Idi na sadržaj

Ubice mog oca


Preporučene poruke

 

Ubice mog oca

ubice-mog-oca.jpg

Vuk Kostić, Tihomir Stanić, Marko Janketić, Nina Janković i Katarina Radivojević protagonisti su nove igrane serija RTS-a "Ubice mog oca". Scenaristi su Nataša Drakulić i Predrag Antonijević, koji je i reditelj serije.

Radnja serije odigrava se u Beogradu u sadašnjem vremenu. Aleksandar Jakovljević, koga tumači Vuk Kostić, je mladi, ali već iskusni inspektor, dobija prvi veliki slučaj - rešavanje ubistva ćerke jedinice uglednog građevinskog preduzimača.

Paralelno sa odvijanjem istrage, koja ide u nekoliko pravaca, Aleksandar je rastrzan između dve žene sa kojima radi na slučaju: mlade laborantkinje-stažistkinje Jelene (Nina Janković), u koju je iskreno zaljubljen, i javnog tužioca Marije (Katarina Radivojević), sa kojom je u vezi.

Aleksandar otkriva da je smrt njegovog pokojnog oca, nekadašnjeg policijskog inspektora, misteriozna i na čudan način povezana sa smrću nevine devojke. Potpuno sam, u borbi za istinu rizikovaće i sopstveni život...

Brojnu glumačku ekipu čine i Nebojša Glogovac, Elizabeta Đorevska, Dragan Mićanović, Nataša Ninković, Peđa Bjelac, Jelisaveta Orašanin, Slavko Štimac, Mirjana Karanović, Aleksandar Đurica...

Serija će imati deset epizoda

***

Prošle nedelje bila prva, sinoć druga epizoda, na rts1

Gledao neko?

Meni se baš dopada serija, neobična za našu produkciju, 

a i odabir glumaca je drugačiji od prethodno snimanih serija... :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...je l yna neko kojim danom ide serija...:)

​Serija se prikazuje nedeljom od 20 časova na RTS 1, a repriza je subotom u popodnevnom terminu što treba proveriti. Gledao sam prvu epizodu, a drugu sam propustio jer sam bio na putu.

Serija nije loše zamišljena ali mi se ne svidja podatak da je u seriju ubačen deo istinitog dogadjaja. Samo da napomenem da je daleke 1996. godine početkom jula meseca devojka silovana, a zatim polivena benzinom i zapaljena u kukuruzištu u ataru Čuprije i Paraćina. Nekoliko dana nakon toga dogadjaja devojka je preminula u bolnici od zadobijenih povreda i opekotina. Na osnovu skinutog traga automobilske gume sa lista kukuruza, a i izjave svedoka problematične i ne baš uzorne prošlosti (kasnije ubijen u gradskom obračunu) osudjen je čovek na smrtnu kaznu koja je kasnije zamenjena sa 40 godina robije. Do dana današnjeg ovaj slučaj obavijen je velom tajni i propusta, a odbijanje Vrhovnog Suda Srbije za DNK veštačenje tragova (telesnih tečnosti silovatelja i osudjenog) prestavljaju vrh ledenog brega. Još uvek se čeka odgovor od Suda za ljudska prava u Strazburu jer osudjenik tvrdi da je nevin.

Taj podatak mi se ne svidja i mislim da nije trebalo da se obradi u seriji bez obzira na sam završetak serije. Eto to je moje mišljenje....

Izmenjeno od strane člana Faramir
slovce
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Serija nije loše zamišljena ali mi se ne svidja podatak da je u seriju ubačen deo istinitog dogadjaja.

 

​Da, sa ovim se slažem. 
Serija jeste malo drugačija u odnosu na njaaa mirjamovske serijale rekordne gledanosti. 
Ono što me čini još uvek suzdržanom je to, što čitava radnja nema tempo. U jednom delu se razvuče do beskraja, u drugom mi je u žestokom spidu. Jasno je da je ne doživljavamo tako. Lepa glumačka postava, nešto novo i to uvek pozdravljam.

Jedno nedeljno veče, kada se okupimo porodično i gledamo ''male ekrane naših TV prijemnika''. 

Izmenjeno od strane člana Goga
...
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 9 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

 Smuci, kakvi su utisci? 

​Ne znam ni sama šta bih rekla.

Serija je i dalje ok, aliiii... sada sve više liči na američke krimi seerije po sezonama,

novo ubistvo, novo zakuvavanje, pokoji novi glumac i pesma koja obeleži sezonu.

E, u ovom poslednjem je problem- bar meni :dry: 

Prošlu sezonu su udavili sa onom pesmom - Ja bez tebe ne mogu da živim,

a sad vrte ovu Prijovićku, koja još uz pesmu (neki skot se pominje) ima i ulogu u ovoj sezoni... sačuvaj :krsti: 

Znam ja da je ovo Balkan, da se serija pravi za naše tržište, ali...

imamo mi valjda još nekog ko ume da peva, a voljan je da se pojavi u seriji :beyond: 

Ne znam šta da kažem, volela bih bez tih detalja da se odradi makar jedna serija kod nas.

Ispravka, jedino su Senke nad Balkanom imale autentičnu muziku :ok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Gotova i ova sezona i sad ne znam šta da napišem :beyond: 

Dobar kraj, sve je negde postavljeno na svoje mesto

nešto su malo zbrzali i preskočili

(ima još par nedorečenih stvari)

ali... zašto je opet upucan inspektor Aca? 

 I da, nadam se da peta sezona neće imati neki narodnjački hitić,

jer ja to ne mogu da gledam, a ni da slušam... :dry: 

Dajem na znanje, gledaću i petu sezonu :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...