas jednoj od te dve spodobe i mislim da su izabrali manje zlo. Niko ne zna kako Tramp može i kako će reagovati na izazove koje nosi visoka politika sa sobom, a znamo da je on prvi američki predsednik koji pre izbora nije imao nikakav politički angažman. Naravno da će i on biti marioneta, ali siguran sam da će malo teže i opreznije oni iz pozadine vući konce. Hilari apsolutno nema svoje ja, i takvi ljudi mi se neverovatno gade. 

Na kraju krajeva, ubeđen sam da neće zaoštravati retoriku i akcije prema Rusiji, kako i koliko bi to ona zmija radila. A to je pozitivno. Ne zbog nekog mog rusofilnog stava, nego zbog, što bi misice rekle, mira u svetu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da bi se brojale Klintonkine mane. Ima ih i ona, nije da nema.  :lol:  

Informisao sam se u stvari iz američkih izvora pošto sam pretplaćen na neke vesti od preko bare. Istina, iz medija uglavnom naklonjenih demokratama. Iz mog ugla, cela njegova kampanja je bila jedna velika cirkuska tačka u kojoj je na sva konkretna pitanja odgovarao nejasnim i predugačkim rečenicama koje često nisu imale nikakve veze sa temom i u kojoj je stigao da na jedan ili drugi način uvredi apsolutno svakoga ko nije beli američki muškarac katoličke veroispovesti. Čovek je, kako rekoše negde, "otelotvorenje bahatosti, rasizma, ksenofobije i seksizma".

A što se tiče politike, tu se svi slažemo čini mi se. Sve će biti po starom, jer ne može drugačije. :) 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citam    mu  obracanje  javnosti,bez  likovanja,s  puno  reci  zahvalnosti  protvkakndidatu,osvrt  na  zadatke  u  buducnosti..ja verujem da  tim  koji stoji  iza  njega  zasluzuje gromoglasan aplauz,ali  ne bi  uspeli da Klintonke nije dosta  amerima,a i  ovaj FBI sa ovom  istragom  zadnjih dana,to  je  bas  zanimljiv  momenat kad su  otvorili  istragu..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odlična kratka analiza:

DEMOKRATE JOJ DOŠLE GLAVE Hilarine predsedničke snove raspršili su glasači Bernija Sandersa!

 

Donald Tramp je poput tornada protutnjao tradicionalno demokratskim državama i postao 45. predsednik SAD! Razlozi za ubedljiv poraz Hilari Klinton pre svega može da traži u sopstvenim redovima, lošoj kampanji, skandalima koje godinama vuče za sobom, ali i među glasačima Bernija Sandersa.

 
Tuga na licu Hilarinih pristalica
Foto: Tanjug/APTuga na licu Hilarinih pristalica
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Duga i iscrpljujuća, za Klintonovu neočekivano teška unutarstranačka borba sa Sandersom ostavila je daleko veće posledice nego što se to u prvi mah mislilo. Vremešni senator iz Vermonta je toliko ocrnio bivšu državnu sekretarku, da čak ni njegov kasniji apel svojim pristalicama da podrže Klintonovu očigledno nije urodio plodom.

 

Jer, kako drugačije objasniti činjenicu da je Tramp pobedio u nekim tradicionalno demokratskim državama, poput Viskonsina, a ujedno osvojio maltene sve najbitnije "sving" države?

Foto: Reuters
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Tokom kampanje Berni je Klintonovu nazivao "korumpiranom sluškinjom Volstrita i krupnog kapitala", ukazivao na njen skandal oko mejlova, isticao da uzima ogroman novac od banaka za svoje motivacione govore... a potpuno isti repertoar kritika nakon njega preuzeo je Donald Tramp, dodavši ponešto iz sopstvenog arsenala.

Nije pomogla ni užasna reputacija koja prati Klilntonovu. Skandali sa imejlovima postali su njena nepremostiva prepreka. Pored toga, sitne spletke poput otkrivanja pitanja za debatu, koja je dobijala od novinarke CNN-a, fokus na vređanju Trampa umesto na predstavljanje konkretnog plana, priča o Putinu i Rusiji koja bi kod glasača možda upalila da je 1953. godina...sve je to doprinelo njenom debaklu.

Da se razumemo, nije ni Trampova kampanja bila ništa bolja, ali se on u ulozi onoga koji vređa snašao daleko bolje. Ako se već predstavljala kao "iskusan državnik sa bogatim iskustvom", Hilari je tako morala i da se ponaša, a ne da se takmiči sa republikancem u broju uvreda koje se mogu izreći u trajanju jedne debate.

U ovome se ogleda sva surovost i, slobodno se može reći, licemerje američkog izbornog procesa. U nemilosrdnoj borbi za stranačku nominaciju dvoje saveznika borilo se toliko žestoko da su praktično na tacni pobedu predali - protivniku, i to najlošijem mogućem. Ovoga puta očigledno nije upalila standardna strategija "puj, pike, ne važi" - vređanje i uništavanje reputacije tokom predizbornog procesa glasači nisu zaboravili.

Dodajte tome i činjenicu da je Hilari poslednjih dana više pažnje obraćala na venecuelansku misicu koju je Tramp vređao zbog gojaznosti, nego na obilazak upravo onih država koje su je koštale fotelje u Ovalnom kabinetu, i dobijate Donalda Trampa kao 45. predsednika SAD.

 

izvor /

Zaista bi Berni bio pravi izbor, msm po mom ukusu. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...