Idi na sadržaj

Istina ili izazov!


Preporučene poruke

  • Odgovori 6,1k
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

...krenucu od tebe...posto cesto dolazim u tvoj grad, pozvao bih te na kafu...naravno,ti bi oberuchke prihvatila... ...dok bi sedeli u nekome kaficu...ti bi se smejala izvaljivanju mojih gluposti...o

Evo da ne bude posle kako neću da se igram   Mesto gde će biti Sneško.. http://nsportal.info/forum/uploads/monthly_02_2015/post-25-0-65985000-1423317593.jpg  Telo Sneška... http://nsportal.info/fo

Evo mene sa fotografijama... @Morpheus hvala na poverenju, nisam zaboravila zadatak... Prvo, kad stignem do teretane, obavezno je prezuvanje Potom, ponesem sa sobom ono što mi je potrebno: limunada,

Zakačene slike

Malko kasnim. :stid2:

Obzirom da dugujem dva užasno obimna i teška zadatka, biću slobodna da sebi uzmem pravo i umetničku slobodu

te da jednim jačim udarcem odradim oba.

Ovo što se sada ubijam od pisanja, preneću u svoju novu Zadatak-Temu. ok?!

_____________________________________________

To nisu tek puki utisci o njima.

Ovo je moj doživljaj odabranih forumaša, njihovi (skraćeni :lol:) opisi.... i uticaji koje oni imaju na mene.

Ovi ljudi su :srce: moje boje.

Crna boja.

Najjača. Najluđa. Najdraža.

Na prvi, na drugi, na treći (i na svaki sledeći) pogled surova.Vreba. Prekriva sve. Sa zadovoljstvom plaši. Ali ko je zna, zna! da je fokusirana samo na folirante, ljizge, ljudske pizde i kukavice. Crna je nemirna, kao haos. Sve je tu, sve na broju, a baš sve u haosu.Reklo bi se , crna je pravi Raj!! za ludake, lopove, ubice i manijake.. ali,

istevremeno crna ume itekako da čuva. I za sve da se pobrine. Ona te na svoj način pazi.. i na svoj način miluje i mazi. U nju možeš da pobegneš, da se u njenom zagrljaju ušuškaš i sakriješ, da te spasi… I samo ona ume i samo u njoj možeš da slušaš najlepše bajke.

I da se smiriš, čim zaspiš.

Ogromna.. kao svemir, Opasna kao noć, Duboka. kao tunel, Čudesna kao san.Nedokučiva.. kao smrt. Kao tamni vilajet u koji treba dobro stisnuti petlju i ući, kroz njega sve puteve, stramputice i ćorsokake proći.. i do dobro sakrivenih zlatnih žila doći.

Ja došla.

*Crna boja mi je Ludi Milojko.

__________

Bela boja

Svetlost, Ravnoteža, Sklad,

Duša je bele boje. Nevinost, poštenje, ponos i čast čine je još blistavijom. I Duh je potpuno beo.. dobri sveti duh. Od beline proziran.

Bela je snažna, obasipa, gospodari, vlada. Na potpuno neobjašnjiv način čak i iz prikrajka blješti.. i dominira. Sa njom možeš do besvesti da se igraš, Ne možeš joj ništa. Ni da je potrošiš, ni da je polomiš, ni da je izgužvaš, ni da je prospeš. Uvek je ima. Bela je svoj sopstveni izvor. Ali, ona je i ranjiva. I osvetoljubiva. Zbog samo jednog pogrešnog koraka, na samo jedan povišeni ton, može da se obruši kao snežna lavina sa najviših planina. Sve da ti sruši i zatrpa.. i pride da te polije vodom i zaledi, tako da se nikad ne razlediš.

Bela nije boja.. a boja je. Sve su boje tu, a ni jedna ne remeti drugu. I sve je uvek na svom mestu. Bela je savršeni sklad i potpuni mir.

A kada bi samo htela, samo poželela, mogla bi ona šta god hoće, Sa trunčicom plave da se izgubi, da u tom prostranstvu nestane i ona.. i sve, mogla bi sa najmanjom kapi crne da pomuti pamet, sa tek kapljicom žute da sprži ceo svet, uz samo mrvicu crvene da vrišti.. do Boga.

Zna to ona. Ali neće.

*Bela boja mi je Goga

__________

Crvena boja

Radost, Život, Ljubav..

Crvena je kraljica dvojnosti. Ima naivnost deteta i raskoš žene. To je i nevina devojka i neukrotiva ljubavnica. Crvene su i istina i laž i lepota vernosti i prevare draž.

Crvena je i kazna i greh, ali crven je i oproštaj. I smeh.

Crvena se ne vodi, ne vezuje, ne zaklinje i ne obavezuje. Ne priznaje silu, do sebe same.

Ona je ta, sila koja pokreće i okreće svet. Na koju god hoće stranu.

Samo naizgled dostupna i naizgled uhvaćena, ona zna, da… i kad je sa svima ona je nije ničija.

Crvena je karma, prokletstvo nošenja krune obožavanja na glavi i oko vrata upletenog bodljikavog venca neutoljive žeđi i samoće. Kao omče.

Do crvene se ne može doći. Ako se i dođe, ona će ubrzo otići, pa je opet neće moći stići.

