Idi na sadržaj

Najveselija pesma


Preporučene poruke

Na Univerzitetu Mizuri sprovedena je studija u kojoj su ispitanici mogli da biraju između 126 pesama iz poslednjih 50 godina i da izdvoje onu zbog koje se osećaju bolje.

IZVOR: RADIOSARAJEVO PETAK, 23.09.2016. | 10:05

Rezultati su pokazali da pesme koje "podižu" raspoloženje definitivno imaju brži tempo od prosečne pop pesme, a čak dve trećine ispitanika izdvojilo je hit "Don't stop me now" u izvedbi benda "Queen". 

Nakon ovog izbora usledile su reakcije ljudi iz drugih zemalja koji su izrazili svoje neslaganje s ovakvim rezultatima tvrdeći, između ostalog, da izbor najveselije pesme zavisi od kulturološke pozadine pojedine osobe i da bi stanovnici svake zemlje verovatno odabrali drugačiju pesmu. 

Koju biste vi pesmu odabrali kao najveseliju?

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Fredi je čaroban. Pesma ima dobar uvod, odličan ritam i to ''Don't stop me now'' - koje se provlači. 
Mene pesme vezuju zapojedine osobe, ili osobe za pesme. 
Ono što je karakteristično za mene je da neko moje dobro raspoloženje nema veze sa pesmom (muzikom) koju ću da slušam kada sam u simpatičnim, ili manje simpatičnim fazama. 
 

Evo dve, koje pokreću, samim tim (barem u mom slučaju podižu raspoloženje) 

 

 

I obožavani Klepton, u baš ovoj verziji - ne leži mi u akustičnoj. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...