Idi na sadržaj

Moj prvi mobilni telefon


Preporučene poruke

Gledam malopre neku raspravu na facebooku o tome, pa da otvorim temu i ovde. Sećate li se koji je bio vaš prvi mobilni telefon? :lol: Napišite par reči o njemu ako se ičega sećate.

Moja prva mašinčina je bio Siemens C25. Seća se neko vremena kad je čak i Siemens proizvodio telefone? :lol:  Negde pred početak novog veka sam dobio svoj prvi veliki iznos na kladionici i deo odvojio za telefon i karticu, koja je bila gotovo pa skuplja od njega. U prvo vreme korišćen maltene kao fiksni u stanu jer fiksne linije nije bilo, a kasnije samo moj. Nije dugo potrajao, mislim da je zamenjen nekom Nokiom, ali se dobro pokazao za to vreme. Ništa nije ni moglo da ne radi, kvalitet zvuka je bio dobar a sms prolazio do odredišta. :hahaha:  Jedina mana je bila što mu je meni bio prilično komplikovan, nešto slično pojedinim današnjim bežičnim modelima fiksnih uređaja. 

Evo legende:

Šta ste vi nosili? :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pazi kad ne mogu da se setim... :hhh:  Sećam se da je bila u pitanju Motorola ali modela ne mogu da se setim, tako je bilo davno i toliko sam telefona promenila od tada...da je sećanje marke prvog telefona prava nemoguća misija!! :hhh: 

Znam da mi je Motorola odgovarala zbog toga što je dugme za poziv bilo sa desne strana a prekid veze na levoj-obratno od svih ostalih telefona. Obzirom da ja poruke kucam levom rukom i da telefon uglavnom koristim levom rukom, onda mi je takav raspored "dugmića" prijao.

Znam samo da nikad ali NIKAD nisam imala onu čuvenu Nokiu 3310. Meni nije prijala...meni mi se nije sviđao. Uopšte nikad mi Nokia nije odgovorala i nikada je nisam imala. 

Telefoni koji meni prijaju su Motrola, (jednom) Sony Eriksom i od tada Samsung.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Interesantna tema nema sta pa ću i ja da napišem par reči. :uredu:

Prvi mobilni telefon sam nabavio samo nekoliko dana pre NATO agresije na SRJ. Tih martovskih dana kupio sam karticu u mobilnoj mreži Krića i to na svu sreću jer je bila pomama i nestašica kartica. Mobilni aparat sam dobio na poklon, polovan doduše. Nisam imao mogućnosti kupiti novi mobilni uredjaj jer su ubrzo počele da padaju NATO bombe po Novom Sadu, bilo mi je ogrničeno kretanje, a iskreno imao sam prečih poslova od lutanja po prodavnicama. Ne sećam se ni marke, a ni modela jer je to bila neka svedska marka koja je tada ali i kasnije ostala malo poznata. Problem kao i kod ostalih mobilnih uredjaja je bila baterija, nije držala kapacitet tako da sam odmah posle toga kupio SONI ERIKSON T10s. E ... taj telefon me je dugo i odlicno služio. Bio je indigo plave boje, sa preklopnikom i srpskim menijem. Vredeo je svaku paru :srpko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kažem da je to tako davno bilo...živela sam još na Detelinari...znače negde 90-91...sms poruke su bile besplatne!!! Kuma iz Slovenija i ja samo razmenjivale recepte sms porukama!! Tako sam kuckala poruke da nisam ni morala da gledam u tastaturu-samo sam kliktala bez greške. Toliko sam se izvežbala da sam kasnije (sram me bilo!!) bez problema kuckala poruke dok vozim kola (psssssssst) onda samo bacim pogled kome šaljem i "klik" . 
Zaista nisam normalna!! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jaoooo...

ja sam jako kasno uzela mobilni telefon,

Užasavala sam se pomisli da me neko može naći u svakom trenutku kad mu se prohte...

sve dok nisam zatrudnela i jednom mi je bilo loše,

pa je neki prolaznik pozvao moje da dođu po mene...

