Idi na sadržaj

Monitor (help)


Preporučene poruke

Valjda sam utrefila pdf. 
Lm.. pre tri godine i kusur smo kupili ViewSonic-ov monitor. 

Ono što se dešava je sledeće: povremeno nestaje slika - prikaz ekrana. Zacrni se, pa se vrati u normalu. 
Pretpostavke: pored monitora je TV, dva tableta i ne znam koliko telefona, koji se pune na istoj utičnici. (produžnom kablu tačnije) 
Da li je moguće da se povremeno gubljenje prikaza dešava zbog prevelikog zračenja, ili toplote, ili je možda grafička kartica u pitanju. Slika nestaje, kada smo na internetu. Kada radimo u drugim programima, sve je ok. 
Imam utisak da je.. monitor bio pod garancijom, a garancija istekla :fijuk: 

Zanima me vaše cenjeno mišljenje - hvala :) 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne verujem da ima veze sa produžnim kablom i drugim uređajima. A da grafika otkazuje verovatno bi videla neke pruge/mrlje/fleke na ekranu u duginim bojama. Vidi da li su svi kablovi (1) neoštećeni i (2) dobro pričvršćeni za monitor. Drugo što bih proverio su drajveri, pokušao bih da deinstaliram NVidia (pretpostavljam) drajvere odavde. Ako je i dalje sve ok, onda je možda fizički nešto pri kraju u monitoru, neki kondenzator. Ako u tim trenucima kad se zacrni ekran ipak možeš da naslutiš sadržaj na ekranu (ako nije potpuno crno) onda je riknulo pozadinsko osvetljenje, tj. na putu da rikne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Morfe,ajde  meni  pomozi.Svi  ostali mogu  slobodno  da  mi  se  smeju,ja  ne  znam  nista.

Stalno  mi  iskace  u  desnom  uglu  monitora laptopa kvadrat na  kom pise cleaner update,kad  ne  pise  onda  crn  kvadrat,i  nece  da se  skloni  evo  vec  treci  dan  me  davi!!ma  koliko  ga  iksirala!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aha, onda odabereš "Click here to update" ("Kliknite ovde da biste preuzeli" ili štogod slično) u tom polju kad se pojavi i dozvoliš mu da se ažurira.

Ako ne želiš da te smara obaveštenjima, onda pronađeš ovo:

...u Control Panelu i odabereš označenu opciju (koristiš onaj "Search Control Panel" na vrhu i kucaš "Notification Area Icons" da lakše nađeš).

A pretpostavljam da i u samom CCleaneru postoji opcija "Check for updates" koju možeš da odštikliraš da ne bi proveravao da li postoje nove verzije. Zaista ne znam gde bi to moglo biti, CCleaner sam poslednji put koristio baš baš jako davno, a na Macu ne mogu da proverim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

E, samo da javnem za monitor, hvala @Morpheusu :zagrljaj: 
Windows 10 nas je rokao. Tačnije, nije nas, već monitor. 
Daklem, imali smo hiljadu procedura, od testiranja kućišta, koje nije staro ni godinu dana, do testiranja dotičnog :fijuk: je l' monitora. :hahaha: 
Vratili se na sedmicu i radi kao podmazan (još uvek) pu pu. 

@luminica slobodno pitaj, ne znaš ti kakva sam ja pitanja postavljala :lol: 
Jednom sam čak oborila i sistem, jer sam instalirala dva antivirusa odjednom :stid2:  :ggg: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...