Idi na sadržaj

Preporučene poruke

A sto  su   mene  nahvalili,ponosno  se  sepurila  na  stolu  jedna  lepa  flasa,pa    etiketa,pa  su  trazili  naocare  da  svi  citaju,a  sinak  ispisao i  da  ima  geografsko  poreklo,i  sto  posto  od  ekoloskih  visnji(mada  to  je  tacno,nicimprskane),i  po  tehnologiji  starih  mastora  sa  tradicijom :uredu: i  ono  podrum..ma  jos  malo  pa  ne  zabranise  da  se  ta  retka  tekucina  ne  sme   dirati..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vojo, taj recept jednostavno ne mogu  da ti dam tačan!! 
Ja tu višnjevaču sa rakijom pravim "okom iskusne domaćice"...znači one jumbo flaše, sa širokim otovorm napunim 2/3 višanjama sa košticama. Dodam šečera "onako" ...recimo jedno 3 dobre kašike i sipam rakije. Meni u tu jumbo flašu kada je napunjena 2/3 višnjama i šećerom stane oko 0.5 l rakije. Zatvorim flašu i ostavim da  stoji 6 nedelja na suncu kao i orahovača.
 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vojo, taj recept jednostavno ne mogu  da ti dam tačan!! 
Ja tu višnjevaču sa rakijom pravim "okom iskusne domaćice"...znači one jumbo flaše, sa širokim otovorm napunim 2/3 višanjama sa košticama. Dodam šečera "onako" ...recimo jedno 3 dobre kašike i sipam rakije. Meni u tu jumbo flašu kada je napunjena 2/3 višnjama i šećerom stane oko 0.5 l rakije. Zatvorim flašu i ostavim da  stoji 6 nedelja na suncu kao i orahovača.
 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vojo,ja  sam uzela  recept  za  tu  rakiju uzela pre sa  gugla,pre  nego  sam  pravila  ove  s  vinom..eno  mi   jos  stoje  na  suncu,nije  proslo 6  nedelja..ide   na1 kgvisanja 1 kg   secera,1 l  sljivovice ili  loze  i  1  vanil  secer..pa videcemo.Imas  dosta verzija  pa ti  probaj,ja   sam  tako..

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...