Nakon toga (2002.godina je u pitanju) više nije pomagalo ubeđivanje, nego sam dobila čuvenu nokiu, 

tu neku malu, što svetli i zvoni kao luda... 

Mislim da se radi baš o 3310 modelu, ali nisam sigurna...

Služila je svojoj svrsi - da stoji na dnu tašne ili zagubljena negde u stanu :hahaha: 

jer uz ovu moju dvojicu - nisam ga ni čula kad zvoni niti znala di sam ga ostavila... :ajme: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno  3310 Nokia..i  to  roza.Imam  je  jos,iako  nemam bateriju  u  njoj.I  sadmi ta   roze   boja  diiiivna.A  baterija  je  trajala meni  i  desetak  dana,nisam  je  mnogo  ni koristila.Posle  nje sam dobila  lep  mali  samsung,nekako  rozikasto srebrn,e  i  taj  je   svasta  preziveo.I  njega  jos  imam,baterija  je  u  poklopcu,iako poklopac  moram  da   lepim  selotejpom,jos  radi.Dugo  posle  nisam  zelela  nista  sem  samsunga..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nokia :kez: dabome. I to ona ciglJa od moba, ali je služila svrsi. 

Kupila sam mob, po difoltu, jer su svi moji već bili ''umreženi'', samo sam ja odskakala - (što mi bilo teško, trebalo je samo da se proderu ispod prozora, i/ili terase :lol: )

Honorar od Yugoinspekta, i eto meni prvenca 2001-e. (baterija mu je trajala... i tarajalaaa)  
Posle toga opet Nokia 3310, presudna je bila boja maske :lol:  - tamnocrvena - bordo :lazy: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da kažem da je to tako davno bilo...živela sam još na Detelinari...znače negde 90-91...sms poruke su bile besplatne!!! 

​Pa nije da ti ne verujem ali mobilna mreža se u Jugoslaviji pojavila znatno kasnije. 

Godine osnivanja operatora mobilne telefonije u Jugoslaviji su:

1995. - NMT 900 MHz - Mobtel, 1996. - GSM 900 MHz - Mobtel 1996. - GSM 900 MHz - ProMonte 1998. - GSM 900 MHz - Telekom Srbija 2000. - GSM 900 MHz - MoNet. Tek je pojavom GSM mreže bilo moguće slanje sms-a. Da ja negde nisam pogrešio? :nempojma:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​Pa nije da ti ne verujem ali mobilna mreža se u Jugoslaviji pojavila znatno kasnije. 

Godine osnivanja operatora mobilne telefonije u Jugoslaviji su:

1995. - NMT 900 MHz - Mobtel, 1996. - GSM 900 MHz - Mobtel 1996. - GSM 900 MHz - ProMonte 1998. - GSM 900 MHz - Telekom Srbija 2000. - GSM 900 MHz - MoNet. Tek je pojavom GSM mreže bilo moguće slanje sms-a. Da ja negde nisam pogrešio? :nempojma:

​"Kompаnijа je osnovаnа 15. аprilа 1994. godine, pod imenom Mobtel Srbijа,..." -grešiš! 
Dobro i ja sam omanula godinu, jer taman nekako te godine sam se preselila u leto...a u maju, junu...julu još sam živela na Detelinari. 

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

huh...bese to 98god. u Junu mesecu smo ja i buraz podneli zahtev za karticu na šalteru pošte u gradu, i čekali smo mesec dana da dobijemo broj. Broj je bio šestocifren i počinjao je sa dvojkom, mobtel mreža. Koštao je tadašnjih 250 DEM. Što se tiče telefona, prvi je bio telefon DANCALL u njega je išla cela kartica. Posle su se nizali razni modeli motorola. Sećam se "bebice" kad sam je uzeo, huh to je bio telefončić i dan danas ga imam...po meni lepši postojao nije.

ne mogu se setiti baš kako je izgledao ali nekako slično ovom na slici..

dancal.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...