Crvena je tajna. Čak i samoj sebi.

Crvena je mudra. I odlučna.

Vrela, kao krv. Oštra kao britva. Uleće u oko kao koplje.. Pogađa cilj.. kao strela.Ne možeš da je ne vidiš.

A kad ti u oko tako uleti, ne možeš da je ne osetiš. I da tako raščerečenih zenica ne shvatiš.koliko je pogubna.. i koliko lepa.

I dok ispuštaš dušu, čak i tako slep.. ne možeš da ne uživaš u njoj i da ne ukapiraš kako je život mio i lep. A naročito ne možeš da ne poželiš da te stalno pogađa, da te opet iznova topi

i na kraju, ako baš mora (a mora) da ti te tvoje totalno razjebane oči (svojom negovanom rukom) sklopi.

*Crvena boja mi je Boginja

__________

Plava boja

Širina/Visina/Dubina, Sloboda

S’njom možeš da biraš..volja ti da putuješ, da plivaš, da roniš, da letiš. U plavoj nema granica, nema stanica, nema zidova, nema lanaca I nema katanaca. Baš u ni jednoj nijansi. Sve ti je na dohvat ruke… i sve pod nogama.

U njoj sve priče prestaju, sve brige nestaju, sve tajne padaju u vodu, svi problem ti se kao baloni na sve strane razlete … i postaješ dete. Samo sa plavom možeš da ćutiš, da ne kažeš ništa, a da si i rekao i čuo sve. I da se nikada ne uplašiš što si skočio previsoko, otišao predaleko.. zagazio preduboko. U plavu možeš da toneš, a da se ne udaviš jer si ostao bez vazduha. Plava je vazduh.

Njenim talasima možeš da se prepustiš kao nemirnom moru, čudno uzburkanom jezeru, divljoj planinskoj reci. Da nemaš pojma gde će te odneti, ali da znaš da će te sačuvati.I da ćeš do kraja ostati u njenom totalno izmaštanom koritu. S’plavom možeš da lutaš, da se šetaš, kao po nebu, da pogledom obiđeš celu planetu, da obiđeš i razgledaš celu vasionu, da vidiš šta ima novo u galaksiji. I da se ne izgubiš. Plava te nosi, ali te i vraća.

*Plava boja je Adrijan

__________

Ljubičasta boja

Strast, Fantazija, Enigma

Ljubičasta je mašta, svemoćna, svemoguća, sveznajuća. Vrtlog koji te uvuče u sebe, pa te vrti kao ringišpil iz koga lepo vidiš da si svuda, a da nisi nigde. Da nisi ni na nebu ni na zemlji. I ne poželiš da sa te vrteške ikad siđeš. I ne pomišljaš da iz tog začaranog kruga izađeš. I nikada nisi načisto, ni kako si tačno ušao, ni kako ćeš izaći.. I nije te briga.

Jer ti je tako dobro tu, u njegovom sedištu. U samom središtu ljubičaste.

I čuješ muziku. Najčudniju. Koju niko nikada pre tebe nije čuo. Muziku koja je samo tvoja. Samo tad i više nikad.

Slušaš melodiju koja nema note, nisi siguran ni odakle se čuje, ni ko je izvođač Samo moliš Boga da ne prestane. Bez daha pevušiš pesmu iako ne znaš ni na kom su reči jeziku, ni koji te instrumenti uveseljavaju i prate. Uživaš.

I trudiš se da kako god znaš i umeš i koliko god možeš da izdržiš uspeš da ne trepneš, ili da otvoriš oči. Jer jedino to ne smeš. Ljubičasta će tog trenutka nestati.

Posle možeš da trepćeš koliko god oćeš, ako ne umeš da skopivši oči sklopiš sve kružiće, sve trokutiće, sve romboide i sve kockice.. na pravi način,

veliko je pitanje kada će ti... i da li će ti ikada ponovo doći.

*Ljubičasta boja mi je Ela

__________

Lepeza Duginih boja

Bezgrešnost, Blagost, Detinjstvo, Spokoj, Mir

Tajna svih čuda, svih lepota i svih čula, zajedno. Otkrivena u samo deliću trenutka, na jednom jedinom mestu.

Šarena a čista. Blista. Kao sjajna i uglancana mermerna bista. A nedodirljiva. Neuhvatljiva i izmagličasta kao priviđenje, kao duh. Kao odbljesak suze na ivici oka. Kao cela paleta, na vrh trepavice.

Retko se pojavljuje, ali u trenutku kada se pojavi mogu da je vide i da u njoj uživaju baš svi koji su se tu zatekli. Svi normalni i svi nenormalni. svi pametni i svi blesavi, svi zdravi i svi bolesni, svi koji dobro čuju, a i oni koji ne čuju uopšte, svi koji vide, pa čak i svi slepci mogu da je dožive tako što će da osete da je tu. Mogu da je vide i svi ubogi i svi jadnici i svi bednici i baš svi ružni, svi prljavi i svi zli.

Ne mogu ni da je vide, a ni da je osete jedino kretenoidi. Oni i ne znaju šta je to. Jer njima se nikada ne pojavljuje, a i ne javlja.

*Duga mi je Duga12

nastavak mojih boja sledi........ na novoj Temi

Istina ili Izazov?

Izmenjeno od strane člana Boginja
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...