Idi na sadržaj

Prva zadužbina u Srbiji posle sedam decenija


Preporučene poruke

Mišković zadužbinar :pegla:

Posle sedam decenija prva (?!) zadužbina u Srbiji a zadužbinar ni manje ni više nego Delta, odnosno Miroslav Mišković. Delta će donirati centar za smeštaj i dnevni boravak dece sa invaliditetom. Centar će će se prostirati na oko tri hiljade kvadratnih metara i vrednost investicije je 2 miliona evra. (Izvor Blic)

Naravno sve je pompezno medijski propraćeno kao da je Mišković prvi čovek koji je ilkada išta donirao narodu u Srbiji :pegla: Sad baš na prvoj tv slušam kako je Divac donirao izgradnju kuća za preko 350 porodica, plus spomenu koju je cifru dao i Radmanović, a gde je još ko zna koliko donacija gde ljudi nisu pojurili u medije za jeftinim marketingom.

Nego kako vi komentarišete ovo Miškovićevo ''zadužbinarstvo''? Ja prosto ne mogu da verujem da u novinama ovoga porede sa Savom Tekelijom, Lukom Ćelovićem, Mišom Anastasijevićem i ostalim zadužbinarima. :pegla: :pegla: :pegla:

Da dodam, još koji red, ovo je očigledno plaćen tekst. Mišković je iz Srbije izneo džakove para, danas isto radi, jer njegove firme posluju kao off shore tamo sa Kipra gde je novac i iznet. Sad je kao vratio deo para narodu, vratio je mrvice. Zašto ne zavešta svoju kompletnu imovinu kao pravi rodoljub? Inače, ovo je gnusna laž da je ovo prva zadužbina u zadnjih sedam decenija, ako se ovo može i nazvati zadužbinom. Samo Cepteri su napravili Madlenianum u Zemunu i jedan muzej u Knez Mihajlovoj.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da shvatim zašto neko, ako je učinio nešto plemenito, o čemu god da se radi, ima potrebu da se busa u prsa i na sav glas urla (barem meni tako zvuči) :

''Eeej, učinio sam dobro delo, plemenit sam do jaja, human!!!''

Smatram da ako je već donirao sve iz najplemenitijih pobuda :roll:

nema potrebe za medijskom halabukom.

Ma, da... bitno je da se piše... ako je moguće pozitivno :)

ako nije, možda je negativno još bolje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Interesantno je da je ova vest plasirana nekoliko dana pre proslave dana 'Delte'.

A na proslavi mišković reče da će se njegovo kraljevstvo okrenuti poslovima u agraru.

Po tome je logično da se u Beogradu izgradi zadužbina, jer je Beograd region sa najvećom zaradom u poljoprivrednij proizvodnji.Iako ima samo oko 40 000 ha obradivog zemljišta, najbolje je poslovao u agraru.

Vojvodina (sa oko 2 000 000 ha) nešto zaostaje, a ostali regioni u Srbiji su daleko ispod.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam što se svi palite na to?! Meni su zadužbine, pa čije bile, OK.

E sad, trgovanje njima, ono gore navedeno "evo vam zgradica umesto očekivanog mosta", to je stvar politike i političara. Političari su odgovorni za takvo "poslovanje" i prvo njih treba istresti iz gaća zato što to dozvoljavaju i pasivno ili aktivno učestvuju u tome, a onda će se samo od sebe i zadužbinarstvo shvatati kao bi trebalo.

A samoreklamiranje? Pa šta mislite da to nisu radili i kapetan Miša, Tekelija, Vajfert...?! Ne, nemam dokaze za to, ali mogu da pretpostavim i shvatim kao normalno da se želi da što više ljudi čuju za takav čin. Različiti su porivi za zadužbinarstvo i humanost. Tako da mogu da razumem da neko to radi tiho, u tajnosti, da bi umirio svoju (nečistu?!) savest, a drugi između ostalog i zbog reklame.

Poklonu se u zube ne gleda. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Adriane, ne mož se meri sa pomenutim zadužbinarima. Nema šanse! Sava Tekelija je u ono vreme radio na tome kako bi Srbija koja je tek dobila nezavisnost imala kadrove školovane u K.u.K. i to sve o njegovom trošku. U to vreme je to bila baš baš krupna stvar i nesumnjiv akt rodoljublja. Niti je čovek bio tajkun niti je njemu tada trebala neka samopromocija. Opet kada se sagleda u ono vreme i kapetan Miša Anastasijević je dao mnogo više nego što daju danas, Vajfert iako možda i najbogatiji čovek tog vremena je mnogo davao kao dobrotvor. Davao čovek kada je bilo najpotrebnije i dao par primera pravog rodoljublja iako čovek nije bio Srbin.

Ok, dao je što je dao nije poenta u tome što su u pitanju mrvice. Odvratno mi je pravljenje ove marketinške zafrkancije oko toga. Niti je ovo prva zadužbina u zadnjih 70 god kako su napisali niti je ovo urađeno kao human gest. Mišković nije rodoljub što je dokazao bezbroj puta do sada, obogatio se na grbači ovog naroda i sad je kao ok nije važno šta je dao i zašto važno je da je dao. E pa šipak. Ovo mi je ravno onome kada je Tači poklonio kao premijer Kosova traktor srpskoj povratničkoj porodici. Do juče sam vam vadio bubrege, ali evo vam sad jedan traktor i sve je kul. Bljak bre.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
×
×
  • Create New...