Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Obožavam da pijem orahovaču, ali samo onu domaću. Probala sam razne...i moja mi je do sada najelpša.
Evo kako ja to pravim.

ORAHOVAČA

-13-14 zelenih oraha

-300 grama šećera

-1 kora od limuna

-štapić vanile (obzirom da je skup a ja pravim po 10 litara ovog likera..zamenila sam 1 kesicom vanil šećera)

-1 litar rakije

 

Orahe iseći na 4 dela, sipati u veliku teglu, dodati šećer, koru od limuna i vanil šećer. Sve to držati na suncu 6 nedelja.Povremeno mućkati dok se šećer ne rastopi. Nakon toga je samo držati na suncu. Procediti i uživati. Lepša je kada nakon proceđivanja još malo odstoji., bar mesec dana.

E sad..ima raznih varijatni...dodati 3 zrna crne kafe, pa 10 crnih duduva, pa 4-5 karanfilića...probala sam i sa zrnima crne kafe, i sa dudom...i nije mi to-to. Samo ovaj jednostavni recept i meni odlična. 

Prijatno 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

VIŠNJEVAČA

(sa crnim vinom)

Godinama sam pravila Višnjevaču sa rakijom i pre dve godine probam nešto novo...višnjevača sa crnim vinom!!
Sjajno! Od prošle godine samo ovo pravim. Svi su se oduševili.

 

-1 kg višanja sa košticama!

-1 litar crnog vina (bilo koje..ja sam uzela u podrumu pića najjeftinije jer se kod nas ovo pravi na velike količine)

-1 kg šećera

-1 esecnija ruma

 

Sve ovo staviti u veliku teglu. Stoji dve nedelje ali ne na suncu (!!!) već u špajzu (u mraku). Svaki dan mućkati dok se šećer ne otopi. Nakon toga samo sačekati da prođe dve nedelje,  procediti i naliti u flaše. Višnje su jaaaako ukusne i možete ih koristiti za "čokoladne poljupce" (mljac).

  Od ove mere se dobije 2 litre likera! Zato je važno da tegla u kojoj će stajati bude malo veća...tačnije ona od 3 kg.

Ono što sam ja probala, tačnije provereno je da može, je da to da ne morate napraviti odmah neku veću količinu ovog likera. Tokom cele godine ga možete praviti po potrebi, jer sa višnjama iz zamrzivača se dobija potpuno isti ukus. Čak ih nisam ni odmrzavala već tako zaleđene ubacila u vino. Obzirom da nije potrebno sunce možete ga praviti cele godine. 

Prijatno. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Bitno je da imaju koštice jer one daju dodatnu aromu višnjevači.

Ja orahe berem uvek prvog vikenda juna meseca. Kod mene se taj neki datum i zrelost oraha,  pokazao kao najbolji. 

Ništa ne ljuštiš sa oraha. Samo ih opereš a ako ima koju crnu tačkicu to malo secneš nožem. Bukvalno ih opereš, isečeš nožem na 4 dela i pljas u teglu. Budu malo žuto braon prsti od zelenih oraha pa ih možeš seći sa rukavicama na rukama. Meni ne smeta. 
E sad kako vremensko podneblje nije svuda isto..zeleni orasi se beru onda kada su tako zeleni, veličine kao zreo orah (onako u tvrdoj ljusci). To je recimo neki orijentir. 
Nadam se da sam bila jasna.. :) 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Znaci,kad jos  nema  tvrdu  ljusku unutra,koliko shvatam?

​Tako je ali je po veličini kao zreo orah u ljusci. To je taman sada ili sledeći vikend..Sve posle toga je veeeeć....možda malo kasno...Nije ni onda kasno ali orahovača bude malo gorča.

Što se tiče višanja u zamrzivaču. Još ti nije kasno da staviš 3-4 paketa višanja sa košticama, od po kilogram u zamrizivač. 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...

-1 litar rakije

 

Orahe iseći na 4 dela, sipati u veliku teglu, dodati šećer, koru od limuna i vanil šećer. Sve to držati na suncu 6 nedelja.Povremeno mućkati dok se šećer ne rastopi. Nakon toga je samo držati na suncu. Procediti i uživati. Lepša je kada nakon proceđivanja još malo odstoji., bar mesec dana.

E sad..ima raznih varijatni...dodati 3 zrna crne kafe, pa 10 crnih duduva, pa 4-5 karanfilića...

A kada se dodaje rakija? :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

A kada se dodaje rakija? :blink:

Adrijane hvala, zaista to nisam napisala. :naklon:  

Ja sve stavim odmah. Znači orasi idu direkt u rakiju. 
One varijante orasi sa šećerom..pa nedelju dana na suncu pa onda rakija....kod mene ne važi. 
Sve stavim odjednom zatvorim, promućkam i na sunce! 

Tako ja radim....

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

JEDNO OGROMNO IZVINJENJE SVIMA KOJI SU ČITALI RECEPT ZA VIŠNJEVAČU!!!

ZABORAVILA SAM DA NAPIŠEM DA IDE I 2 DC RAKIJE!!!

Da ponovim recept ali ovog puta kompletan!!

-1 kg višanja sa košticama!

-1 litar crnog vina (bilo koje..ja sam uzela u podrumu pića najjeftinije jer se kod nas ovo pravi na velike količine)

-1 kg šećera

-1 esecnija ruma

-2 dc rakije

Za one koji su već stavili sve ovo u teglu ni sada nije kasno da samo dodate rakiju..

 

luminica i svi ostali nije bilo namerno!! :kiss:   

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Napisano (izmenjeno)

Zavisi koja vrsta oraha je. Ako je koštunac onda je to ok..ali ako ti se čini da su sitni..onda dodaj još..nije kasno ni sada...ti samo povećaj količinu (broj)  zelenih oraha. 

U receptu koji se preporučuje osobama sa problemima štitne žlezde ide 44 zelena oraha u litar rakije...tako daaaaaaaaa slobodno povećaj količnu zelenih oraha- neće biti greška. 
Videćeš ukus pa ćeš proceniti kada bude gotova. 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tačno. Sam konačni ukus je relativan. 
Jačina rakije, veličina oraha, vrsta oraha, količina oraha, broj sunčanih dana u tih 6 nedelja utiču na ukus orahovače.

Ako ti se učini da je prajaka, sledeće godine upotrebiš slabiju. Ako ti je previše gorko, sledaće godine smanjite broj oraha....i tako dok ne stignete do ukusa koji vam prija. 
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...