Idi na sadržaj

Čemu ovo služi?


Preporučene poruke

Nisam sigurna da li sam na dobrom mestu otvorila temu ali već nekoliko puta mi se desilo da vidim na netu nešto uvezi računara..neki dodatak..a jednostavno ne znam čemu služi?
Treba mi jednostavan opis tog nečega....bez stručnih izraza...onako jednostavno da i ja običan smrtnik, amater za računare mogu da shvatim o čemu se radi.


Eto..objasnite mi šta je ovo???

 

Patriot Blast SSD – eksplozivno brz, dostupan svima!

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To je SSD, služi za skladištenje podataka na isti način kao što to radi klasičan hard disk (C i D particija za većinu korisnika) samo je DALEKO brži u radu od hard diska. U praksi, sistem se tri do četiri puta brže pokreće, programi se brže pokreću i brže rade - jednom rečju ceo sistem je primetno brži u svakodnevnom radu.

Sad ću zvučati malo tehnički, ali najbolje rezultate postiže ako na računaru imaš SATA 3 port na koji bi se SSD nakačio, ali se sasvim solidno ubrzanje postiže i sa SATA 2 portom koji postoji na velikoj većini bar malo novijih računara.

Dakle, to je novija, dosta brža i malo skuplja alternativa "čvrstom disku" na kom se obično nalazi operativni sistem i velika većina programa. Ja trenutno koristim mali SSD (120GB) za operativni sistem i programe, a stari hard disk za ostale podatke koji ne treba da čuče na sistemskom disku. Svakako preporuka od mene i za laptop i za desktop računar.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čekaj bre Morfe i dalje mi ništa nije jasno!! 
Jesam ti rekla jednostavnim jezikom!!
Znači ja to utaknem u moj laptop i on radi umesto njegovog operativnog sistema?
Sve je na njemu..a onaj operativni sistem na mom laptopu?

Šta će biti sa njim?

Kako bre palim to čudo?
To nije klasični eksterni hard disk? 
On tu ima na sebi operativni sistem ili ga "krade" sa mog laptopa?
..vidiš..meni moraš to jednostavno objasniti!
Utaknem u laptop i šta onda???

I kako da znam da li će da radi na mom laptopu ili ne?

I još svašta nešto ću te pitati :fijuk: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

SSD je interni disk, ubacuje se u uređaj umesto (ili pored ako ima dovoljno mesta) trenutnog hard diska. Posle toga se ponaša kao tvoj trenutni hard disk, na njega moraš da instaliraš operativni sistem (Windows, ili neki drugi) i dalje ga koristiš kao i stari, samo uživaš u tome što sve tečnije i brže radi. :)

Sad sve zavisi od toga koliko trenutno imaš prostora na disku i koliko ti je potrebno, generalno kod SSD-a za iste pare dobiješ manje prostora nego na standardnom hard disku jer je tehnologija novija pa još uvek cena nije dostigla neki ravnotežni nivo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam mesta i to prilično jer mi je Pera menjao Hard pre nekih 6 meseci...možda koji mesec više..bio je (hard)  na samrti i na svu sreću odnela sam laptop kod njega...ali sve jedno imam stvari koje bi trebalo čuvati..fotografije pre svega..dokumenta za posao..a laptop može uvek da umre..(jadničak).

Ako sam ja tebe dobro razumela..prikopčam to nešto u laptop i sva radim isto kao i pre..samo čuvanje ide na taj disk. 
Jesam dobro razumela?

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

U levom delu prozorčeta, levo od razgovora sa osobom, možeš da brišeš bilo koju od ostalih konverzacija klikom na ikonicu za podešavanja (pojavi se kad pređeš mišem):

 Screen_Shot_2017-01-21_at_6.09.05_PM.thu

Ja i ne koristim taj chat nešto mnogo, neko drugi možda ima drugu ideju.

 

​Tako je šefe kada chatuješ preko kompa..kada si na telefonu ili mesingeru onda je malo drugačije. 

(haa nešto i ja znam!!) :bek: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako zaključite da vam Facebook i Messenger "koče" telefon, imate pristojnu alternativu u vidu Friendly aplikacije: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.friendly&hl=en

Kombinuje obe funkcije, a daleko je laganija za sistem. 

Ili možda Folio: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativetrends.folio.app&hl=en 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...