Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 71
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Sa Tvitera: "Bejl nosi Vels, Grizman nosi Francusku, a Britiš Ervejz Englesku".

Narandžasta je boja holandske kraljevske dinastije Orange-Nassau koja je povela Holanđane protiv španskih osvajača. Prilikom obeležavanja rođendana članova kraljevske dinastije, holandska trobojka se

Zakačene slike

:ok: 

Italija- uvek navijam za njih...

Tu su i Španija i Portugal :) 

i njih ću i ispratiti, još da puste da mogu gledati i druge tv stanice, a ne samo rts :dry: 

​Rekla sam još na početku- i eto... Portugal :) 

Mada onog Ronalda baš ne mogu da gledam, ali- ispalo je da mogu i bez njega 100 minuta da igraju 

i da na kraju pobede :uredu: 

Doduše, Ronaldo je, čini mi se, mnogo teže proživljavao meč sa klupe, nego da je u terenu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Narandžasta je boja holandske kraljevske dinastije Orange-Nassau koja je povela Holanđane protiv španskih osvajača. Prilikom obeležavanja rođendana članova kraljevske dinastije, holandska trobojka se prikazuje sa narandžastom zastavicom iznad crvenog polja. Peva se "narandžasto na vrhu, narandžasto na vrhu, nek' dugo živi kralj..." ili nešto u tom stilu.

Što se Nemaca tiče - zastava Pruske je bila bela sa crnim orlom. Kad je fudbal stigao u Nemačku, ona je bila Nemački Rajh i na čelu joj je bio Car Vilhelm II iz Pruske vladajuće dinastije.

****

Portugal prvak... :ajme: Izem ti fudbal.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znači, uspeli su sa NAJRUŽNIJOM igrom da osvoje trofej. Msm, mora im se čestitati, ali gadi mi se. 

Smuco, koji je to zapazio? Impresioniraju me takvi mali, u stvari mladi i nezasićeni mozgovi kako rezonuju. No, na kraju svako to razumno pitanje, kao što je Morf objasnio, nađe odgovor. Na žalost ti odgovori su pokazali kako je to kod nacija i zemalja koje drže do sebe, do svoje tradicije, odnosno kako je kod nas, čim se promeni vlast, odmah se pokušava sakriti istorija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@Morpheus hvala :kiss: 

Holandiju sam izguglala, a za Nemačku i Italiju nisam znala,

a sada znam...

Bonus pitanje: zašto je Australija žuta, a Albanija bela? :hmm: 

@Adrijan. u pitanju je moj Naučnik.

On barata podacima kao rubrika "Jeste li čuli da...." i pamti mnoštvo podataka i brojeva,

a primećuje sitnice koje pored drugih nezapaženo prolaze...

On je moj Naučnik :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za Australiju izguglah da su zlatna i zelena deo nacionalnog simbola - zlatnog nečega (akacije, šiblja, ne sam dobar s cveće) i prihvaćene kao nacionalne boje od ranog devetnaestog veka.

Albancima su crveno i crno osnovne boje, zašto im je bela sekundarna zaista ne znam - možda zbog one kapice, bemliga.

Izanaliziraćemo ni na kraju sve reprezentacije... :hahaha: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...