Idi na sadržaj

Detektivski kutak NS Portala


Preporučene poruke

Da vidimo sposobnost logičkog razmišljanja :) Na slici ispod je prikazano mesto zločina, pažljivo proučite celu sliku i detektivskim okom utvrdite da li je u pitanju ubistvo ili samoubistvo. Napišite svoje nalaze/izveštaj, ja se neću mešati jer sam već radio test i znam odgovor, koji ću vam dati čim neko priđe dovoljno blizu rešenju i objašnjenju. Slobodno ubacite i neke druge slične "misterije". :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 64
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

​Evnuh        (Evnuh sedi na obali i jede jaja, koja baJdVeh nema...jer da ih ima ne bi bio evnuh) Jaooooooooooo što volim kada mi se "javi"

Hehehehe "smrt je jedini siguan posao..."

"Morao sam da obrišem vlagu sa prozora da bih mogao da vidim unutra"-juuuuuu kako laže!! Pa sve sam sebi veruje!!   Nešto ne znam da se vlaga hvata na spoljnu stranu prozora pogotovo kada se kroz sneg

Zakačene slike

To što pepeljara sa leve strane može da znači baš suprotno. Pušenje nije primarna radnja, pa da ne gubi vreme u pisanju, cigaretu drži u levoj ruci. Barem sam ja tako radio, dok sam 28 godina bio pušač. Naravno, ako nisam nešto drugo radio, cigaretu sam držao u desnoj ruci.

Što se tiče olovke, ja kao desnoruk je uvek ostavljam u takvom položaju, koji mi je najprirodniji. Jednostavno prebacim zadnji deo olovke od nadlanice na koju je bila naslonjena i spustim je. Sve to samo sa kratkim pokretima kažiprsta i palca, bez potrebe da odižem i izvrćem ruku, kada bih hteo da je odložim u suprotnom smeru.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je ipak ubistvo. 

I ja sam dešnjak a cigeretu držim u levoj ruci kada pišem...
Lampa je isključena iz struje, a napolju je mrak....neko nije želeo da ne bude viđen.

Adrijane muško je pitanju (nema sise :B ) .... dok je ubica bežao u mraku spala mu je japanka. 

Inače ubijen je dok je sedeo na stolici okrenut leđima i to kada je skinuo naočare i hteo da zapali cigaretu jer cigarete na gori...zato je fleka na toj strani zida, ali je metak ušao u glavu sa leve strane tako da nije mogao istovremeno da drži cigaretu u levoj ruci i puca levom rukom....okrenut je na leđa da bi ubica proverio da je baš baš ( :hhh:  ) mrtav

 

Eto...je l' sam blizu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ček jel sad još treba da kažem i ko je ubica? 

1.Kolekcionar umetničkih slika.

2. Član porodice koji je bio izostaveljen iz testamenta koji je upravo žrtva pisala (testamen mora biti napisan rukom).

Znači žrtva je bolesna od neke bolesti...piše testament, član porodice (može biti čak i žena-jer mi je japanka nešto isuviše ženska), videla da vredna slika ide nekom drugom i BUM..ubi muža. 

3. Jel treba još da pogađam?

 

Pošto je pucano sa leve strane glave, metak nije mogao da padne na sto tu gde se nalazi-pedantna žena ga podigla :bek: 

Verovano je u mraku nagazila na čauru pa je podigla.

Pa jel dosta sunce mu žarko???

Malo me zbunjuje ona flaša u kanti za smeće, jer je žrtva pio coca colu...

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Osoba na fotografiji je levoruka, zbog cigarete i položaja olovke odložene na oproštajnom pismu, a pištolj je u desnoj ruci. Još jedan od dokaza koji upućuju da je osoba levoruka je limenka sa sokom i pepeljara. 

Na oproštajnom pismu se nalaze naočare, što upućuje da je osoba imala problema sa vidom, pa se postavlja pitanje, zašto bi poslednju poruku pisala u mraku jer je lampa ugašena. 

Potrebno je uzeti u obzir i nedovršnu cigaretu i tragove krvi na zidu. Plus, pištolj (pa i cigareta) bi ispao iz ruke u slučaju samoubistva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa šta sad treba da pogodim? 
Rekla sam da je ubistvo. 
Ukazala na par detalja koji na to upućuju...šta još treba da pogodim?

Mada položaj pepeljare i cigarete su trebale da skrenu pažnju sa tog detalja. Ja sam dešnjak a cigaretu držim levom rukom, pogotovo kada pišem i pepeljara mi stoji sa leve strane! 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...