Idi na sadržaj

Platonska ljubav


Preporučene poruke

Necu   definiciju,mislim  da  je   svi  znamo.Interesuje  me  kako  vi   gledate  na takvu  ljubav?Da  li  je  to  gubljenje  vremena,pustanje  da  vam  zivot  klizi  pored  vas,u  stvari neuzvracena  ljubav. Zasto  pitam? Nedavno  mi  prijateljica  koja  je  dugo razvedena  kaze  da  je  opet  muci  njena platonska ljubav.On  je nedostizan  za  nju ,u  stvari,ocarava  je  njegov  intelekt,on  ode  pa  se  vrati,voli  i   on  da  bude  s  njom ,ali smatra  da nije   dobar  za  nju,a   ona  sve  to  vreme ceka  i masta  o  njemu i  to traje nekih   15  godina!Ali,postuje  to  sto  je  on  cuva  od   samog   sebe.I  nikakvog    fizickog  kontakata  nikad   nije  bilo  medju  njima ,to  sam tri  puta  pitala,gotovo  se  uvredila .Tako  dadobih  i  razjasnjenje  sto  je  sve  vreme  sama,kaze  drugi  su  svi  obicni  u  poredjenju  s njim.

I  pita  ona  mene verujem  li  ja  u  snagu   takve   ljubavi.A  ja  previse  nogama  na  zemlji,nikako  ne  shvatam  tu  vrstu ljubavi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čeka? Gubi vreme, koje je tako dragoceno. 
Pretpostavljam da posle razvoda traži utehu u maštanjima i begu od stvarnosti. 
On je čuva od sebe? Ma da.. kako da ne. 
To nije platonska ljubav, to nije ljubav uopšte. 

Nadam se da će prijateljica ponovo da zavoli sebe. Kada ponovo zavoli sebe, voleće i nekog drugog, ili nešto drugo. Ne mora sve da bude vezano za suprotni pol. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Malo mi je nejasna terminologija kod "verovanja u snagu takve ljubavi". Nema tu ko šta da veruje ili da ne veruje, ljubav postoji. Ko kaže da ona mora da bude ostvarena ili konzumirana da bi bila lepa? Da bi bila ljubav? Možda sam romantik, ali za mene je na neki način i lepša time što "on želi da je sačuva od samog sebe jer zna da nije dobar za nju". Ima li veće mere ljubavi nego brinuti za drugoga po cenu da ne budeš s njim?

E sad, na stranu sva ta lepota, što je mnogo (vremenski) mnogo je. Srce želi što srce želi, ali vreme je da se uključi mozak, odavno bilo. Ili da se proba, pa kako ispadne, ili da se batali potpuno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nikog ne osuđujem niti etiketiram.

Svi mi drugačije razumemo i podrazumevamo ljubav, pa i onu platonsku..

I Morf je u pravu, ne mora biti konzumirana ljubav, da bi bila lepa. :beyond: 

Vremenski je to zaista dugo, ali... postoje i takve vrste ljubavi...

Ako to nju ispunjava, čini je srećnom i dovoljno joj je samo prisustvo tog muškarca- u redu...

Ali, ako je muči, kako si napisala, onda bi trebalo da se zapita zašto je upotrebila tu reč :uredu:

Verujem da postoje platonske ljubavi... neostvarene ljubavi... zašto da ne?

Kanda imam rozle cvike, na vrh nosa i verujem u takve priče :istaja:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Muci  je  bas  zato  sto  je neostvarena.Morala  bih  da zadjem  u  detalje ,pogotovo  one  koje  je  ona  iznela ,koje  su  mene potakle  na  to  da  se  pre  neko  sve  vreme  poigrava s  njenim  osecanjima ,a i ona je  to  pocela  da  sagledava.Jer,razloga  za  odlaganje  razvoda  njemu  ne nedostaje,uvek novih,ali  ni  nacina  da  poremeti  svaki  zacetak  njene bilo  kakve  veze koja  bi  pretila  da  istisne  njega  iz  njenog  zivota..

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...