Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Nisam videla  zasebnu  temu,a  posto  je  rec   o  fudbalu  u  sali,verujem da spada ovde.I  da  im   posvetimo   malo paznje.

Kao  sto  znate u  Beogradu  se odrzava  Evropsko  prvenstvo u  futsalu i  veceras  je  reprezentacija Srbije igrala  mec protiv  Slovenije.Pobedili  smo  sa  5-1.Arena  je bila  puna,kazu  oko  11000 posetilaca,sto  je  nasoj  selekciji  ocigledno  prijalo.

Iako  nisam  bas  ljubitelj,pratila  sam  mec,a malo  cu  i  procesljati  ovih  dana gradivo,pa  dodati  i  nesto  vise  o  ovoj  disciplini.Ako  ima  poznavalaca,nek  dopisu.

U  svakom  slucaju,navijamo  za  nase..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Футсал (или мали фудбал) је верзија фудбала која се игра у дворанама. Играју га две екипе од којих свака броји по пет играча, укључујући и голмана. Термин „футсал“ је скраћеница од португалских речи „futebol de salao“, односно шпанских„fútbol de sala“ које значе „фудбал у дворани“.

Правила су поједностављена; не постоји офсајдлопта је тврђа и мања и слабије одскаче. Голмани имају посебне рукавице „без прстију“ да би имали више осећаја при бацању брзе лопте приликом контранапада.

Футсал је једини спорт који је ФИФА признала као фудбал у дворани.

Футсал треба разликовати од осталих врста фудбала у дворани, попут фудбала на терену окруженим зидовима или кејџбола. Термин „футсал“ као службени термин признали су ауторитети попут ФИФЕ.

  • Игра се лоптом бр. 4, тешком између 400 и 440 g, а притисак јој мора бити између 0,4 и 0,6 атмосфера. Лопта бачена с висине од 2 m не сме скочити мање од 50 и више од 65 cm.
  • Број играча се састоји од голмана и четворице играча на терену.
  • На клупи могу седети још седморица и број измена је неограничен.
  • Замене играча се врше на одговарајућој половини терена.
  • На терену се налазе двоје судија.
  • Играчи се могу казнити жутим картоном, искључењем на два минута и црвеним картоном.
  • Важи правило „акумулираног прекршаја“, тј. у сваком полувремену након 5 прекршаја изводи се слободан ударац.
  • Након 6 прекршаја екипа не сме постављати живи зид, а слободан ударац се извводи са 9 или 10 метара.
  • Голман не сме дати лопту руком играчу који се налази унутар простора од шест метара око гола.
  • Терен је дуг 25-42 m, а широк 15-20 m.
  • Димензије гола су 3x2 m
  • игра се 2x20 минута „чисте“ игре (за време прекида игре време се не рачуна).
  • Играчи у пољу могу играти свим деловима тела осим рукама.
  • Забрањен је „клизећи старт“.

Izvor wikipedia

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Veoma  zanimljiva  utakmica veceras  protiv  Portugala.Inace,Portugal spada  u sam  vrh i pre  meca vidjen je kao  favorit.Utakmica  obilovala  lepim  potezima,brzom igrom,stalnim  napadima.Povela  je  Srbija  golom  Raicevica,izjednacili  oni  majstorskim  potezom   svog  najboljeg  i  jednim  od  najplacenijih  igraca uopste,Rikardinja.

Drugo  pooluvreme  imalo je  niz  sansi,ali  smo  nekih  pet  minuta  pre  kraja mi  poveli  sa  2-1.Oni   tada  ubacuju  i  golmana  u  igru,slicno    kao  u   rukometu,ali  i  panicno  pokusavaju  da  daju  gol.To  koriste  nasi  igraci  i  daju  jos  jedan.Bilo  je  sanse  i  za   cetvrti,malo  je  falilo.Sve  vreme prepuna  Arena davala  je  podrsku  nasoj  reprezentaciji.I  stizemo  do  cetvrtfinala ,prvi  put  od  kako  ucestvujemo  na  prvenstvima.Ponedeljak,18 i 30,protivnik  Ukrajina.

Evo  i  jedne  fotografije nasih  momaka.. :ok:

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U  polufinalu  smo!! :jeee:Golom  u  zadnjoj sekundi !Taman smo   odslusali  pravila  po  kojima  se   igra  kod  neresenog   rezultata,no   momci  se nisu  predavali,prosto  nisu  hteli  produzetke. I  ako  se  desi  da im   polufinale bude  krajnji  domet,oni  su  svoj  san  vec  ostvarili,tako  bar  kazu.Publika  uzivala  u cetrdesetak  minuta  prave  borbe  i  zdusno  ih  bodrila...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

na zalos` i sa futsalom se ponavlja prica kao i sa vaterpolom, sto se tice ulaznica. Drugar i ja u subotu htedosmo na tekmu, naravno karata nije bilo, pri povratku kuci zove nas drugarov komsija koji mu nudi karte je njemu ne trebaju a dobio ih je kao aktivista stranke koja ih je delila i za vaterpolo...

 

tuga.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad  sam  razocarana,ali  samo  malo :huh:Bilo  bi  nepravedno  osuti  drvlje  i kamenje.Proces  do  medalje  je  takav da  ne  moze  odjednom. Stvorili  smo  pritisak  i  gotovo  ubedili  sebe  da  ce  uzeti  zlato,medalju..ali,drugi  su  i  tekako  jaki.GledamSpance  kako  su  slistili  protivnike,moracemo  cekati  jos.Ali  i  ovo  je  uspeh  i  najvaznije  je  da  su se borili  koliko  su  mogli.Ivazno  je  da  su svoj sport  doveli  u  zizu  interesovanja,pruzili  nam  mnogo  lepih  poteza,puno  akcije..bravo momci!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odgledala sinoć i naše, a posle i finale...

nisam se previše udubljivala u pravila,

samo sam jednostavno ispratila utakmice, kad sam bila u mogućnosti...

Momci su bili dobri, ali se vidi da su ovi Španci, pa i Rusi (pojačani Brazilcima) jaki,

uigrani i brzi...

Izuzetno dinamične utakmice, brze i nije loše za pogledati, 

Koliko sam razumela, čekaju nas baražne utakmice sa Portugalom

u okviru kvalifikacije za SP...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...